1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да искомбинирам...? (помош од Феминки)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од FBI, 27 декември 2010.

 1. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Секоја девојка понекогаш се наоѓа во дилема што да облече :) Па, да се обидеме да ги разрешиме дилемите и да дадеме некој совет, токму во оваа тема.
  Доколку ти драга Феминке се двоумиш со што да го искомбинираш новото фустанче, кошула, чевли или палто :?: постави слика од него (или некое слично на него кое е симнато од интернет) и дилемата ќе биде разрешена ;) 8)
  Се надевам дека темава ќе биде корисна :D
   
  На Nane.B, dinsss, Cacy и 3 други им се допаѓа ова.
 2. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Како да искомбинирам....??? (помош од Феминки)

  Еве за почеток јас ќе побарам мислење од вас :)
  Што би ми предложиле да носам со вакви чизми .........
   

  Прикачени фајлови:

 3. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  90
  Како да искомбинирам....??? (помош од Феминки)

  хеланки и туника...
   
  На DiFlove, momomo и eli25 им се допаѓа ова.
 4. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.715
  Како да искомбинирам....??? (помош од Феминки)

  Хеланки и туника
  ете вака нешто
  [​IMG]
  или пак тесни фармерки внатре напикани во чизмите и блуза
   
  На dina..7 и FBI им се допаѓа ова.
 5. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Како да искомбинирам....??? (помош од Феминки)

  Благодарам девојки :*
  Како за почеток супер предлози ;)
   
 6. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.978
  Допаѓања:
  4.825
  Пол:
  Женски
  Како да искомбинирам....??? (помош од Феминки)

  одлична тема, баш пред некој ден помислив дека нема ваква тема а потребна ни е !!!
  Како што нели има модни критики ова нека биде за помош
  Ако ми треба помош нема да се двоумам да побарам :$
   
 7. Dafnee

  Dafnee Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  1.927
  Како да искомбинирам....??? (помош од Феминки)

  Јас како што гледам, чизмиве не се над колена, така што многу зависи од тоа какви нозе имаш.. Пример, ако имаш мноооогу слаби нозе, со оглед на тоа дека не се на штикла чизмиве, може да изгледа не-женствено, или пак ако имаш по дебелки нозе може да изгледаш пониско во хеланки и туника..што знам, јас лично не сум љубител на оваа комбинација пошто све што е женско е така облечено... Јас лично би облекла дезенски холахопки или некои тенки холахопки со чорапчиња плетени над колена, и некое плетено зимско фустанче или кошула-фустан со сако одозгора.... :makeup: некоја марама може да е интересен момент... :d:
   
  На Nd123456789, LuDaTa-Li, little-devil и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Како да искомбинирам....??? (помош од Феминки)

  Фала Дафне за корисно мислење, се согласувам со тебе :)
  Идеата ми е да ја заживееме темава и навистина да биде корисна :$
   
 9. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  Како да искомбинирам....??? (помош од Феминки)

  СО што и КАКО ги комбинирате карираните кошулчиња...
  Јас имам вакво слично-пократко само во розе боја со темно плави линии ...како ги комбинирате како ги носите? :*
  [​IMG]
   
 10. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Како да искомбинирам....??? (помош од Феминки)

  Кенди :) Мене ми се допаѓаат во комбинација со џинс, некој потемен и кожно палто :) Се разбира јас кошулите ги носам пикнати во фармерки со додавање на некој впечатлив каиш ;)
   
  На Jowe и Ecii им се допаѓа ова.
 11. Dafnee

  Dafnee Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  1.927
  Како да искомбинирам....??? (помош од Феминки)

  јас имам нешто мнооогу слично од Манго, го носам со широк кожен ремен на половина или на колкови и малку го поткревам, но не да биде прекратко...Одоздола нозам дебели холахопки и чизми исти како ременот, а одозгора палто или сако, во зависност од боите нели... Само внимавај на должината. Ако не е доволно долго, јас би носела светол тесен џинс и ако имаш, чизми над колена врз фармерките... Третиот начин, ако е пократка, пробај ја со штоф кратки панталончиња и чизмички доле на штикла... Мислам дека ќе стои фино, али само е пократка. Ако е баш како моето, јас си ја носам како фустанче со дебели холахопки, ама внимавај да не се дезенирани бидејќи никако не се носи дезен со карирано. :)
   
