1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да искомбинирам...? (помош од Феминки)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од FBI, 27 декември 2010.

  1. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    На Angiie и FBI им се допаѓа ова.
  2. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Супер многу убаво ке изгледа :) А од кај ја купи туниката :P
     
  3. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115

    Mислам дека одлично изгледа совршено ама за мој вкус за вечерни излегувања , па зошто да не и дневни ...слави, родендени...Совршена комбинација е ако не чекаш нова година во некој ресторан или кафуле можеби ? Дискотека ? Бидејќи ако се собирате кај некого дома, комбинацијата е баш топ. Но , ако одиш некаде мислам дека поприкладно е да носиш фустанче во било каква боја, комбинација или модел но да биде фустанче, бидејќи се мислам зависи од моментот, така ? Н ова е мојот вкус, секако немора да ме послушаш ;) Поздрав и убав помин за новогодишната вечер ! :*
     
  4. Pink.Princess

    Pink.Princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    епа нова година ке чекам со клас во кафана на едно дете ама ке бидеме само ние.Не е некоја луксузна кафана таму чекавме и лани.Може да се каже дека е постар локал не е во употреба , а и не е многу големо.Па мислам дека комбинацијата за таму е добра :)
     
  5. Pink.Princess

    Pink.Princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Па туниката незнам од каде ми е.Ја имам подолго време и ја немам облечено,некако не ми беше симпатична ама кога ја видов сликата(горе што ми е поставена) ми текна дека можам да ја искомбинирам некако и излезе убаво :)
     
  6. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    линиите на блузата се обратни и е кафено,светло- темно со бели линии од под градите надолу доага како ластик плетката се надевам ме свати и со широка јака,со црни цевка фармерки и цизми на стикла тие на сликата што ја постирав колку добро се гледа незнам се надевам добро ке стои секако со капутче поздрав
     
  7. od-samrak-do-zori

    od-samrak-do-zori Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    58
    jas za ng sakam da nosam bela svetlikavo pletena tunika na ramena no ne mnogu dolga do gz (ne pod gz) i planiram da nosam isto pletena suknicka vo temno lila boja isto svetlikavo nad kolena i kratki cizmicki do gluzd.e sea sto mislite za kombinacijava i dali da nosam crni ili lila hulahopki? sto mislije?
    [mod-kirilica:9fkc5rr0][/mod-kirilica:9fkc5rr0]
     
  8. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    ^мислам дека поубаво ќе ти стојатсо црни хулахопки, така сукничката ќе ти дојде до израз.. :)
     
    На od-samrak-do-zori му/ѝ се допаѓа ова.
  9. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Meне некако не ми се допаѓа твојот план Од самрак до зори.
    Плетена туника светкава до гз иде со фармерка или евентуално хеланка (мада викаш кратко е тогаш не е за хеланки), а не со плетена светкава сукња. Светки светки светки ... не иде баш како лампион, елка!
    Плус цела плетена. Друго што ми падна во очи е тоа што долга ти е блузата, значи ќе ја покриеш сукњата, а и тоа не ми изгледа добро. И цела во плетено со светки.
    И ако бираш хулахопки зашто црни кога на ништо нема да ти одговараат? А лила ако земеш цела лила ќе бидеш надоле, а нагоре бела, јас најмногу сакам хулахопките со блузата да ги комбинирам.

    Вака кажано мене ништо не ми се свиѓа од тоа како си објаснила дека ќе комбинираш.
    Ако сакаш за подобар совет сликај се, или сликај ги парчињата облека.
     
  10. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Имам нова слична блуза како оваа само не е толку отворена и не е без ракави туку со кратки.
    [​IMG]
    Сега не знам дали ќе стои со кратки панталони (црни, инаку блузата е пурпурна боја). :?: И какви хулахопки би одговарале, црни или месо боја? :?:
     
  11. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Тенкаи, и јас имам ваква блуза :wasntme: ама така малку подолго стои, и ја носам на хеланки, убаво како туника паѓа :) Ако ти го покрива газот убаво, носи ја така :)
    И јас да ве прашам нешто, за НГ имам црно фустанче, вака ко блузава од Тенкаи малку паѓа на градите, со сребренки ко нишки на ракавите. Ќе го носам со црни чевли со сребрено брошче-срценце, ама сакам да си купам црвен накит. Поточно обетки, и евентиално алка некоја исто црвена. Јас сум плава, бел тен, како би изгледало? И да ставам нежен црвен кармин или? Одговара ли вака? И фустанчето и чевлите ми се елегантни а младешки, не можам да најдам слично фустанче, ќе пуштам ако најдам :?:
     
  12. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.567
    Пол:
    Женски
    Тенкаи ако забележа во темата Хтабри форуџики имам слична туника плава или незнам што боја е :lol: Таму сум сликана со кратки црни панралончиња, а ја носам и со хеланки. Кога носам чизми ја носам со хеланки, а летно време и на салонка со кратки панталончиња.
     
  13. sweety90

    sweety90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    224
    Пол:
    Женски
    Сакам ваше мислење која е поубава комбинација, фустанот со сандалите или со чизмите...јас сакам да ги носам сандалите за нова година ама мислам дека малку е глупаво поради тоа што е зимно време...ве молам за ваш совет...позз :*
     

    Прикачени фајлови:

    • jjjj.jpg
      jjjj.jpg
      Големина на фајлот:
      5 KB
      Прегледи:
      305
    • mmmm.jpg
      mmmm.jpg
      Големина на фајлот:
      32,9 KB
      Прегледи:
      305
    • јтттттттт.jpg
      јтттттттт.jpg
      Големина на фајлот:
      40 KB
      Прегледи:
      305
  14. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    Сандали за нова година НИКАКО!!!
    ќе смрзнеш како прво и основно :!:
    Чизмиве на ваков елегантен фустан не одговараат.....единствена варијанта ти се салонки, било какви чевли црни затворени или ете најмногу што може на прст отворени да бидат.

    П.С. кај ќе славиш??? штом си одбрала ваков фустан како за кафана ми изгледа :^)
     
    На doll и rossonerka им се допаѓа ова.
  15. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.567
    Пол:
    Женски
    Мене овој фустан не ми оди ниту со сандалите ниту со овие чизми. Облечи салонки.
     
  16. sweety90

    sweety90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    224
    Пол:
    Женски
    во дискотека парк...и не бива ваква комбинација а?? значи да барам нешто друго :Ѕ
     
  17. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    Ти си знаеш, ако се чувствуваш убаво во сатенсково фустанче за во дискотека носи си го....ама јас на твое место не би го носела во дискотека, некако свечено ми е :?:
    можеш некоја не толку елегантна комбинација да си направиш со друго парче облека и со чизмите, но сандалите во никој случај не ги земај во предвид.
     
  18. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Па не ми го покрива газот, кратка е, до половина. Затоа прашав за со панталончиња. :)
    Фала за одговорот, ќе пробам уште еднаш како стои со кратки панталончиња и ниски чизми. :)
     
  19. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.567
    Пол:
    Женски
    Тенкаи а да се сликнеш, па да ни ја постираш? :)
     
  20. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.089
    Допаѓања:
    6.821
    Пол:
    Женски
    Sweety ако веќе си одлучила да го носиш овој фустан немој никако со чизми или сандали.Подобро земи си класична црна салонка ... Мислам ако си од Скопје,не се скапи,има и од 600 и 800 вакви :) Секоја девојка има класични црни салонки,добри се за речиси секоја пригода.
    [​IMG]
     
    На sweety90 му/ѝ се допаѓа ова.