1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да живеам пак? Јас ли сум виновна?

Дискусија во 'Канта' започната од janafilth, 4 февруари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.494
    Девојчево играло пиперевка на метал и сериозна музика. Алал.
    Многу сме исти,слушаме метал и сериозна музика,ама сака да ме смени.
    Свит мадр оф лорд.
    Една вруќа,па да пукне и образот од другата страна,за освестување.
     
    На TeddyGrey, drugarka и Trendafilka им се допаѓа ова.
  2. janafilth

    janafilth Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    27
    Него највеќе му сметаше дека бев повлечена и не зборев многу
     
  3. Spell

    Spell Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    400
    Пол:
    Женски
    Алоооо прекини да се обвинуваш себеси што си била повлеќена и што си ќутела што ти е на тебе бре ??
    Те малтретирале на секој можен начин а ти си мислела дека ти си виновна што не си работела оф боже господе ќе најдеш друг бре само треба да помине време што уште има проблем го сакаш ? Епа ќе го преболиш и кога ќ се сетиш што си правела ќе ти дојде да се фрлиш од Вардар или да се самозапалиш . Ослободи се од грижата на совест и смири се и помини подолг период со самата себе , семејството и со факултетот тоа нека ти биде приоритет не се грижи за ништо ќе пројде време и ќе го заборавиш ;)
     
  4. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Чупе, ај оди одјави се од тука и фати книга!
    Сакам, неќам, знам, не знам, да сфати да не сфати...
    Што тука треба да го сфатиш? И од кај си ти пак толку сигурна дека тој нема да најде друга? Или веќе ја нема? :^) М?
    Јас не знам зошто е толку тешко да го сфатиш советот на татко ти и да престанеш да цимолиш по некој си лигушко кој единствената цел во животот му е замарање и изживување?!И сигурна си дека му беше девојка? Сигурно? :?:
    Мислам, приказнава е :x , си се врзала неговите па неговите, деца немаш, не ти трпат за леб, бркај си работа и живот и прекини да се прашуваш зошто! Разбра? ја па и се чудам татко ти што не ти ја крцне тро косичката, па да ти текне кој право рекол |(

    Патем, сфатете ко навреда, ама ова ми се најглупо потрошените минути во животот, на темава |( Ти и кажуваш со арно, таа ко слеп за стап |(
     
    На lolita97 и lolyta777 им се допаѓа ова.
  5. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Земај си ги парталите и пријатно од таа куќа. Не врти се назад и не жали.
    Ако сакаш несреќен живот, да слугуваш и да те маваат на глава, тогаш врати му се на дечкото.
    Сфаќам дека си млада, заљубена, веруваш дека ќе се променат работите на подобро, ама тешко. Може да ти биде само полошо. :x
     
  6. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Девојче од вчера те читам и се воздржував од коментари, ама стварно тебе дете ќотек ти треба.
    Што ти е гајле побогу што му сметало? |(
    Неговите виртуелни другари рекле дека е дете од добра фамилија? Навистина
    Ти не ги виде ли какви се, ти се допадна да те будат наутро, да им вариш кафе, да им правиш ручеци, да гмечиш грозје, а гостинка си била..... :fubar:

    Леле дете да си ми при мене има таков шамар да ти лепнам да те боли до задутре, има доживотно да бидеш казнета да си мое дете....
    Дали си ма ти со здрав памет и разум.....како не конташ дека нешто не е во ред со цела таа чудна фамилија....цела вечер до 4 саат сабајле не спиеш и се оптеретуваш со некој кој ти рекол дека мајка му сакала да те научи да работиш за твое добро....цело попладне се оптеретуваш со некој мрсулко кој си има едипов комплекс (во случај да не знаеш кој е Едип и неговиот комплекс намерно не ти кажувам, малку прогуглај и едуцирај се, научи нешто, збогати си ги мозочните виуги кога веќе си научила како да гмечиш грозје).

    Навистина или престани да се замараш или почни да учиш Охридски и моли го да се смирите. :headbang:
     
    На avita, Doozy и Trendafilka им се допаѓа ова.
  7. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    навистина ми е жал што немаш мајка но :!: имаш баба и татко и тие се ТВОЕТО СЕМЕЈСТВО
    не ми е јасно како си дозволила да живееш со некој си што имате заеднички интерес (музика) леле леле
    да бев на твое место милион пати ке се обидев да побегнам, и ке им кажев се што мислам за нив без пардон :)
    тоа што си сакала да се префрлиш во Охрид заради него, тој си придал важност(она се за мене би сторила) а мајка ми што имала само 4то одд леле ама образование што да ти кажам(тие некоја таква девојка за синот чекале да ја зграпчат да ја стрижат ко некоја овца, а на неа да нема кој да и помогне) така да за следен пат внимавај со кого излегуваш, и посветисе на факултетот, оти образованието е нешто со што можеш да напрадуваш во животот(кариера да изградиш, да бидеш некој и нешто) а љубовта сама по себе доага со срека :*
    и НЕ ДОЗВОЛУВАЈ некои непознати негови пријатели и сл да ти го заматат паметот
     
  8. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.589
    Допаѓања:
    3.259
    НЕ ВРЕДИ!
     
