1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да и докажам на жена ми дека ја сакам

Дискусија во 'Канта' започната од Skrsen88, 4 март 2020.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Здраво на сите, сега од кога ги снемав сите роднини, пријатели, соседи, блиски и останати мислам дека е време да се отворам за долгогодишниот проблем што нема решение,ако ништо друго се надевам малку од малку да ми помогнете, добредојден е секој добронамерен совет.
  Живеам со жена ми 8 години надвор од мк заради преселба и студии но...

  Имам 32 години, детство без искрени пријатели, средношколски денови со трауми, без пријатели,без девојки, без друштво осамен во 4 зида.
  Малкумината лажни пријатели ме научија да се лепам по луге, да замарам, да се фалам дека сум имал многу жени и сл.
  Се случи да запознаам личност со која што сум 5 години во брак, она е 4 години помала од мене, но со предходни врски и интимни односи, што мојата несигурност направи намерно да пишувам на фб со други, да ја лажам дека сум ја варал, да ја откачувам, се до моментот кога не се разделивме и го молеше бившиот да се смиреле.
  Нејзиниот бивши е заостанат, и рекол дека ни на сон не ја сака назад, дека е растурикуќа, недомакинка,лесна и сл. и да му се јави кога ќе се омажи, а јас во меѓувреме сфаќајќи дека ја губам успеав да се смирам, помина време и се согласи на брак, но не знаев дека тоа го направи заради него,демек еве се омажив.
  Низ овие 4 години пишав на сите роднини,пријатели,женски на кој што намерно им пишував за да ја правам љубоморна (копирани статуси,глупости и сл.) да и докажат дека ништо сме немале, но и покрај тоа ми кажува дека ме мрази, ми посакува смрт, а најболно е што кажува дека доколку би имала деца од мене би ги убила со голи раце само за да нема ништо од мене.
  Исто така со сите пријатели ме скара, имам и кривични пријави каде што на жени, другари, другарки кажува дека сум ги правел курви,па закани, и куп проблеми. (тука јас сум виновен бидејќи лажев дека сум одел со нив) лажев за да бидам интересен, и тоа лажев дека сум идел со луге што веќе децата им се големи.

  Додека многу од вас живеете со свекрви ние сме сами, она сега ќе магистрира (не сме во мк) и добива се што ќе посака, работам по 16 часа на ден, се враќам и правам јадење, ја носам на фестивали, одмори, пат околу европа, имам само пар фармерки и тренерки 2 броја поголеми , само за да има се за неа.Чистам,перам, готвам само за да не добијам ќотек (знае и да е агресивна) и не знам како да ја извадам од проклетото минато а не сакам да се оставиме, ја сакам премногу.
  Заради нејзе ни во мк не можам да дојдам, најболно е што за неа моите се провинцијалци,земјоделци, а најболно е што ја навредуваше мојата внука што почина од леукемија, т.е мајка и ја праша кога ќе има принова кај нас, и почна кавга дека нема да роди никогаш, подобро што и починало детето, требало цела фамилија да починеме за да не ја замараат за брак и деца.
  Инаку едно време се пушташе по сите мои другари, уште го прави тоа, им пишува, им праќа разголени селфиња, имавме гостин со кој што пиеја вино и чоколадо додека јас се вратив во празен стан, не знам до кога ќе ми се одмаздува но пекол ми е дома, како да направам да ме засака, вика со тебе сум ради што немам ниедна другарка и што никој не ми се пушта и нема фини машки..
   
  На Goki_Smoki му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Инаку на почетокот не беше ваква
   
  На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  15.715
  Допаѓања:
  202.381
  Пол:
  Женски
  а да се остаите?
   
  На Luminary, mssuniquee, Mantub и 9 други им се допаѓа ова.
 4. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.764
  Допаѓања:
  49.794
  Пол:
  Женски
  Што прочитав.......

  Вие да си се разделите, па двајцата да поработите на себе, со посетување психолог/ психијатар обавезно.
   
  На Feminka22, martine, Chanell* и 29 други им се допаѓа ова.
 5. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Нема шанси, не сакам да дојде до тоа.
  Како да докажам дека ја сакам?
  И што да направам?
   
