1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да добијам инспирација за да почнам да вежбам ??

Дискусија во 'Фитнес' започната од Zaspana, 9 март 2011.

  1. Kasandra123

    Kasandra123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    22
    Најдов уште една мотивација девојки! :!: Штом БАБА МИ вежба насабајле, некои полабави вежби, што е постара, зошто јас да неможам?! И така немам што да правам, пола саат ќе си имам занимација :D
     
  2. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Јас инспирација добив од тоа кога еднаш видов една јака женска па си викам зошто бе и јас да не бидам таква :^) И сега фала богу немам коремче напред ;)
     
  3. Gargamel

    Gargamel Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    129
    Ме мрзи да го кренам дебелиов
    газ
    од гарнитура , иначе многу ми се вежба зумба...Ке си почнам,утре задутре сигурно.

    А инспирација сум си самата јас , која убаво ослабе а потоа продолжи да ждере.. |( :fubar:
     
  4. Marcey

    Marcey Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    944
    Многу мотивација добивам кога ќе пуштам фешн тв, и ќе видам некој убави, згодни манекенки... и тогаш си викам еех тие можеле да го постигнат тоа убаво тело со вежбање а јас не можам :D, и тогаш одма се мотивирам и почнувам да вежбам. Исто така кога вежбам си пуштам музика, некој брзи песни да ми оде полесно. :lol:
     
  5. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Ова ја никад нема да го извежбам од почеток до крај... ма ме избудалеа ај вака ај онака, поима немам што кога прават... стасав до биб боп троп шта ти ја знам си што го извежбав и тоа до некоја си 49та минута и реков ајде доста ти е :!: фуцк оф!

    Ама затоа стасав до вежбање по саат и нешто :P ем ај бурнинг или се пеплосувам :wasntme:
    Одмарам малку и одиме со моето црнче Били 36 минутки да скршиме неко јаје :angel:
    И само ако за месец дена па се залежам без ич вежбање има да се шутнам до Узбеќистан! :!:
    И шо, само тројца да се вртат.. ма дур свако мушко и жена не се сврти нема сопирачки :wasntme:
    Малкуцка претерав, али само малкуцка... ај дур не сум се оладила.. а и он :$ ај лов хим, ју ноу :inlove:
    Вејт фор ми Били, коз ам камин
    (ве молам не ми замерувајте имам екстра адреналин, кому недостига нека се јави во барата на тате, не има у жута книга адиос!)
     
    На macence85, Ariel и Ema.Sk им се допаѓа ова.
  6. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Да, стварно, како да добијам инспирација за да почнам да вежбам?
    Вежбав едно време иако немав некоја посебна мотивација (ептен успеав да се натерам себеси ... некако), а сега почнав ептен да забушавам |(
    Сакам да почнам деновиве, ако не нешто друго, барем зумба или некои други вежбички по дома (не ми се оди секој ден на кеј па :( )
    Ќе мислам на тоа како убаво би изгледала на плажа 8) Можеби тоа ќе ми биде доволна мотивација .
     
  7. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Незнаев во која тема да го поставам прашањето па затоа тука! :wasntme:
    Значи слаба сум и сметам дека не ми треба затегнување ама сакам од септември да почнам да вежбам негде во Скопје и сакам само стомачни и грбни да оформам. Ништо повеќе! :rofl:
    Кој фитнес клуб во Центар ми го препорачувате??
    :*
     
  8. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Јас тотално изгубив желба за вежбање на овие горештини. Неможам, неможам да се наканам да го мрднам газов сеедно дал е орбитрејк, дал зумба, дал аеробик. Ме мрзи и точакот да го земам и бар тоа да повозам на стаза. Баш пред одмор јас се улежав, си таложам маснотии во стомачево и си дремам под клима.
    Кај и да е од орбитрејков не прашина туку пајажини ќе почнам да тргам :tmi:
     
  9. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Еден ден другарка ми ми вели: Ајде да почнеме од вечерва на аеробик. Одговорив потврдно. Отидовме и еве, истерав 2 месеци. Не планирам да прекинам.
    Каква мотивација и демотивација, за мене важи само моментална одлука-или сега одам или воопшто не одам :)
    Да ми речеше "Aјде од утре" ќе останеше и до денес на тоа "Од утре"...
     
