1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да живеам пак? Јас ли сум виновна?

Дискусија во 'Канта' започната од janafilth, 4 февруари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    зашо бе девојче од памет не ти излегува една примитивна сељанка?човек кој не застанал зад твој став не те бранел не те штител?
    зашо се измачуваш?
    ако сакаше да слушнеш дека и другите мислат како тебе дека се они виновни они се,сите го дадовме мислењето за нив дека се комплексирани злобни суштества..
    зашо се измачуваш себеси и си поташ филм каде си згрешила,колко и да моташ џабе ,
    сватити ништо не си згрешила они се комплексирани идиоти кои не те сакале
    едно ајт и свршена работа ,не се измашувај не се вредни они толко да му ја мислиш
     
  2. janafilth

    janafilth Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    27
    не ја мислам повеке.. а за ова последново? ако за работата пример и сметало што е со карактерот? дали тоа треба да го сменам?
     
  3. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Ти не треба ништо да мењаш...Едноставно е... не се замарај со прости луѓе :!:
     
  4. janafilth

    janafilth Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    27
    сега откако е готово незнам од каде да започнам со нормален живот..
     
  5. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    ама зашо така размислуваш,ја имам 23 год и не работам мн мн ,коа ми се работе работам кога не не,кој може да ми каже за у моја соба со да праам ја?кој карактер да мењаш?никако ни да мењаш ни ништо,едноставно заборави на нив ,се замараш за нешто што не вреди,
    ти и да работиш по дома и се да праиш што она ке ти каже,пак она ке најде мана и пак нема да и чиниш
    не се замарај и не иди пак тамо
     
  6. janafilth

    janafilth Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    27
    Епа да сум зборела со неа како да ја знам 100 год, кога ке излезам со него да сум опуштена и сл...
     
  7. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    ^ја гледам дека тебе памет не ти иде,најдобро ке ти биде да си се вратиш кај нив и да бидеш понижувана и да ти диктира живот една сељанка.....

    како што гледам тамо припагаш за жал
     
    На avita му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Крени глава горе високо,дотерај се излези со другарките,забавувај се до мила ти волја додека не се измориш...Утре пак,следниот ден пак.Се така кога ке осетиш дека си го заборавила...ехеееееееее да ти кажам што сум поминувала ке се запрепастиш а еве ме денес жива и здрава славам роденден :D и не се замараааааааам.Пробај и ти.Сфати го ова како лошо искуство и една грешка во животот.
    И запомни,никогаш не се врти назад. :)
     
  9. avita

    avita Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    31
    :o :?: :worried: :x твојата ситуација е толку.. сто ја описав со овие смајлинја.. ццц па јас до дека го Читав текстот од поЧеток мислев барас наЧин како да се куртулис од овие луге а кога го доЧитав.. се прасував кој дел.. го пропустив извини така сто сум дирекна ама мисалм дека имас современо добро семејство. сакаат да те усмерат да студирас да бидес Човек.. мајка ти сигурно те жалела да не станувас раноо.. да не и помагас дома. бидејки си мислеела дека има време цел живот ке се наработис барем до дека си кај неа да те милува и мази и пази. а ти со твоите 19 години. одес и гмеЧес грозје кај некои луге. сто се тие извини?? родители на твојот деЧко?? ау како хорор го дозивеав ова. ејјјјјјј .. па дури барас совет .. абре дете куртули се од него .. додека а навреме .. цццц сто има да сакас во таа фамилија. во тој де.ко.. не мие јасно.. нистооооо..уживај во својот живот.. заврси си ги студиите со вжестена глава не можес нисто.. еден ден ке му бидес благодарна на бога сто си патила на 19 . а не цел живот .. ццццццц не си свесна .. за тоа сто го имас околу тебе запрасај се дали и толку помагас на мајка ти како на таа жена.. дали и имас помогнато да испеглас една косула на мајка ти.. верувам не... а на овое луге и кафе има варис наутро во 8?????
     