 6. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.165
  Допаѓања:
  21.375
  Пол:
  Женски
  Иди излечи се, така најдобро ќе и' докажеш.
  Тролчино една... од вирусиве сите лапате слободни денови, па досадно ви е дома, јел' да?
   
  На Feminka22, Chanell*, snegulkata и 23 други им се допаѓа ова.
 7. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  А каде да се искажам?
  На "другарите" што ми се смеат дека им се пушта и збори против мене?
  На роднините што ги скрши со збор?
   
 8. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.038
  Допаѓања:
  163.218
  Пол:
  Женски
  Од сите нешта што не се десиле, ова најмногу не се десило...
   
  На Feminka22, martine, Lolipop23 и 44 други им се допаѓа ова.
 9. Biljarkata

  Biljarkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  12.530
  Допаѓања:
  123.578
  Дај бе админи, отворете некоја секција Колумни, Есеи или слично, за пишување вакви белетристички постови. Не мора секој еден ,,нов,, член, нова тема да отвора.
  Јас скроз се изгубив во приказнава:drunk:
   
  На Feminka22, Juicy, happygirl и 20 други им се допаѓа ова.
 10. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Полни сте со осуди
   
 11. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  4.587
  Допаѓања:
  29.570
  Пол:
  Женски
  Почни да правиш поубави јадења, некои специјалитети, нешто уникатно како пица со јаболко или ананас.
  Купи поубав омекнувач за алишта.
  Дома секогаш нека е средено.
  Не се допишувај со други.
  Можеш само со нас на фемина бидејќи фемина како тим сите ги изведе на прав пат.
  Купи и и помали броеви облека.

  Ако не и примети сите овие промени посочи и.

  Се надевам ќе успееш да и докажеш дека ја сакаш и ќе живеете среќно до крајот на животот.

  Во реалноста психолог и/или психијатар за двајцата.
   
  На Feminka22, martine, Ingvild и 23 други им се допаѓа ова.
 12. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  3.806
  Допаѓања:
  10.518
  Пол:
  Машки
  Иам чувство дека е трол, нема шанса. :D
   
  На Mantub, SummerGirl и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
 13. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.767
  Пол:
  Женски
  Токму така. :D
  Ама да ти кажам право пак не си најинтересен трол што сме го имале.
  Друг пат потруди се малку подуховита да ти е приказната. (fingers)
   
  На happygirl, PaLaVa, oblace1 и 9 други им се допаѓа ова.
 14. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.683
  Допаѓања:
  8.973
  Пол:
  Женски
  Зошто кога тролаат, не се ни трудат да звучат реално?
   
  На crazylady, SummerGirl, Tajnaotrovna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.075
  Допаѓања:
  27.306
  Не знам само кој е полуд од вас двајца у причава:drunk:
   
  На Nightwish11, LadyLollypop, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Mami3

  Mami3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2020
  Пораки:
  1.669
  Допаѓања:
  2.789
  Пол:
  Женски
  Da si placeme ili da se smeeme:@:devil::@:devil::@:devil::angel:
   
 17. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.820
  Допаѓања:
  5.993
  Пол:
  Женски
  Зашо да е трол шо толку има нереално? Има лоши мажи ама има лоши и жени. Или срамота е машко да искажува чуства и понижавање. Има проблем пиша го шо е толку нерелано незнам и јас познавам вакви жени шо за одмазда под бришат со мажите. Мој совет е да ја оставиш ке ја заборавиш жив човек на се се навикне, ова е искрено малтретирање од нејзина страна, и добро е што се искажа уопште не е срамота ниту нерелано со такви мислења затуцани ке се срамеш да се искажеш и на крај ке пукнеш
   
 18. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  И сега што е најдобро да направам за да си помогнам и на себе и да направам да е убаво?
   
 19. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.075
  Допаѓања:
  27.306
  Чекај, ај ќе оставиме тоа што ти си грешел.
  Ама зошто сакаш да останеш со личност што ти се заканува со ќотек и ти се потсмева за починати блиски и им се пушта на твои другари?
   
  На Summer16, Nightwish11, LadyLollypop и 3 други им се допаѓа ова.
 20. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.820
  Допаѓања:
  5.993
  Пол:
  Женски
  Ти си дал се од себе знаеш на човек еден прст да му даеш цела рака ке ја сака, ако не е задоволна остави ја бре млад си има и други, гледај ти прв да бидеш среќен па после другите.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.