1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да знаеме кога е вистинскиот момент да бакнеме некој/а?

Дискусија во 'Сингл' започната од Prilepcanec, 11 јуни 2012.

  1. Prilepcanec

    Prilepcanec Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Прашањето е едноставно не мора да се развлекува. Пример кога сте на состанок со некој/а како се одлучувате кога да ја/го бакнете, како го годите вистинскиот момент?
     
  2. ell

    ell Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    606
    Уште не ја бакна таа што ја свиѓаш подолго време? :)

    Зависи може да е различно. Најчесто кога и двајцата ќе се стишат и ќе се погледнат. Кога нема што да се каже веќе, а ја нема онаа непријатна атмосфера :) Баш тогаш.
    Или кога ќе ја испраќаш... Не може никој да ти каже кога е вистинскиот момент. Тоа се осеќа.
     
    На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Јас прашувам културно

    Досадно ми е ! Сакаш да се љубимеее ! ^_^

    Се зезам не треба некоја припрема што си се напнал бе . Штом излегла со тебе значи и го правиш ќејфот има некоја искра , хемија , експеримент. Верувај ми таа го очекува тоа и напротив ќе скинсе ако не ја бакнеш . Она аа не ме бакна може не ме свиѓа :(
    Ако се плашиш дека може да зезнеш работа застани со зборување приближи и се , ама не манијачки непосредно :D . Може да ја фатиш за рака или да ја допереш по лицето или главата финтата е да воспоставиш контакт . Ако таа се трга , врти глава повлечи се .

    Толку .
     
    На PinkWorld2603 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. AmericanWoman

    AmericanWoman Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    558
    Како....па нема некој посебен начин, едноставно знаеш по погледот, во моментот воздухот меѓу вас станува напнат и оп...:)

    Јас еднаш не можев да го дочекам веќе моментот, работава беше турни ме да кинисам, дечкото ме провоцираше ама кога и да ми дојдеше доволно блиску наеднаш ќе се оддалечеше. И ни два ни три, јас му велам, слушај, сега е 15 до 3, јас во 3 планирам да си одам, значи имаш 15 минути да ме смуваш. И така. :D
     
    На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Кога го прочитав насловов на темава се изнаесмеав :D
    Не постои вистински момент,тоа самото си доага!! :D :lol: :lol:
     
  6. Prilepcanec

    Prilepcanec Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2

    A што кога во тој момент ве фаќа неверојатна трема и ве здрвува па не можете ни да ја гледате во очи ни да помрднете со прст па камоли да ја бакнете? :$
    Сум бил повеќе пати во ваква ситуација каква што ја напишавте ама ете не можам да се осмелам, а не дека не сакам...
    Ако ме сфиѓала како што велите, сигурно сум ја разочарал :)

    Што викате, има шанси таа нешто да проба ако и ставам до знаење дека ми се допаѓа? :^) Не верувам..
     
  7. AmericanWoman

    AmericanWoman Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    558

    Зошо се ми се чини дека ти е прв бакнеж? Чим излегла девојката со тебе, значи сте излегле на два, три состаноци сигурно и се допаѓаш. Значи во ова биди сигурен. Е сега, дали таа ќе го превземе првиот чекор и ќе те бакне, тоа зависи од неа, дали е и таа страмежлива или е поотворена.
     
  8. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Прилепчанец ама многу го тупиш братче пробај залапај ја најлошото што може да ти се случи е да јадеш сочен шамар ... што и не е така трагично .

    Ама осеќам не дриблаш бар со годиниве и сложувам верувам прв пат ти е се осеќа по воздухот .
     
    На FotoLina3, glosipgirl и srcence1607 им се допаѓа ова.
  9. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Или ти ќе превземеш нешто, или ништо нема да биде. Така ми изгледа работава.. Јас незнам од каде толку срам..Не чекај на неа..Можеш ти! :)
     
  10. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Кога ќе ви се спојат погледите, кога двајцата ќе замолчите.. Ако не ти го сврти погледот.. напаѓај! :D
     
    На Domino, Anisijaf и Jean-Baptiste им се допаѓа ова.
  11. thegirl2

    thegirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    39
    Само си доаѓа..ќе осетиш само не да биде насилно полека полека..постепено :D
     
  12. Prilepcanec

    Prilepcanec Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Оти ако имаш 20 год. не може да ти е прв пат?
    Не ве дриблам со годините верувај... а за второто да, добро осеќаш :$ закаснив "малку" тоа е...
     
