1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да и кажам дека не сум невина?

Дискусија во 'Секс' започната од sonique, 11 декември 2009.

  1. sonique

    sonique Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    28
    Кај и да е ќе мора да сфати и да ме поддржи. Пред некој ден „ми се испушти“ и ете дозна. :) :) Како и секоја мајка почна разговор : што знам дека било рано, да внимаваме, итн.. али јас убаво и објаснив дека не сум 13-14 години за да не знам да се пазам, а и после е***е нема каење.. (sorry за зборот) . :D
    Свесни се мајките дека во нашава денешница ретко кој „се чува до прва брачна ноќ“. Но што ако бара да разговара со вашето момче? Би и дозволиле ли да го направи тоа?
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Kri

    Kri Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Jas se uste ne sum i kazala direktno na majka mi, pretpostavuva so ogled na toa deka imam 28god.:) Ako cuvstvuvas potreba da i kazes, ako smetas deka ste dovolno bliski, sedni ja i kazi i vo edna recenica, nema drug nacin, nema dobro vreme, nema potreba od sminkanje na razgovorot, samo kazi i i tolku!Sekako majka ti e edinstvena sto bezuslovno te saka, i nema zadna namera sprema tebe!
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Maja85

    Maja85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    22
    Ovoj sovet bas i ne e sovet spored mene zasto majkata e taa koja ke ostane so tebe i vo dobro i vo zlo a ne da kries ili pa da kazes na drugarka.Ona e dovolno golema da razmisli i da i kaze na majka i so toa ke ja stekne poveke doverbata nejzina.Jas sum premnogu bliska so majka mi i otkako go imav prviot odnos ne i kazav bidejki cekav pogoden moment no pomina odredeno vreme nekade 3 do 4 nedeli i ona pred jas da izlezam me vide vo kukovite najverojatno mi se prosirile i mi rece ti si imala odnosi.me sedna i mi rece kazi mi se za prviot pat i potoa jas ke ti kazam se za seksot od pocetok do kraj.ovoj sovet sto i go davas kolku sto procitav ti deka imas 35 godini ne e bas na mesto zasto ako ne sega nikogas nema da imas doverba vo svoja majka bez razlika dali si bliska ili ne.Ti ne se sekiraj majka ti ke doznae sakala ti ili nekela.majka e te znae najdobro i ti kazav samo ona e taa koja ke bide za tebe i vo dobro i vo zlo.pozdrav
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. catwoman

    catwoman Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2

    Spored mene tvojata majka kolku i da e konzervativna so nejziniot komentar se obiduva odukolu da doznaee nesto od tebe i se dodeka ti ne razgovaras so nea taa ke si misli deka ti seuste si nevina i normalno e deka ke go gleda tvojot decko kako prijatel podobro bi ti bilo da razgovaras so nea sepak majka moze mnogu podobro da te islusa i da te posovetuva odkolku drugarka pa kolku i da e iskusna, zatoa sto moze da ti se sluci ne daj boze da fanes nekoja bolest pa makar i obicna infekcija i koga ke moras da odes na ginekolog da doznae na polos nacin.Toa e moe mislenje sepak na tebe ostanuva da odluces.pozzz
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Ако е превише конзевативна,нема што да и кажуваш,не правиш грев :^) ако сте блиски сама ќе сфати верувај ;) ,не пијат они нафта,јас на мојата и немам кажано ама знае,ми нема солено памет ама баш никогаш ;) ,и вак ми е супер неморам да се препотувам како да и кажам,си разбра жената ,паметна е 8)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. simonice

    simonice Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    99
    Мојата мајка знаеше за мојата врска од самиот почеток :!: ,ама никогаш,ама баш никогаш не ме праша дали имам односи со тогашниот дешко,а сегашен маж :x
    не знам како каква ке ја оцените дали старомодна или дека не сме блиски,ама јас и сум благодарна :inlove:
    никогаш не ми ја наруши приватноста и интимниот живот :$
    можеби одсекогаш ми верувала,па фала богу за ништо не сум ја посрамотила :emo:
     
    На Lolo5 и Mia.MGK им се допаѓа ова.
  7. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    ни ја ни она не збориме на таа тема ,она сигурно знае не е будала имам врска 3 год и се подразбира тоа :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Јас мислам дека нема потреба да кажувам дали сум невина или не ,мајка ми не не ме прашала ама знаела дека сум имала претходно врска , дека сум се гледала со некого и може претпоставувава ама не вели ништо едноставно не ми е пријатно да разговарам со неа на оваа тема и било која друга поврзана со секс ,ако ми треба совет,мислење или едукација има сајтови ,ве има вас феминки и така.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. love.butterflies

    love.butterflies Активен член

    Се зачлени на:
    4 април 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    23
    Ние си одбираме дали да кажеме на мајките дали имаме односи или не, никој не ни става нож на грло па да мораме да признаваме...заависи од ситуација и карактер на личноста. Јас имам односи 8 месеци а и немам кажано на мајка ми од причина дека верува во мене дека јас не сум го напраила тоа. Подобро ми е да ќутам отколку да ја разочарам и повредам. Со тек на време ќе си сфати самата ... :)
     
