1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да избереме пелени?

Дискусија во 'Канта' започната од Saraa, 21 мај 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Ги разгледав сите теми тука и не најдов ваква, ако нешто сум пропуштила слободно нека оди во канта.

  Ме интересира во првата бременост како одлучивте кои пелени ќе ги користите. Пишувам во првата заради тоа што понатаму веќе е подруго нели се има искуство.
  Ме интересира кога ќе бирам пелени на што да обрнам внимание.
  Верувам ова не ми е мисла само на мене, па се надевам поискусните ќе споделат и ќе ни помогнат.
   
  На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.
 2. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.420
  Допаѓања:
  318.541
  Пол:
  Женски
  Имаш ваква тема во подфорумот бебе
   
 3. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  16.018
  Допаѓања:
  73.308
  Пол:
  Женски
  Ova ti e tema za bebe vekje, taka da imas pobaraj ja vo Kategorija Bebe :)
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Иако со првото многу лутав со пелени, сега со второво пак ќе пробувам, незначи дека ако на едното едните му одговарале дека истите ќе се адекватни и за другото бебенце.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.