  13. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
    Мој совет ако си чекал до 20 мора под хитно да си набавиш нешто вакво .Па потоа можес да искочис на терен и да се пробаш дали си добар и кога е време .Побрзај да не те фати климакс
     
  14. ell

    ell Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    606
    Навистина претерувате со заебанција на туѓа сметка. Да може да имаш 20 години и да не си имал девојка. Едноставно сите имаме различни животни искуства. Познавам девојка која на 23 години го имаше првиот дечко..склоп на околности. И мене ми беше чудно како е можно тоа, ама ете секој си е различен. А буквално ништо не и фали. Убава е и паметна.
    Не судете одма без да знаете нешто повеќе за животот на другите.

    И со годините се потешко се осмелуваме да направиме чекор. На 15-6 години и не размислуваме многу што и како...

    До дечкото:
    Едноставно пробај да не размислуваш на тоа што може да се случи. Ако треба и пивнете по едно пиво/чаша вино, за да се опуштиш малце. И не и пуштај одма јазик :D полека и нежно...после се само ќе се одвива.
    Не е страшно, ќе видиш :)
     
    На sugarlips, Monicaa и FotoLina3 им се допаѓа ова.
  15. HardSex

    HardSex Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    495
    Допаѓања:
    2.422
    Пол:
    Машки
    @Prilepcanec

    1.Ако сте у кафуле не би ти препорачал веднаш да ја залапаш.

    2.Бакни и го вратот,и грицни и го увото и кажи и нешто убаво.Тисучу лепих речи :D .

    3.Следи реакција :D .

    Заклучок
    -----------
    Сакаш да бидеш малце поблизок со неа,но во исто време сакаш и она да биде опуштена,пошто кај одредени девојки филмот за лапање у јавност нема да ти помине.У јавност со девојка на почеток мој
    совет е да ги избегнуваш следните зони:усни,гради,дупе(задник),и нормално нејзината висост.

    Дополнителни информации
    ---------------------------
    Ако страствено се залапате у кафуле,а има футбал на ТВ,ептен ќе се напалите,па ќе прекинете,и ќе
    се вратите на футбалот и пивотото како ништо да не било.Глупо е.Тоа ти е како 15с. да и го лижеш клиторисот,она вика гоу Џони,гоу,гоу,гоу,ти престануваш и идеш да гледаш Cartoon Networks,а она си
    дава автогол :D .За мене барем,страственото лапање води до многу лоши работи,кои не се "дозволени"
    у јавност. :D

    Сувиот бакнеж(само усни на усни,без лапање) е малце патетичен...Wet,wet,wet :D .
     
  16. DebbieLegg

    DebbieLegg Популарен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    361
    Епа ако не изедеш шамар или не ти се изнасмее ко да си задњи клошар тогаш си го погодил моментот,не сериозно бараш совет за тоа кој е вистинскиот момент ? :^) 8) не се мајмунисувај, никој од форумов нема да биде заедно со тебе додека си излезен со симпатијата, со таа што ја свиѓаш де па да процени и да ти каже : ПССС Сега залапаја :rofl: Ти машко ушче долго че бидиш девица. :D
     
    На srcence1607 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    -Како да знаеме кога е вистинскиот момент да бакнеме некој/а?
    -Кога кризата и желбата ќе го достигнат врвот! :lol:

    А ти Прилепчанец, зошто трема, зошто срам? Машко си е*аго, покажи храброст! ;)
     
    На FotoLina3 и LolyPoP191 им се допаѓа ова.
  18. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Кога ќе завладее ТИШИНА ..
    Ах таа проклета тишина ,и проклета јас ,што скеогаш мора да се тргнам првиот пат кога ќе ми се приближи со усните до моите значи јас мора да се свртам
    особено беше критично со бившиот
    тој ми иди а јас му го подадов образот
    Тој:јас идам да те бацам ти ми се тргаш...
    ЈАс:Ај пробај пак :$
     
    На Name му/ѝ се допаѓа ова.
  19. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    АХХАХАХАХХХХААХХ ме изнасмеаааа vendiii
     
  20. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Кога ќе завладее тишина, тука може.
    Само немој па ти да чекаш. 15 минути тишина па после. Ќе и се здосади, еб*го. :)

    Гушкај ја, чепкај ја пределот на косата, вратот и ќе бидеш и ти спремен и таа. Се чувствува тој момент, спред мене. Незнам, некако знаеш дека и ти и таа сте спремни.
    Е сега, ако нејзе и е дојдено само за мување, а не за муабет нешто, ќе те бакне прва уште веднаш и носи си воздух, зашто ќе ти снема. :)