1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да искомбинирам... (помош за машки од драги феминки)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од marlonbrando69, 18 јуни 2019.

 1. marlonbrando69

  marlonbrando69 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  4.648
  Пол:
  Машки
  Здраво на сите феминки

  Отворив нова тема, не знам дали ќе биде прифатена, но слична не најдов.

  Имам некои прослави , свадби во ептен блиска иднина, па да дадете некој предлог за облека. Бидејќи е лето, се мислам дали да бидам во одело, костим или смокинг, или само пантолони и кошула со вратоврска.

  хелп ми плиис :) може и слика да ставите од некоја комбинација
   
  На Jas! му/ѝ се допаѓа ова.
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.841
  Допаѓања:
  31.497
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Dream-Girl, ane.bella, Leviosa2503 и 9 други им се допаѓа ова.
 3. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  442
  Допаѓања:
  1.027
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа предлогот на црешката, ама за што и да се одлучиш немој да ставаш вратоврска.Воопшто не ми се допаѓаат, ова е сепак мое мислење.

  -Само панталони и кошула е добар избор според мене ;)

  [​IMG]
   
  На IM.TMKQ, Shmizla94, WildMk и 5 други им се допаѓа ова.
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.540
  Допаѓања:
  206.405
  Толку беше.
  Ги решивте и сите прашања во иднина кои би биле поставени.

  Не е фер ова со мажите и облеката :(
   
  На Srckata28, ane.bella, Ketchup и 9 други им се допаѓа ова.
 5. smile:)

  smile:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  2.645
  Пол:
  Женски
  Јас баш бев на свадба пред 6 дена и 80% од мажите беа со пантолони и кошула.
   
  На WildMk, marlonbrando69 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 6. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.122
  Screenshot_20190620_102158.jpg
   
  На NarCis@, Srckata28, ane.bella и 2 други им се допаѓа ова.
 7. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  3.991
  Допаѓања:
  33.421
  Пол:
  Женски
  Предлозите на првите две членки се супер. И ти да се чувствуваш пријатно на топлово време а и да изгледаш елегантно.
  Мој предлог, пробај да комбинираш 3 бои, многу подобро изгледа отколку со две или еднолично со
  една боја. Пример бела, кафена и светло сина (баш како на 2те слики во спојлер).
   
  На smile:), candy.cane, Iva9612 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. marlonbrando69

  marlonbrando69 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  4.648
  Пол:
  Машки
  Тенк ју за одвоеното време

  Оваа комбинација изгледа интересно
  Дефинитивно ќе биде без сако, оти од жешково капки се тркалаат по мене, а не па ли со сако.

  Ај лав ју ол
   
  На smile:) и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.540
  Допаѓања:
  206.405
 10. marlonbrando69

  marlonbrando69 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  4.648
  Пол:
  Машки
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.