  10. WiseGuy

    WiseGuy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    99
    Мене мотивација ми е помислата дека ако не вежбам ќе бидам тром, помалку подвижен, без кондиција во кревет, ќе имам грозна старост исполнета со болести и проблеми, и сето тоа измачување потенцијално ќе трае прекратко.

    Затоа, доволно ми е да помислам на добро здравје и ете ми мотивација. А штом почнеш со вежбање, штом се навлечеш ... нема прекинување ;)
     
  11. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Како да не добијам инспирација глејаќи ја?! :worried: :sweat:
     

    Прикачени фајлови:

    На soncicko му/ѝ се допаѓа ова.
  12. spanko

    spanko Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    522
  13. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Орибтрејк=Голема закачалка :D
    Шала а страна, Тешко е да добиеш мотивација и да вежбаш континуирано без да се окажеш.
    Зa мене мотивација е скогаш кога ќе си поставам цел.
    правта ми беше да се стегнам за матура. Mission complete 8)
    Сега следи дипломска ;)
    од утре почнувам со јога како загревање и воедно за смирување, па идам на џогинг и за месец 2 тератана или пилатес :)
    Секош мотивација ми дава мајка ми и некое фустаче или здолниште од пред 3-4 години коа ми е кнап :envy: :envy: Од такт ме вади. исто и со некоја ептен згода цура. И како капак на се-ЗДРАВЈЕТО! Мојот мн драг прфесор по физичко во средно стално викаше, во здаво тело здрав дух-а тоа се постигува со здраво вежбање секој ден. Имаше над 50 години, а никој од нас не би му дал над повеќе од 40 ;)
    Што се мора мора се :rofl:
     
    На I.love.your.lips и inn им се допаѓа ова.
  14. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Секогаш сум ценел личности што вежбаат затоа што е нешто што не го прави секој. Значи и духот ти е на едно ниво повисоко од останатите. Си излегол од просечноста и правиш нешто за сопственото тело и здравје.

    Освен тоа добиваш прекрасно тело што не е воопшто за занемарување а и самата цена како жена (или маж) ти пораснува.

    Отсекогаш сум ценел девојки кои вежбаат а ако пак се бави со некоја борбена вештина е веќе надвор од конкуренција и ја сметам за брусен дијамант :inlove: :P .
     
    На kikkki и Name им се допаѓа ова.
  15. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    4.838
    Пол:
    Женски
    Xman па таквата девојка ќе ја сметаш за брусен дијамант зашто ја изнервираш може да те истепа :D
    Шала на страна: Тешко е да се дојде до инспирација, а кога веќе ќе почнеш да вежбаш после ти е чудно ако направиш пауза од неколку дена. Јас веќе неколку месеци интензивно вежбам, возам велосипед секогаш кога имам време и влијае многу. И на изглед и на расположение
     
    На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
  16. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Ако најдам таква ја грабам одма и не ја прашувам :D. Ма нека тепа и нека мава со штикла и со чинии нека ме гаѓа само нека вежба, има се да ја трпам :rofl:.

    Ќе ти кажам една легенда за една од основачите на еден од кинеските борбени системи, една девојка која била многу убава и врвен мајстор во нејзината вештина ама си дала завет дека ќе се омажи само за маж кој ќе ја победи во борба.

    Поминале долги години и веќе се разочарала дека таков маж нема пошто сите ги победувала но најпосле еден ја победил и со него се венчала и имале многу успешен брак :D.

    Така да ќе бидам пресреќен да налетам на таква па ако треба и ќе и попуштам малку, се за љубов :P :D .
     
    На Shery му/ѝ се допаѓа ова.
  17. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Девојки до кај сте со инспирацијата?Дајте некоја поинспиративна слика да ја ставам на дестоп или втелефон...хах
     
  18. LadyDaget

    LadyDaget Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    23
    http://www.motika.com.mk/index.php?opti ... &Itemid=24 Повели можеби и ќе се инспирираш хах само немој со две вежбања и . :lol: ;)
     
    На inn му/ѝ се допаѓа ова.
  19. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    Сега се видов со една другарка порано беше женска и пол сега ко каца се направила (а колку штознам здрава е не е од некоја болест). Подобра инспирација од ова здравје не сакам да бидам дебела таква аууу страшно.
     
  20. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Теретаната ми ја одселија на подалеку. |(
    Е ајде имај инспирација да те видам.