  10. avita

    avita Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    31
    :^) да те бараааааааа не дај боже да те бара бреј и да те бара заврти му го грбот нз ти во кој свет си ама ств .. дефинитвно разговарај со мајка ти таа ке ти помогне да го преболис сетај со неаа. ке сфатис сто е зивот.. :?:
     
  11. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Извини девојко можеби дека на брзина прочитав па не забележав...Колку време бевте во врска пред да отидеш кај него да живееш? Јас не би отишла да живеам кај некого ако не ги познавам неговите. Гости ово-оно прво па одкако ќе ги запознаеш и ќе видиш како и дечкото се однесува дома и каква им е ситуацијата, тогаш да одлучиш дали си за таму или не.
    Ти си онаква каква што си, кога можеш ти дечкото да го прифатиш со сите квалитети и мани тогаш може и тој тебе. Исто важи и за мајка му! Што има они да те менуваат тебе? И што си ти таму? Слугинка?
    Немој да дозволуваш никој да се однесува така со тебе, биди си тоа што си. И не се секирај животот продолжува. Гледај заврши си го факултетот, друштво ќе си најдеш, ќе излегуваш, ќе се забавуваш и ќе си најдеш некој кој ти одговара и нема да се однесува вака со тебе. И ако те бара, мој совет е да не се враќаш таму и воопшто да не се смируваш со него.
    И не сфаќам како дома твоите ги гледаш како цимери? Ако со нив не разговараш и не си помогнете тогаш со кого? Дечко и пријатели можеш да смениш, ама родител си е родител, секогаш ќе биде покрај тебе! Позз :)
     
  12. janafilth

    janafilth Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    27
    Во право сте , ќе го преболам иако тој вика дека друг нема да најдам исто и неговите...

    Незнам што ќе биде со него сите викаат дека сам ќе остане јас мислам дека јас ќе останам сама..
     
  13. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022

    Хахахахах е сега слатко се изнасмеав...а кој е тој толку јак па да не можеш да најдеш друг и да останеш сама? :fubar:

    За инает најди...многу подобар,многу поубав кој ке ти дава искрена љубов и подршка а не да се однесува како мало дете ко овој |(
     
  14. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746

    Добро ма ти, за шамари плачеш?!? Од сношти сите ти викаме дека е поарно што си се отарасила, дека со такви злобни луѓе што само ќе ти наредуваат не треба да имаш никаков контакт? И ти денес, пак по старо!
    Епа се нервирам више!

    И нема да најдеш пак ист ко него и ко неговите, не дај Боже да најдеш! Оти ништо добро нема да излезе од тоа! А и да останеш сама, ко светот да пропаднал, да му се сневиди! Жени по 30, 40 години се сами и пак живеат, ти на 19 си нашла за сама да збориш!

    Штом не ти станува јасно што тука 20 души ти зборат, ти пак врати си се со нив и имај среќен живот штом ти фали да слугуваш и да бидеш третирана ко ѓубре! Е, така! Штом ти немаш сама во црпката за да видиш што е најдобро за тебе самата, никој не може тебе со инка во глава да ти стави! Убав живот.
     
    На enca.69, avita и Pelikuna им се допаѓа ова.
  15. janafilth

    janafilth Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    27
    Не реков дека сакам да се вратам, прашав што му е со инатот????
     
  16. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Ме заебаваш ли, жити се? :o

    Оди фани книгата, помини колоквиуми, испити, од уметничко охридско говорење аир нема. Боже мили, оди инвестирај во себе и во иднината, на 19 години ќе одела со дечко и да живее, па ќе се мажи. Ти ја кривиш свекрвата ама и ти си како неа. Нејзе ја обвинуваш дека е неписмена и со четврто одделение, а ти, образованата господична! Викаш дека она живеела сто години порано, а ти напреднава па. Јас не гледам некоја разлика меѓу вас двете, и она се омажила на твои години може и порано, со твоево размислување и лити изговори, ништо чудно и ти да станеш твојата свекрва за 40 години.

    Затоа што порано четврто одделение и денешно средно, иста работа ти се. |(

    п.с. Озбилно, оди фани некоја книга, прочитај нешто, малку поработи на себе и не ме зафркавај. Ех, да сум ти татко, од дома нема да те пуштам, а не па да ми бегаш во Охрид. :x
     
    На imelda, anneyy, drugarka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. janafilth

    janafilth Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    27
    Не мислам веќе така ама сакам да знам зашто барем тој не се однесува нормално...



    И кажав сакам да се средам!
    Он викаше сите на твои години работат..

    Само ме чуди знае дека нема друга да има свесен е и ме остави..Што е со тој?


    Сакам само да знам
     
  18. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Извини вака,ама ти за ќотек плачеш!

    И не знам што бараш овде совети,кога ти ни совет слушаш,ни пак сакаш нешто да сватиш.
     
  19. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Психопат ете тоа е
    И дај престани да се замараш со него
     
  20. janafilth

    janafilth Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    27
    Не се замарам веќе ќе оставам како што е дали е ок или не е ок нема да ме интересира...



    Се надевам ќе се најде друг
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.