1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да искомбинирам...? (помош од Феминки)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од FBI, 27 декември 2010.

  1. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Облечи си црни тенки хулахопки (ликра), елегантни се и мислам дека најмногу ти одговараат.
    Можеш и слика да ставиш да видиме колку е шарено фустанчето ;)
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  2. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Ако ја носиш оваа комбинација, мислам дека најмногу би одговарала со некои хулахопки во месо боја ;)
    И мислам дека немаш потреба од многу накит, чизмите и бојата на фустанчето се доволно впечатливи :)
     
    На savana му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Имам еден кафена суќничка, сатенска.
    На две карнерки ми е а на крајот на карнерките златна трака (тенка), кратка но немам кафеава блуска. Сите што ги имам се некако разликуваат и не одговараат. Па баш ме интересира со што можам да ја искоминирам, така ми стои неносена.
     
  4. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Не мора да ја носиш со кафена блузичка :) Пробај ја во комбинација со црн топ и ракави ;)
     
  5. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Можеш и со кремаста тенка блузичка (но не памучна) да ја носиш или пак со кошулка ( што ќе ја ставиш внатре во сукњата)...можеш и со бело да комбинираш но никако со црно. Црно+кафеаво ми е многу лоша комбинација, исто како и црно+тегет ;)
     
  6. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски


    http://www.polyvore.com/cgi/set?id=25638527 Еве ваква ти е блуската? мене оваа комбинација ми е многу убава.
    (извини за линкот, но се мачев да ја ставам сликата, и во СДП прашав но никој не ми одговори, па морав вака)
     
  7. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Можеш да направиш комбинација со црно, мене баш ми се допаѓа црно - кремаста комбинација. ;)
     
  8. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Бидејќи ќе носиш црвено фустанче а чизмите се црни облечи месо боја хулахопки, или па можеш и некои така по сексипилни ама црни да се :D
     
  9. passion.for.fashion

    passion.for.fashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    396
    Допаѓања:
    87
    Дали мислите дека убаво стојат кратки сиви панталончиња со проѕирни хулахопки и една виолетова блузичка(до пола гз) со нешо сиво на нејзе и црни високи чизми(рамни)? се мислам дали така да идам за нова год... ама дека ќе бидеме во куќа и не се замарам многу али ај да си прашам :$
     
  10. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Сега ја видов сликата, супер ти стои фустанчето. Црна ташна е подобро.
    Ако ти сакаш повеќе да носиш кожа-боја хулахопки земи потемни (коњак боја) :*
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Pink.Princess

    Pink.Princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    за нова година сакам да носам ваква туника само ке ја завратам во ракавите и е позатворена во вратот.ке носам лијакови дизајнирани хулахопки со лијакови завратени угг чизми,а од накит мислам дека ке носам лијаково ланче во коцки и сакам едни бели алки.
    Што мислите дали е добро :?:
     

    Прикачени фајлови:

  12. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Ако можеш стави некоја слика, вака како бои ништо не ми значат, бидејќи не знам каков е материјалот , ама да бидам искрена месо боја хулахопките некако не ми идат во комбинацијава :^)
     
  13. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Мислам дека немаш потреба да ја завратуваш во ракавите......добра ти е идејата баш кежуал :)
     
  14. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Одлично е, само ако се разиграш ќе ти биде топло :sweat:
     
  15. passion.for.fashion

    passion.for.fashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    396
    Допаѓања:
    87
    еве слика http://www.shredhead.com/Surf-Clothing/ ... tsid:15762 ...нешто вакви се само пократки :$
     
  16. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Добри се, одговараат за сезоната.....јас ги замислував некако летни :!:
    Само што овие во сред зима не одат со месо боја хулахопки, земи си потемна боја хулахопки (и подебели)....па после според долниот дел ќе си додадеш и некоја кошулка ;) мене ми се чини дека тоа е најдоброто решение ;)
     
  17. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    ^пасион и јас мислам дека панталонките пошто се така дебелки, зимски, подобро би оделе со потемни хулахопки, јас мислам дека најдобро би одговарале со црни :)
     
  18. ElenaRbd

    ElenaRbd Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    318
    Допаѓања:
    153
    Девојки помош! За Нова година сакам да си купам панталони (најобични) темно сини или кремови (се уште се мислам) со црни високи потпетици, но проблемот е во тоа што не знам како тие панталони да ги искомбинирам нагоре.. :worried: Едноставно немам никаква идеја што би изгледало добро со нив :^) Ве молам ако имате некоја идеја пишете ми. Благодарам однапред
    ПоздраВ :*
     
  19. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    http://www.polyvore.com/tsumori_chisato_tiger_glitter_stripe/thing?id=24103783
    Некоја ваква маичка би одлеа супер со тегет панталони и палто врз неа ;)
     
  20. lara001

    lara001 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Здраво девојки! Ми треба совет...со друштво планираме на 01.01 да одиме во колосеум на журка па ми треба совет како да се облечам,дали нешто поопуштено или?? ве молам некој предлог!!