1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да запознаете нови луѓе?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Marick14, 11 март 2016.

  1. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.794
    Допаѓања:
    46.393
    Воин, во истата ситуација сум ко тебе, сакам нови личности во животов, но кога треба да се нафатам на некоја активност ко оние што ги спомнала Џоли, сум ко:... ај не. (facepalm)
    И тоа е, додека не мрднеш од дома, нови пријатели нема, само на желбата останува... :lol:
     
    На Dream-Girl, PaLaVa, IM.TMKQ и 6 други им се допаѓа ова.
  2. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски
    На поминување таму некаде, да му свртам и да заврши некоја работа за мене?
    Тоа не е пријател..за мене..
    Туку познаник што можам да го искористам..

    А такви не сакам во животов..
    Затоа што користењето гарант ќе биде взаемно.. а јас баш и не сакам да помагам на такви:lol:
     
    На PaLaVa, Alisa22 и Gosh им се допаѓа ова.
  3. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Кога го прочитав целиот текст добив впечаток како да сакаш да најдеш некој да го користиш кога ќе ти притреба нешто. Гледам како да си ги смешал термините пријателство и искористување.
     
  4. voin

    voin Активен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Машки
    ne misl
    los vpecatok si dobila
     
  5. PaLaVa

    PaLaVa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    3.704
    Пол:
    Женски
    Многу поинакви совети ќе добиеше (а можда и некоја кафе-средба) ако реченицата ти гласеше: и да знаеш во иднина дека некаде таму блиску-далеку имаш некој на кој можеш на поминување да му се јавиш и да го викнеш на кафе.
    Во спротивно ако познаникот твој сфати дека го дружиш само ради корист многу веројатно е дека ќе те одбие за било каква услуга и никогаш нема телефон да ти крене пошто ќе знае зошто го бараш.
     
  6. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Јас па вооошто не сакам нови познанства.
    Вистински пријатели имаш двајца или тројца, за на кафе друштво малку поголемо. Знаеш точно кој, што и како мисли.
    Ако не стекнеш пријателство кога си помлад и истото не трае повеќе од 10 години, кога ќе си повозрасен сигурно на ум нема да ти биде стекнување најдобар пријател.
    Луѓето гледаат да користат. Ако физички им се допаѓаш, а и твојата материјална состојба ќе ти глумат пријатели, а зад грб ќе те озборуваат.
    Драми на овие години не сакам.
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Нови луѓе често се запознаваат, во реалниот, но и во виртуелниот свет по пат на социјалните мрежи, но ретко кој од тие луѓе ќе биде вистински пријател.