1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да изгледа машко за да не го етикетираат како клошар

Дискусија во 'Сингл' започната од girl.23, 13 јануари 2012.

  1. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    Според мене да се облекува онкака како што му прилега, стилски, и модерно :)
    али машко според мене прво и основно треба да има пристојно однесување, џентламенско понашање , љубезен , фин, позитивен :)
     
  2. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Клошари. Некои можеби се познаваат, а за другите секој ден маскенбал, оти па препознај ги, окото право таму ќе ти забега.
    Врти сучи, жени паѓаат на нив. А некои се толку клошари во душа и си го чуваат тоа во себе, да ги грее клошарството :D па потребни се неколку месеци за да се открие нивната природа.
    Клошар бил ;( епа клошар е сестро...

    Некогаш и нема дефиниција за нив. Пример, клошар е твојот бивши. А бивши за некој може да биде и широк поим :?: Клошар е пример, другарот на твојот дечко оти не може да поднесе кокошка како тебе.

    Сакам културни мажи, со манири и пред се, битно ми е нивното држење.
    Се под ова, спаѓа во категоријата клошар.
     
  3. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    позитивен фин љубезен да не се облекува како којзнае што него како што му прилега :)
     
  4. Dinamickid

    Dinamickid Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    27
    Чекај...едноставно чекајте малце... ! :hai:

    Дали етикетата клошар е лоша етикета?!
    :D Сите викаат дека напнувам со дефинициите...ама не сериозно
    АЈ ПУШТЕТЕ ЕДНА ДЕФИНИЦИЈА за тоа што е клошар кратко и јасно? па мајку му ебам убавината на говорот е издразувањето кратко и јасно!btw.....

    Напротив ...се гордеам со епитетот...
    Клошар е многу урабана работа во секој случај... 8)
    Исто како што на машките им треба 2 пара гениталии за да можат да имаат некоја урбана фаца типка „од подземјето“ какви што се тие од ДМБУЦ Илија николовски луј (Женски најјаки сте :rock: )
    Така на женско и е потребен втор клиторис за да може да управува и да има клошар за пријател*камо ли дечко*....
    Зависно како гледаш на тоа бре затоа се потребни ваши гледишта
    ве сакам.. :inlove:
     
  5. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    За мене клошар е машко кое буквално ништо не прави со својот живот, не работи, не учи по цел ден буквално си клошари низ град. Ај што ништо не прави со својот живот па и самиот си има превисоко мислење за себе. |(
     
  6. Dinamickid

    Dinamickid Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    27
    А тоа ли е клошар ? :)
    Океј .. не сум тоа ...
    Ќе се воздржам од само опишување...да не ми напраат фото-робот :D
     
  7. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Штом си толку паметен дај твоја дефиниција за клошар, а не да пишуваш дали си или пак не си клошар.
     
  8. Dinamickid

    Dinamickid Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    27
    Ајде ајде еве ти дефиниција не се буни од прв мој ден тука :) (ама ти после да ми пишеш твоја афоризма дека совршенството е здодевно 8) ) ти реков ќе се воздржам од само опишување за да не ме читаат луѓе што не ги сакам..ама ајде :devil:

    Клошар за мене беше тип што има мал круг на луѓе и што има своја визија за уметноста што значи дека за него уметност е се што неможеш да најдеш во Њу јорк (на пример нова измислица на ром : мотор со пр.7-8 тркала и носивост од 200 кила шишиња) -безмалце има вакви- .. од таквите луѓе Америка прај тв-шоу со наслов Dirty Jobs.
    А клошарот има мал круг на луѓе зашо смета дека не е потребно 200 души да даваат палци и да пишуе статуси на фб за 200 лајкс и браво цар си.. а позади грб те пцуе :swear: ..
    ПОЗДРАВ ! (немораш афоризма..онака пишав ако сакаш супер пиши )
     
    На Yipman2 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. aleknovy

    aleknovy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    194
    Да не излезе од дома :lol:

    Една работа што секој маж над 25 години ја знае е дека е не постои теоретски начин да бидеш прифатен од сите жени, макар што и да правиш, бидејќи сите се различни.

    • Една вели дека си клошар ако си предотеран.
    • Друга вели дека си клошар ако не си доволно дотеран.

    • Една вели дека си клошар зашто користиш парфеми.
    • Друга вели дека си клошар зашто не користиш доволно парфем.

    Дел од созревањето кај мажите е кога сфаќаат дека е теоретски невозможно да бидат прифатени од жените (како група) туку само индивидуални жени, затоа што честа женска карактеристика е проектирање на личен вкус.

    Што е дефиниција на "идиот", "ќупец", "сељак"? Дефиницијата е "тип што не е по мој вкус". Меѓутоа девојките многу често поради некоја причина не велат "не е мој тип" туку чуствуваат потреба да го прогласат типот универзално лош (ќупец, сељак, клошар) - иако само 10 метри подоле има девојка за која истиот тип е совршен или барем супер...