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.069
  Допаѓања:
  87.717
  Пол:
  Женски
  Како да искомбинирам....??? (помош од Феминки)

  Со вакви чизми се` освен некои широки панталони, инаку туника, хеланки, фармерки, сукња и хулахопки.

  Кошулата на Кенди јас би ја носела со колан на половината , долу хеланки и високи чизми, не на штикла.
   
 13. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  Како да искомбинирам....??? (помош од Феминки)

  девојки ми треба помош од вас немозам да најдам иста слика од блузата но ваква е слицна рацно плетена со долги ракави и поширока јака незнам со што би ја носела какви чизми имам со штикла со врвци кратки би стоело ли со црни цевка фармерки не сакам да изгледам смешна ако не ке ги сликам чизмите и блузата за да ми помогнете :$
   

  Прикачени фајлови:

 14. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Како да искомбинирам....??? (помош од Феминки)

  Според мене оди, баш така како што го имаш замислено ;) Нема да бидеш смешна, ако си различна не значи дека си смешна ;)
  Само додади си некое интересно аксесоарче, можеш капче со слична плетка и боја ;)
   
 15. Dafnee

  Dafnee Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  1.927
  Како да искомбинирам....??? (помош од Феминки)

  Широко џемперче најубаво стои со цевка фармерки... евентуално хеланки ако е подолго, али веќе кажав погоре дека мене лично не ми се допаѓа како изгледаат во комбинација. Со тесни фармерки или пантолони не можеш да утнеш, али многу е битна бојата, внимавај да се комплементарни, нека не бидат контрастни премногу ќе ти ги исече нозете...а за чизми...со било какви :)
   
 16. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  Како да искомбинирам....??? (помош од Феминки)

  FBI блузата е слична ваква со поширока јака кафено бело црни цизми на стикла еве незнам колку се гледаат на сликата не успеав убаво да ги сликам со црни цевка фармерки вакви несто од прилика се па затоа прасав дали оди плетена блуза со фармерки и цизми со стикла да не сум смешна поздрав
   

  Прикачени фајлови:

  • farmerki.jpg
   farmerki.jpg
   Големина на фајлот:
   9,9 KB
   Прегледи:
   1.082
 17. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Како да искомбинирам....??? (помош од Феминки)

  МНогу ми се допаѓа комбинацијата, особено чизмите, баш ти се модерни :inlove:
  Супер, не се двоуми за комбинацијава ;)
   
 18. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.069
  Допаѓања:
  87.717
  Пол:
  Женски
  Како да искомбинирам....??? (помош од Феминки)

  Ај да си прашам и јас :)
  Вакви панталончиња [​IMG] како би изгледало да се носат со хулахопки со дезен? Не сакам многу мини сукњи, па мислев со вакви панталончиња, значи скроз исти и чизми до колена.
   
 19. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  Како да искомбинирам....??? (помош од Феминки)

  могу ти благодарам баш си срце :* :* :* многу се двоумев да не испаднам смешна оти секогас сум во обицно облечена фармерки,цизми ниски и блузичка но некогас и јас сакам малку да се средам хехе а тапа сум за комбинации :$ но како и дае многу ти благодарам имам и кошулка на преклоп со три цетврт ракавчиња но ја носам само со панталони незнам како поинаку :$
  усте еднаш фала прими топли поздрави
   
  На FBI му/ѝ се допаѓа ова.
 20. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.648
  Пол:
  Женски
  Како да искомбинирам....??? (помош од Феминки)

  јас не би ти препорачала да носиш вакви пантолончиња(посебно ако се фармерски) со хулахопки со дезен, некако не ми одат едно со друго. :)