1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да започнам разговор со дечко/девојка?

Дискусија во 'Сингл' започната од Iguanaboy, 9 јули 2017.

  1. N0NamE

    N0NamE Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    2.136
    Пол:
    Машки
    Друже ако не ти успее ништо со праските да идеш ти на баачка може ке те опраат Величенствени Праски :fubar::fubar::fubar:(facepalm)(facepalm):shake: ццццц еј :rofl::rofl::rofl::rofl: па незнам што очекуваш да не сакаш да ти се заблагодари на комплиментот, мислам what the fuck па а најружната би те одјебала, би помислила дека нешто не во ред со тебе, поработи малце повеќе на пристапот кога се впушташ во разговор со некој па можда и ке ти успее нареден пат.
     
    На cresa-jagoda и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
  2. VoodooGirl

    VoodooGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    514
    Допаѓања:
    4.176
    Пол:
    Женски
    @Pacifist Бараш совет и ти даваат најреален совет дека звучиш ко најтешка сељачана, па уште и навредуваш. Баш си ми она типичен "мачо-мен".

    Сите на инстаграм глумат "party animal", тоа не ти дава за право ти да коментираш за нејзините гради, за кое ќе добиш само бан, ништо повеќе. Претпоставувам дека повеќе од 14-15 години не си, според пристапов кон девојка.

    Со муабети од типит "цвеќе си што треба да се полева со машко внимание" само и го полниш егото, многу лош пристап. Девојките сакаат помистериозен начин на комуникација, не толку директен, иако го мислиш спротивното.
    Имај малку мистерија во своите цели, егото не и го кревај у облаци, спушти ја малку на земја. Не е кралица.
    Ако и ги спуштиш картите на маса уште од прв муабет, магијата на флерт е уништена уште од самиот почеток.

    За флертување во живо со девојка доволне ти само eye contact, односно поглед во ОЧИ.
    Можете да водите најнормален муабет и погледот да го задржуваш на моменти подолго и нема потреба од вулгарни коментари, and let the magic happen.
    Секако комплимент е океј да се даде, но секој комплимент си има граници и во одредени ситуации.

    ПС Ако продолжиш со ваков манијачки однос, цицка у скоро време нема да видиш, позз.
     
    На IamSexyAndIKnowIt, Billy Idol, Alanna и 6 други им се допаѓа ова.
  3. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    'Маче, си за шема?' - и вовлекуваш од петици, еден дим од цигарата :smoke:
     
  4. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    41.819
    Пол:
    Женски
    Кај се искомплексирани оти немаат женско видено, па уште ако не вратиш на вакви слични "комплименти" одма ти си виновна, одма си жена што сака пари, ланци и пијачки, одма генерализирање, сите жени сакаат само пари.
    А се' што барал кај една жена се големи, величенствени праски и тело за на плажа.
    Сакала или не пари, ниедна нема да врати на ова, уште здраво не рекол, одма на главното, да не губи време.

    п.с. Јас сум со комплекс на некое помало овошје од праски и тело за во сендвичара, па затоа навредена се осетив, никој вака не ми пиши ;(
     
    На MarigoldA, Alisa22, lovestoneddd и 3 други им се допаѓа ова.
  5. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.169
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Е извини неможиш одма да се фатиш на градите, ни романтичното едноставно здраво како си итн
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.364
    Друже, совет од мене ти е да не се трудиш воопшто. Знаеш како идат некои работи у животот , ко сакаш нешто да биде, нема шанси, а кога најмалку очекуваш , тогаш се средуваат коцките.

    Најарно ти е да не се замараш психички дека морало да најдеш некоја, опушти се и уживај у животот, само внимавај кога бираш зборови оти денешните жени се осетливи и може погрешно да те сфатат. ;)
     
  7. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Мене кога ми пишуваат машките на овој начин како што си пишал ти обично завршуваат со блок.Не сакам уште веднаш да се започнува со комплименти затоа што изгледа премногу лажно.
     
    Последна измена: 15 јули 2019
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  8. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Ахх...машки и нивните преглупи предрасуди.Нека си го смени начинот на пишување и тоа е доволно.Што кога сте запнале за тоа дека девојчињата трчаат по пари а вистината е дека на машките им се најбитни парите.
     
