Како да и докажам на жена ми дека ја сакам

Дискусија во 'Канта' започната од Skrsen88, 4 март 2020.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Инаку вие како би реагирале на нејзино место, но од кога ќе ви се докаже дека не сте изневерени?
   
 2. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.114
  Допаѓања:
  99.046
  Ич не е важно како е растена и каква личност е. Некогаш можи те сакала и ти после то ја докрајчи. Љубов лесно преминува во омраза. Нејзиното моментално однесување е резултат на твоето претходно однесување. Единствено решение е да се разведите зошто и да не е вистина дека си ја изневерил - си ја лажел и си правел будала од неа. Разведете се пред овој брак да почни да влијае и на нејзини идни врски.

  За тебе, си ја научи лекцијата, очигледно. И тоа на потешкиот начин. Мило ми е. @Skrsen88

  Одма штом се докажи дека не си изневерен наеднаш не е се океј. Значи само дека си болен и беден чоек шо не можи да ме задржи и ме лажи и со то би си осигурала дека ни со прст нема да те чепнам, никогаш. Шо подалеку од вакви луѓе. Еве ти ноут за идни врски: не лажи.
   
  На WildMk, candy.cane, Annora и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки

  Искрено да ми е сега овој памет нема ништо да пишувам.
  Не знам зошто другарите вака ме учеа.

  Но мора ли да е развод, јас сакам втора шанса, ја сакам и се кааам за се.
   
 4. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  6.954
  Пол:
  Женски
  Не е тоа проблем. Не е проблем што мислела дека си ја изневерил па сега да го решиш проблемот ќе и докажеш.
  Проблем е што си правел да се чувствува неубаво. Значи маж ми да ми прави намерно да се чувствувам лошо као демек ме изневерувал, па илјада пати нека докаже после дека не било така. Тој што го сакаш треба да му правиш да се осеќа убаво. Ти си и правел нејзе работи кои си знаел дека ќе и бидат многу тешки и си и ги правел намерно. Тоа е за мене нешто прегрдо. И упорно мислиш дека тоа што ќе и докажеш дека не си изневерил ќе ја среди работата.
  За на психијатар сте двајцата.
  Би сакала и нејзината страна на приказната да ја слушнам. Она ако е добра со сите освен со тебе и се поврзано со тебе мора да има причина. Не може толку злоба без причина. Жал ми е што си имал тешко детство, но како возрасни одлучуваме дали ќе извлечеме поука и ќе станеме подобри луѓе, или ќе ја продолжиме болеста повредувајќи друг како што те повредиле тебе.
  И престани да повторуваш дека тоа си го правел под влијание. Не ја префрлај вината на друг. Као ти си невин, друг те натера. Како се каеш кога не прифаќаш одговорност? За брак да функционира треба двајцата да сакаат. Ако таа не сака, не сака. Не биди опседнат со неа
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 5. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.114
  Допаѓања:
  99.046
  Ако стигниш до степен на некој да му се гади од тебе и да те мрази, не барај втор шанса кај шо нема.

  Значи сите до еден ти рекоја развод и маваш глава в ѕид ти. Продолжи да маваш ко не знај да послушаш. Касно си се опаметил, многу касно. Само и исклучиво развод е решение сега.

  Пак можиш да збораш каква личност беше и како е растена, џабе. Пак развод е решение. Ја скрши ја докрајчи. Не можиш да ја залепиш сега, никогаш нема да ти верва. И со право.
   
  На WildMk, candy.cane, fana и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  И многу ме срами пред народ, бевме излезени јас, она, двајца другари и дојде едно девојче другарка на другарот со нас што седеше, од култура ми подаде рака да се поздрави и жена ми вика-која ти е оваа, девојчето остана збунето, и вика јас вашиот сопруг од култура го поздравив исто како и тебе, и жена ми вика него го прашувам не тебе, бидејќи не му верувам.
  Толку ли нема шанса да направам да не и се гади?
   
 7. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.114
  Допаѓања:
  99.046
  Нема шанси.
  Разведи се.

  Ако прашаш уште 1000 пати ништо нема да се смени. Не знам како не сфати 5 страни. Разведи се. Неа ѝ се гади од тебе и со право. Чувство на гад и омрсза не се менва оти негде назад во главата секогаш ќе има бубачка шо ќе ја потсеќа шо си праел.
   