  9. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.418
    Допаѓања:
    4.980
    Едното исто се врти низ 9 страници и ти пак со истото се измачуваш.
    Никој од овде не те познава, никој од овде не те лаже, нема потреба...
    Сите ти кажуваат за твое добро.

    Јас немам што друго да кажам, се е кажано.
    Жално е што си доживеала, но повеќе не си за жалење, зошто поминало. Тоа е тоа. Сега си за ќотек.

    Не се занесувај многу со умот, не анализирај, што кој мислел, што кој сакал. Кој каков бил, поминало веќе. Земи ги работите здраво за готово и терај даље. Извлечи поука.
    Битно ти си жива и здрава, имаш кров над глава, го имаш татко ти, бифшиот и мајка му, не те ни ранат, не те ни издржуваат, не те ни сакаат и зошто да жалиш? Малце размисли си. :fubar: :fubar:
     
  10. avita

    avita Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    31
    :?: :rofl: да се смејам ле да плаЧам .. ле ццццццц па сто ке тие деЧко сто не може да има друга јас не би сакала да имам покрај мене некој сто никоја друга не го посакува. некој тупарлак д аму покажувам светот како функционира слусале заедно метал.цццц.цццц аиииииии знаес сто искрено мислам дека и ти си неиживеана девојка....каков Човек си ти ако размислувас за своите така дома.. ццци скрено твое нека сие..
     
  11. janafilth

    janafilth Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    27
    Јас веќе го оставив но тој е тој што сега зборува дека јас губам и затоа ми е инатов
     
  12. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    wtf?ти сеуште си во контакт со него ма?
    ама најискрено и најпријателски те прашувам,што не е во ред со твојот памет?шо не ти е јасно?
    delete од твојот живот таков идиот и готово
     
  13. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.589
    Допаѓања:
    3.259
    Не губиш НИШТО. Напротив, ти си во ДОБИВКА!
     
  14. janafilth

    janafilth Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    27
    Епа татко му ќе ми бил свекор каква била таа непочит..А кога се скаравме ми вика јас да бев ненормален немаше цела Мк да ми се другари и да излагам да имам друштво..И како демек другата снаа (на брат му) работела се..

    Иначе знам дека многу ги слуша дома, мирен е ама ова? too much..

    Тогаш идам мајка му вика заборави го..Незнам навистина што е со лугево, дали се психопати или ја сум глупа?
    И другарите кога бевме за нова година викаа дека ми бил супер...

    Затоа ми е бидејќи сите различно викаат!
     
  15. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.166
    Допаѓања:
    234.954
    Девојче, цел форум што ниту те познаваат тебе лично, ниту него, ти велат дека е психопат, и тој и цела негова фамилија.
    Пообјективно мислење нема да најдеш никаде.
    Не, не и не е во ред неговото, нека зборува што сака, остави го и крај.
    Или се мајтапиш со нас или несакаш да сфатеш.
    Што ќе му докажеш на ваков умоболен тип, кажи ми.
     
  16. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.589
    Допаѓања:
    3.259
    Не е трол, вистинска личност е... Знам за кој зборува. Вистински проблем е ама не сака решение..
     
  17. janafilth

    janafilth Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    27
    Не реков дека несакам решение, сакам да знам дека не сум виновна!!
     
  18. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Ако сакаш решение треба да бидеш цврста и истрајна во својата одлука. Вака оставаш впечаток на несигурна, слаба личност... Како животот да ти зависи од него. Освести се додека ти е време. Колку пати ти кажаа дека ти не си виновна. Всушност виновна си само затоа што со дозволила ова да отиде толку далеку.
     
    На soco му/ѝ се допаѓа ова.
  19. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.166
    Допаѓања:
    234.954
    Епа не си бе дете, не си!
    Кој сакаш да ти каже дека не си, кој?
    Тој е умоболен и нема да ти каже сигурно!
     
  20. janafilth

    janafilth Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    27
    Инаку за тоа дека има многу пријатели е вистина..Но како не го имаат приметено дека е чуден?
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.