    На Ugly Duckling и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  9. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Да бе така си се тешат тешките пичкопатеници дека едини проблем е што немаат пари :rofl::rofl::rofl::rofl:
     
    На WildMk, RoseRain и Ugly Duckling им се допаѓа ова.
  10. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.226
    Пол:
    Машки
    Секоја чест на исклучоци ама и вие не можите да тврдите и да го исмевате коментарот на типот. Има и такви и такви, девојки, а од друга страна и такви и такви момчиња. ;)
     
  11. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Старк ,јас никаде не реков дека нема такви девојки но ако секоја девојка те одбива и никоја не е заинтересирана за тебе може и во тебе лежи проблемот а не во тоа што немаш пари или коли ,не зборувам за тебе само кажувам пример .
     
    На John Snow и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  12. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    Абе Херера,ако некој бира зборови кои се секогаш одмерени и со почит спрема жена тоа сум јас.Еднаш меѓу ретките обиди пробав да изгледам подуховит и добив лава од негодувања и навреди а никој не знае каков сум вистинскиот јас или не умеат да проценат карактер..Ама тоа е.Фала за советот во секој случај.
     
  13. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    @Pacifist еве сега те прочитав. Дури и да не си таков, дури и да ги третираш жените со почит и разбирање, тоа што ти го напиша звучи многу лошо за некоја што првпат ја гледаш и за првпат контактираш со неа. И коментарите што ги доби се дури и благи, со оглед на тоа што бараш совет на женски форум. Ако е party animal, не значи дека девојката не сака да биде почитувана и опсипувана со внимание и убави зборови, мислам дека многу погрешно си ја сфатил дефиницијата на тие два збора. Воопшто не сакам да ти солам памет, со оглед на тоа што како што прочитав си многу постар од мене, ама пристапот кој си го имал во случајот е многу лош. Ако и самиот си свесен за тоа добро е, ако не си сфати ги сите овие коментари како добронамерни критики и пробај да извлечеш поука од нив.
     
    На cresa-jagoda и piksooki им се допаѓа ова.
  14. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    Можеби дел од мене сакаше да проба на овој начин да привлече внимание зошто досега со почитувањето и со романтичните начини немам добиено ама ни една реакција.Чудно е тоа како никој нема ниедна реакција за сите обиди со џентлменство и почит да се дојде до женска наклоност,а само еднаш неприфатливо ќе се однесува и се фрлаат дрва и камења по него.И на тоа човек треба да обрати внимание.И не мора толкава агресија.Може да ми се укаже на многу помирен начин колку и да е изреволтиран некој како претставник на женскиот пол.Факт е дека има голема нетрпеливост.Ама разбирам зошто е тоа така.Како и да е,убаво си пишала се .Фала ти.
     
  15. snezan4e

    snezan4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2010
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    1.202
    Гледај да запознаваш девојки во релниот свет, многу нереални работи има по социјалните мрежи.Ако веќе мора по социјалните мрежи, смени начин на избор на соговорник, пробај,како за промена, со тие без деколтеа или провокативни слики.Еве пример, бирај некои со кои си лајкнал иста страница, се интересира за исто што и ти, некоја ставила коментар, кој ти се допаѓа, по јавните страни, па муабет околу тоа итн итн.Тоа со праските, може само како зезање со некоја со која добро се познаваш, но не и за започнување прв муабет. Според мене, најдобро е секогаш да се биде тоа што си, без да се глуми нешто што не си.Инаку, има и женски, на кои никогаш не им е доста романтика, ако ја нема, се прашуваат дали е се во ред со врската, колку да знаеш :)
     
    На Pacifist му/ѝ се допаѓа ова.
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Коментарот на типот е сексуално вознемирување, а не комплимент.
    Имајте осет тро.
     
    На cresa-jagoda, MarigoldA, poenta и 6 други им се допаѓа ова.
  17. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    35tdud.jpg
     
    На Different7, MarigoldA, Ugly Duckling и 2 други им се допаѓа ова.
  18. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    ... И јаде еден шамар ко мајка му што му го дала на 5 год у југословенско време..
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Z'ta para

    Z'ta para Активен член

    Се зачлени на:
    24 август 2019
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Машки
    Ete i jas sram.mi.e da i prijdam makar na fb makar u zivo dajte malce edukacija i kako.jas na 33 god da si fatam.devojka.a ne.sum.losh barem taka.mislam jas da najdeme chare fala.odnapred ne e za smea koj.i da se smee

    Nekogas et3 i toa.pali jas znam se da prijdam.sve e u red no nekogas ete mi.se vrzuva muckata i kraj od.toa.mislam i nemozam.da.si fatam devojka.a.stigna vremevo.i za zenenje
     
    Последна измена од модератор: 24 август 2019
  20. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.364

    И ти ли сине со тоа , стигна времето за женење ?

    Еј, не ве можам веќе :envy:
     
    На Gosh, Z'ta para и Purplelilac им се допаѓа ова.