  На WildMk, candy.cane, fana и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Она вика дека ја варам, дека не сум ок, признавам дека бев идиот, дури до толу ме мрази што кога моите ја прашаа за дете, кога истото и другари ја прашуваат им вика ако ме остави бремена или абортус ќе правам, а ако е доцна за тоа или ќе го дадам во дом, или ќе најдам начин да го лишам бебето од живот.
  Ова го кажува уз кафе, ладна ко да прави опуштен муабет.
   
 9. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  6.954
  Пол:
  Женски
  И сега што? Пробуваш нејзе да ја прикажеш ко ненормална? Нормално е да не сака дете со тебе. Пошо не те сака. И помири се со фактот дека не те сака. Сто пати пиша дека ти било грдо ко ќе им пишела на твои другари. А нејзе не и беше грдо ко им пишеше ти на други женски? Да видиш сега како боли.
   
  На WildMk и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 10. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Мене ми е најгадно што тие што ми викаа ајде брат прај се ебач сега во фаца ми се смеат.
  На еден ми идеше бокс да му акнам, вика брат да си жив, ама жена ти ми испрати слики и ми го дигна,друг ми викаше брат превземи нешто околу неа, не ми е згодно да пијам кафе дома кај тебе и да ми го допира...
  Пропаднав од срам
   
 11. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.259
  Допаѓања:
  14.272
  Пол:
  Женски
  Не сфаќам зошто се измачувате двајцата???
  Колку и да ја сакаш, и да и докажеш дека си чист, тоа што се скршило не се лепи.
  Или подхитно разговор со стручно лице, да пробате или развод. Вака со зборење и дебатирање ништо нема да се реши.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  6.954
  Пол:
  Женски
  Како да те преболи бе човек она те мрази :drunk:
  И шо ако си се сменал ти? Имаше една приказна, шајки стави во ѕидот и ѕидот го боли. Е после извади ги шајките, извини му се на ѕидот. Е извади ги ама во ѕидот останале дупки.
   
  На WildMk, candy.cane, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. emiliana

  emiliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2019
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  6.368
  Пол:
  Женски
  @Skrsen88 не знам зошто упорно одиш со глава у ѕид човеку.
  Ај земи препрочитај све што си пишал и замисли дека е од некој друг што бара совет од тебе?
  Што би му кажал?
  Ко што ти кажаа погоре и Вајлд и другите, на вашето поправка нема.
  Може само бетер да ескалира ситуацијата.
  Си ја усрал ти во минатото работата, таа се сменила, сака да се одмаздува и едноставно не те сака. Зошто би сакал да седиш со човек што те мрази побогу ако имаш малку здрав разум..
  Ама твоево е баш опсесија.
  И психолог, ако не сака она ти фаќај патот потхитно.
   
  На WildMk, candy.cane и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 14. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Не ко ненормална, ама замисли го следново-
  Наоѓаш повлечено девојче, викаш оваа ќе љубомори и ќе биде мутава, и тоа мирно девојче прикажува лице што те шокира и ти е неочекувано за таков карактер.
  Додади на ова луѓе што гледаат сеир..
   
 15. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  6.954
  Пол:
  Женски
  И таа пропаѓала од срам кога те сакала, а ти си и викал одев со оваа одев со онаа. Требало да мислиш порано
   
  На WildMk, candy.cane, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  6.954
  Пол:
  Женски
  Е гледаш и таа мислела најдов некој кој ме сака а уствари нашла некој искомплексиран кој си се лечел на нејзе. Трпи си сега
   
  На WildMk, candy.cane и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Мене ме здоболе кога другарот ми прати принтскринтови каде што му бара да имаат односи, а кога ми прати и принтскрин каде што е по долна облека на камера зоврев.
  Вика ми се пушта, собери си ја.
   
 18. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Мене не ми е јасно како се смени, не ми беше очекувано, трпеше не само од мене туку од сите, таков човек беше да не речам безгрешен,мирен, не знам како да ја опишам, дури и физички порано пристојно се облекуваше, сега за до продавница се носи ко да сака да има с... а дома ако дојде маж, поготово најавен се средува, се спрема со саати,се лигави до непристоен степен.Не беше ваква
   
 19. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  6.954
  Пол:
  Женски
  И мене не ми е јасно како можеш да очекуваш дека ќе се понашаш гадно со нејзе и очекуваш никогаш да не реагира
   
  На WildMk и theowndemon им се допаѓа ова.
 20. emiliana

  emiliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2019
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  6.368
  Пол:
  Женски
  Тебе џабе ти се збори очигледно.
  Сто пати објаснивме, ти упорно ко слеп за стап. Мислам дека ти посветивме и повеќе од доволно внимание.
  Повеќе кај психолог.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.