1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да започнам разговор со дечко/девојка?

Дискусија во 'Сингл' започната од Iguanaboy, 9 јули 2017.

  1. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски


    Фати се со мене бе душо, ќе те напраам чоек...Ќе ти ги отворам очите... :lol: :makeup: :lol:


    Нема посебни филозофии, едноставно опушти се и во зависнот од околностите дозволи сама по себе да си тече работата :cash:

    Најбитно е секогаш да си опуштен и насмевнат, зашто ако девојката сети дека имаш трема и се плеткаш пред неа, нема да оставиш добар впечаток.
     
    На Nigredo Odor, ELIDavor, Perfectgirl5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    victoria san потполно си во право за првиот дел, но зборовите како мило душалче дишичке се извор на милост на почит а и како би ти пишал кога не те познава црнокоса девојко.

    а за второто мислење, исто се дложувам дека не можи одма на кафе треба мале време да помини.
    а тоа како си што правиш дали си добро е според мене почит а и што би те прашал ако не како си што си правиш сигурно не би те прашал кога последно беше на стоматолог или дали глава те боли би звучел навредливо смешно и одбивно.
    Едноставно така некогаш разговор се започнува
     
    На VictoriaSan му/ѝ се допаѓа ова.
  3. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Кaкo дa oтвoрaм темa, кКo дa му ги oткријaм интересите, кaкo дa знaм штo гo интересирa, кaкo дa знaм
    Ахххх пиши прoпaлo. Че немaме темa зa муaбет
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. lonely222

    lonely222 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2018
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Значи вака,нова сум на форумот и како за прв пат ќе ми треба помош од вас.
    Со едно дете се допишуваме веќе 2 години ама не редовно туку онака од време на време.
    Е сега,2 3 пати ме има повикано за да се видиме ама јас го одбивав незнам ни јас зошто а од секогаш ми се допаѓаше.
    Сега имаме изгубено контакт на 1 месец а пред 2 недели го видов со една како влегуваат во дискотеката.
    А овој викенд пак само гледа во мене и плус ме почасти пијачка..
    Сега незнам сакам да разговарам но него но незнам како да започнам или пак да оставам на него? И да дополнам,го мислам и сакам да започнам нешто со него..
     
  5. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.490
    Пол:
    Женски
    Пиши му ти, почни разговор за почеток потоа можеш и да го прашаш за кафе или прошетка времето ќе биде убаво. Превземи ти, не чекај.
     
  6. Dlyli_123

    Dlyli_123 Активен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2018
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    И јас незнам како да почнам разговор со тупанот, не дека нешто многу збориме скоро ич али тој ме свиѓа и јас исто ми се има пуштано онака малце ко на зафрканција ми го зема телефонот глупости како да ми даде до знаење дека ме свиѓа, е сега сум на ред јас а јас појмамси немам да напраам муабет со него учиме у исто школо али не сум тип шо ке збори нешто за школо а и глупо ми е од неговите другари треба сам да го начекам и да му напрам муабет ама за што кога појма неам ке се устрамам ке почнам да зборам глупости па да не испаднам како еве му се пуштам ко заклана обака сакам да напрајме лабаво муабетче ама незнам како и само гл зјапам на тоа сме цело време. Стварно појма неам
     
  7. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    "Здраво, како треба да започнам муабет со тебе. Фала. ?"
     
    На Dlyli_123, $ophia и Примерниот им се допаѓа ова.
  8. Примерниот

    Примерниот Активен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Машки
    Со тоа само му даваш до знаење коа демек си незаинтерсинрана, а оно обратното е, мн девојки ја прават твојта грешка, иницијрај као кафе неш, средба, па почни си разговор, ниш не губиш, само може да дознаеш на шо си, а за понатамошно ќе си процениш,како и што, немора да значи дека ти одоговара, сигурно нека да ти падне круната, од едно видување.
     
    На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ray-man

    ray-man Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2012
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    390
    Пол:
    Машки
    А мора ли?
     
  10. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Не :rofl:
     
  11. Dani12

    Dani12 Активен член

    Се зачлени на:
    7 април 2019
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Jas deckoto sto mi se svigja go zapoznav na zimuvanje i toj bese kelner koj ne sluzese i togas zborevme malku, posle nekolku dena jas go najdov na facebook i on mi pisa od kade go najdov, sto kako i tolku bese, a jas od togas ne mozam da go izvadam od glava. I mislam kako da mu pisam ama ne znam kako a i mi e sram.
     