    Не знам зашто не е доволно да се каже "мене не ми пасува лично", туку толку девојки денес чуствуваат потреба својот личен вкус да го прогласат универзално правило? Ако јас сакам маж кој прави абц, тогаш секој маж што не прави абц е сељак, клошар (итн)... Зашто не може да биде доволно (абе не е по мој вкус)?
     
    На Yipman2 и MSkorpionka им се допаѓа ова.
  10. marija.hana.una

    marija.hana.una Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    35
    Тој што е клошар, како и да се облече пак е клошар. Многу зависи на кое ниво е толкувачот од другата страна. Мастер левел на препознавање на клошари, доктор за препознавање или едноставно не разликување.

    Ова немора да значи дека ако денес е клошар утре нема да стане нешто повеќе од тоа. Све зависи од амбициозноста на клошарот.
     
  11. marija.hana.una

    marija.hana.una Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    35
    Кратко и јасно, ти си добитник на наградата, дал брендиран од глава до петици и не, небитно.
     
  12. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    За мене клошар е тој што се дружи со мојта симпатија и прави некои фори тамо

    клошариште ....
     
    На FBI, XMaN, Rose96 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. parrot

    parrot Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    499
    Секако, освен вака или вака
     

    Прикачени фајлови:

    На MonnaSi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    Прво и основно: да има оформен речник. Дечко кој се изразува како Шекспир или барем приближно, никогаш (се колнам :wasntme: ) не би го нарекла клошар. После иде облекување. Ако се изразуваш, но и облекуваш како Шекспир, клошар си. Значи ти треба широк дукс и јака патика. После како сакаш изгледај физички, у патики ке гледам. (шала. ;) ) И дечкото погоре, имаше зафркнато име, грешиш ако мислиш клошар е добар епитет. Објаснето: клошар е епитет кој се дава на дотичен дечко кој се понаша сељачки, у стил: фармерки дигнати до нос, стегнати со кожно каишче и некаква си кошула ставена во фармерките и дечко кој се изразува сељачки, кој нема намера да просперира повеќе од виша земјоделска. Исто така дечко кој по цел ден дреме на компјутер е клошар. Треба да тренираш, еве не мора да тренираш, ама барем да знаеш да играш кошарка, фудбал..
     
  15. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Клошар е тој шо се прави на удрен , и ко кизнај што да има , тој шо се праи богат итн итн ... :fubar:
     
  16. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Ниедно машко не изгледа како клошар тоа е само негов начин на облекување.
    Ги сакам оние со свој стил , класиката не ја сакам , да речеме кога дечко ми става кошула вратоврска и џемперче многу убаво му стои но не е секси , а кога ќе се облече како авто механичар е многу посекси и СВОЈ иако некој кога ќе го види мисли дека е клошар.


    Не се возбуѓавајте многу , темата е како да изгледа а не како да се понаша ... И да , јасно е кажано клошар е во конотација на параспур, лошо облечен , без вкус ефтино ..
     
  17. Geronimo

    Geronimo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    65
    Читав и читав и читав... и неможам да се изначудам...
    некој мене да ме нарече „клошар“ ќе го иселам од планетава, а вие се палите на тој поим :lol: :P

    Зошто сите се палат на чудни поими.... Како може некое чупе да сака да го етикетираат како „п**кетина“, „јака е***ица“ и тн? ТОа е испод нивото на секакво прифатливо однесување за мене :?:

    Исто и со поимот клошар. Тоа е француски поим со кој ги означувале немиените уличари ...На гугл стави clochard и отвори слики. Мислам дека со тоа се дефинира и урбаното значење на зборот.

    Еве жив пример за клошар....
    Облечен горе-долу нормално, но оди пола метро и плука еден „зелен“ на десна страна... па по пола метар пак, овојпат на лева :envy: :puke:
    Не женска му и има 100 пати повеќе опцуено отколку што ја има бакнато или било што, а па оваа глупава бетар од него.
    Еден бланко воловски поглед , толку туп што и дури и толчник за пиперки може да му завидува :rofl:
    Празнина во муабетот... олку испив... 2 кила коњак, па 6 кила вино, па 5379856142785617 пива..
    абеее одиии... испил тој... стока... :lol:
    Брка наоколу се живо и диво што има просторче меѓу нозете (не можат да се наречат девојки, верувајте) и тоа му е најголемата гордост.
    Цигарчето само со врвчето ставено в уста, проклапушено и чади дали чади ко типичен сељак (сељак, а не селанец... има разлика голема)

    така да... аналогно на прашањето како изгледа совршен маж имаме и одговор како изгледа клошар...
    НЕ ИЗГЛЕДА - ТОЈ СЕ ПОНАША 8)
     
    На QueenElena, Magnolija, Miss666 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Dobra kola dobra garderoba I zlatni lanai I marlboro