Како да и докажам на жена ми дека ја сакам

Дискусија во 'Канта' започната од Skrsen88, 4 март 2020.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  2.639
  Допаѓања:
  6.153
  Пол:
  Женски
  И ти со оваа жена сакаш да си го спасиш бракот? Не си го губи времето.
   
  На SummerGirl, cresa-jagoda, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Јас не знам сега зошто вака се понаша.
  Мајка ми ја нуди со храна, она вика не не, ми треба тело за да си најдам некој.
  Не им беше и на моите пријатно, они се во иста куќа со мои роднини, во 2 наутро по долна облека беше да си земе вода, јадевме сладолед и овошје со братучедите и моте, се лигави со плодовите и лажиците ко да **** со устата...
  Сакам да е повгторно старата
   
 3. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Мене ми е срам сега ептен, се каам.
  Ама дека мирно девочје ќе се смени не очекував..
  И дека ќе јаде плодови кај моите на гости и сладолед ко да **** со устата и и ќе зима вода по долна облека пред машки роднини...
   
 4. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Она за ова вика-па и ти пишеше..
  Затоа сакам да спасам брак бидејќи сум крив јас, не она...
   
 5. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  6.954
  Пол:
  Женски
  Сакаш ама за да ти биде во животов добро треба да си и ти добар. Не можеш да се понашаш идиотски и после сакам.

  Луѓе, и јас мислам дека е трол, нема шанси човек да е толку неразбран.
   
  На WildMk, SummerGirl, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Не сум неразбран, туку не мислев дека се ова ќе ми се удри од глава.
  Се надевам барем психијатар ќе помогне, ветувам дека ќе пишам што сум направил.
   
 7. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Јас ти кажав, она е таков човек што не е од оние што вараат, што се караат,што се бунат и вријат туку е мирен човек тоа од секаде се гледа.
  Јас не знам како успеа да се смени, инаку не напоменав, за годишнини,родендени, успеси ниту ми честита, ниту поминува со мене време ни нешто ми купува ниту пак слави со мене.
   
 8. emiliana

  emiliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2019
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  6.411
  Пол:
  Женски
  Па што ви велам, многу внимание му се посвети. Нема да вергламе шеесет страни исто.
  Ај на психолог па може ќе те оправи.
   
  На WildMk и SummerGirl им се допаѓа ова.
 9. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Се надевам ќе успее да помогне, но не знам се мислам џабе ќе биде.
  Инаку она сака да отиде на психолог, ама страв ми е да не ја убеди да ме остави, сигурно ќе и кажува дека има шанси да најде друг, да гледа позитивно, знам како влијаат..
   
 10. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.259
  Допаѓања:
  14.273
  Пол:
  Женски
  Не е поентата на психологот да ве убеди да се разведете или не, туку да ви помогне во размислувањето и согледувањето на проблемот.
  Нема ни да ви каже кој е во право и дали е во право. Не функционира тоа така.
  Ама биди спремен за многу разговарање и отварање карти.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Ама јас картите ги отворив, јас тоа пробувам од почеток да објаснам, дека целта ми е со неа да започнам врска што е полна со љубов, се што ќе ме праша ќе и одговорам,се молам во себе дајбоже да се случи во живо да се сретне со сите од фб и да и го потврдат тоа дека ништо немало.

  Мене ми е криво што слушав други, ете бев неискусен и сега да ми е ово ј памет нема ни фб да отворам ни ништо, и најкриво ми е што тие што ми викаа брат пиши по жени сега и викаат да ме остави, и во лице ми се смеат.
   
 12. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  1.216
  Пол:
  Женски
  Спас за вас освен развод друго нема..
  Никогаш нема да заборави дека си ја повредил, ниту пак ти ќе заборавиш што се правела и како се однесувала со пријателите, твоите...

  Може да поглумите некој период дека сте среќни, но еден ден пак ќе се искарате за ова... Можете да простите, но нема да заборавите...

  Млади сте уште, разведете се и тргнете секој по свој пат... Љубовта е минлива работа, да сакаш некого не е доволно. Има поважни работи од љубовта за да се има добар брак...
   
  На WildMk и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 13. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  495
  Допаѓања:
  1.074
  Пол:
  Женски
  Бидејќи од целиот овој хаос тоа е најдоброто решение. Како може да сакаш да останиш во брак со личност која ти посакува смрт, што вели дека ако има дете од тебе ќе го убие, плус се пушта на твои блиски, плус го има повредено твоето семејство со остри зборови... Кажи ми едно добро нешто во врска со неа во целава приказна. И сам кажа дека ради бившиот ти се вратила. Не знам друго што да кажам. Страшно.
   
  На cresa-jagoda и Annora им се допаѓа ова.
 14. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Да но простувањето..
  Инаку ако сакаш пиши ми

  Инаку јас и простив се што направи со другарите,но криво ми е што ми се смееја во лице, инаку се мислам дали да отидеме до Скопје и да ја соочам во живо со сите од фб, мислите ли дека ќе биде помирна?
  Она седи на мојот фб и копа во минатото и после тоа ме тера да им пишам на тие девојки да и кажат кој се што се, зошто така било и да и кажат дека ништо немало, и докажав дека сум чист она по старо
   
 15. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  495
  Допаѓања:
  1.074
  Пол:
  Женски
  Знаеш како велат?
  Испод мира триста вира.
   
 16. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Порано не беше ваква, ако се смета за добро, но не едно туку безброј добри работи имаше порано на неа.

  За пуштањето на блиски-го прави за возврат, го кажа и самата
  Ми посакува смрт заради што ја навредував
  Инаку цело семејство ми го навреди.
  Мајка ми на сите им вика-ова е снаа ми, она и вика-тоа што сум регистрирана со твоето дете не значи дека сум ти снаа, можеби од друга причина сум во брак, и не кажувај дека сум ти снаа, ми ги намалуваш шансите за нов партнер.
  Во семејството имавме прерана смрт, кога мајката на починатото ја праша за деца, и кажа претешки зборови со смеење, жената со солзи се затвори во соба..
  Знам дека сум крив и затоа побарав да ја вратам назад старата.
   
 17. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Мене ова ми го направи како гром од ведро небо, не бе нема шанси да речеш оваа ли е таква, епен е премирна, ти викам да ја убиеш ќе ти ќути, како направи таква трансформација не ми е јасно
   
 18. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  495
  Допаѓања:
  1.074
  Пол:
  Женски
  Тешко дека ќе ја вратиш, многу тешко..
   
 19. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Мислам да ја соочам но во живо со сите жени.
  Мислиш ќе успее?
  И со познаници, сведоци па така некако..
   
 20. Skrsen88

  Skrsen88 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Инаку дали некој од вас знае како функционира да отидеш на полиграф во Македонија?
  Или е само за ако се судиш со некого, т.е можам ли јас да отидам на детектор а она да ме испрашува?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.