    На Biny му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Толку многу се плашам да започнам разговор или било што со еден дечко што ми се допаѓа,нешто од внатре ми вели ќе бидеш посрамотена,повредена,одбиена и немој.И сама не знам што ме тера да престанам на него да мислам знам дека ќе бидам разочарана,а не дека е нешто вип фаца па као демек недостижна ама ете не знам дали се работи за моја самодоверба или интуиција која треба да ја послушам.Немам ни храброст на инстаф фолоу да му манам ех судбино.....можеби бидејќи оддамна немам флертувано,а последен пат кога направив прв чекор бев одбиена ама барем културно да се разбереме.Фелп феминки имате некое искуство или совет?...ми треба надприродна моќ
     
    На Biny му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Biny

    Biny Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    234
    Пол:
    Машки
    Лајк некоја слика одвреме на време и видете дали има фидбек/реакција од нивна страна после месец/два коментар каде е сликава направена ... после тоа порака и ако нема интерес толку е.
     
    На Dani12 и Iva9612 им се допаѓа ова.
  14. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Не очекувај да му ликеш на сликите или тој тебе, тоа беше минато а сеа не ти треба да се срамиш ниту да се плашиш дека ќе бидиш одбиена, тоа треби да се навикниш туку треба да пробаш ако не пробаш нема да знаеш, пред тебе ти е животот имаш време за све и не очекувај тој да ти пишува можи размислува исто како и ти но затоа пиши му изненадиго ако не му пишуваш мислеш ќе ти падне круната не бе душо, тој ќе му паѓа тој е селјак (или можеби имат девојка па нема да ти врати или не му се свиѓаш) но ти ќе бидеш фер и искрена, не губи надеж. Со среќа.
     
    Последна измена: 25 мај 2019
    На Dani12, Iva9612 и Biny им се допаѓа ова.
  15. 96kiko96

    96kiko96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2018
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    529
    Пол:
    Машки
    Најголем проблем ми било да започнам разговор со девојче, не знаев што да кажам, нити како да го задржам текот на муабетот, се губев у време и простор, колку пати се дешаваше она ке подзаќути и јас како муле ќутам и пустиот не знам што да кажам понатаму, дури па и ако кажев нешто ќе беше некоја тотална безвезотија колку да се види дека сум кажал нешто и тоа ми се дешаваше со секое девојче со кое и да бидам, премногу тешко се опуштав, а сега уста да ми затвори човек не може... Не знам ни сам како ама самото по себе си дојде, веќе немам никаков проблем при комуникација со женско.
     
    На Elenpelen и WildMk им се допаѓа ова.
  16. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Си созреал. :)
     
    На 96kiko96 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    Би сакал да чујам мислење зошто ниеден приод преку социјалниве мрежи не ми успева иако сум се обидувал на различни начини да привлечам внимание пошто во живо немам храброст за тоа.Им имам пишано на еден куп девојки низ годиниве и ама баш ниедна ми нема одговорено па се прашувам што не е во ред со мене,каде грешам.Често бирам девојки со високо деколте или како за на плажа иако тоа не е пресудно за мене ама изгледа има ефект врз мене женската облина па се прашувам дали правам погрешен избор при бирање на соговорник.Не сум многу пребирлив,ми се допаѓаат многу девојки што ги гледам по градов.Пред некој ден на инстаграм една девојка од листа на пријател ми се допадна и ја лајкував сликата и пошто на профилот имаше пишано парти анимал дека е си реков да бидам подуховит па и ги пофалив градите со зборовите величествени праски имаш...можеби беше пренападно,ништо не ми одговори...па се обидов со друг приод поромантичен,сакав да ја импресионирам и и пишав дека попрекрасно суштество од неа не сум видел во животов без да сакам да преувеличувам и дека е преубав ароматен цвет кој постојано треба да се полева со машко внимание и продолжително додворување и пак ништо...И обично здраво за да не комплицирам не помага..Како да се препелкам во ќор-сокак и со полно така...
     
    На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Biny

    Biny Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    234
    Пол:
    Машки
    Најчесто е бидејќи профилот не ти е полн со коли пијачки ланци .....
    Не се рекламираш добро или доволно.
    Зборуваме глобала за поголемиот процент на девојки, за останатите проценти сеуште не си наишол на тие што сакаат/ценат нешто вистинско.
     
    На DanceT, Adorabela и ELIDavor им се допаѓа ова.
  19. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Па ако некој ми пише величествени праски имаш :rofl::rofl: извини ама ќе си речам што е со сељаков :rofl:
     
    На crimson, Different7, Peperutce1115 и 27 други им се допаѓа ова.
  20. Biny

    Biny Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    234
    Пол:
    Машки
    Така е но од слика не може да се најде заедничка тема затоа прво се бара заеднички муабет/интерес
     
    На Adorabela му/ѝ се допаѓа ова.