    На Stem3 и Lolo5 им се допаѓа ова.
  10. Girl-love

    Girl-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    18
    девојќи какко вашите мајки дознаа дека вие ја изгубивте невиноста, на колку години и како реагираа на тоа
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Не треба ништо да и кажуваш на мајка ти дали си невина или не си!Ако случајно те праша,а на тебе не ти е згодно да зборуваш со неа на тема за сексот кажи и дека тоа си е твоја работа и твоја интимност и отворено кажи и дека се срамиш да зборуваш со неа на таа тема бидејќи си таков срамежлив тип на девојка што не сака да зборува за нејзината интима,а впрочем нема ни потреба да зборуваш за твојот сексуален живот со мајка ти ако таа е премногу конзервативна личност со претерано застарени сфаќања за да не те осудува што не размислуваш исто како неа по тоа прашање!
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    Никогаш со мајка ми не сум разговарала за секс, иако имаше иницијатива од нејзина страна повеке пати. А и после 4 година врска сигурно и е јасно дека одамна имам односи. И да би паднал некаков муабет на таа тема не верувам дека би била изненадена, нема ваљда да ми држи предавања дека ми е рано за односи кога на мои години таа имала 2 деца :D
     
    На Lolo5, MagnumXXXL и kjukli им се допаѓа ова.
  13. Девојката

    Девојката Активен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2015
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Ќе бе прашам нешто вас , вие што сте повозрасни ..
    Дали е за срам тоа што јас имам 19 години за месец 20...и сум уште невина , не дека не сум немала шанса секако дека сум имала , али не сум се осудила не сакам само заради тоа што повеќето околу мене имале односи па ајде сега и јас ... некогаш кога ќе се спомне таа тема не знам како се чувствувам .. Нема причина за срам си викам сама на себе кој и да ме праша не ми верува .. Не сакам тој момент да биде со било кој барем да сум заљубена во него а не ради реда после ке се каам знам ...
     
    На Lolo5 и Mia.MGK им се допаѓа ова.
  14. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    Зошто би било срамота. Многу повеке е да си 14 и да имаш односи со 10тина. Ако ти е непријатно да одговараш на тие прашања т.е ти е непријатна реакцијата можиш многу лесно да го скокнеш одговорот. Ако некој те праша одговори му со прашањето ,,ти што мислиш,,, што и да одговори речи му само ,,океј, твое мислење,, и не замарај со понатамошни образложенија.
     
    На Lolo5, MilaP, kjukli и 3 други им се допаѓа ова.
  15. sasaSasa

    sasaSasa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Не е срам. Направи го тоа, кога сакаш и само ти кога сакаш :)
     
    На Lolo5 и Девојката им се допаѓа ова.
  16. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Не е срам, не е ни гордост што немате секс на 20+ години. Едноставно, не е важно, ваша одлука е.
    Дали си имала шанси па не си сакала, или си немала со кој, е твоја работа и нема зошто да се правдаш.

    А на прашањево од темава, заклучив дека се преоптеретуваме сите со непотребни глупости. Ако сакаш да кажеш дома кажи, ако не, чувај си го за себе. Не сите мајки се исти и не сите би изреагирале исто.
     
    На Lolo5, MilaP, LaraSolare и 6 други им се допаѓа ова.
  17. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    19.087
    Пол:
    Женски
    Aлал да ти е за муабетот :)
     
    На Lolo5, Mia.MGK, Viktorijaaa5 и 2 други им се допаѓа ова.
  18. ViktorijaG

    ViktorijaG Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2014
    Пораки:
    213
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Jas i kazav na majka mi vednas po prviot odnos :D i se javiv na tel, znaese deka sum kaj deckoto i i rekov "mamo, jas imav seks" :D No majka mi e mojata najdobra drugarka i pred da imam ja prasuvav raboti sto me interesiraat. Retko i vakov odnos :D Inace da ne zaboravam da kazam, prviot seks mi bese na 19 god.
     
    На Lolo5, marijaz и Sesil им се допаѓа ова.
  19. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.582
    Пол:
    Женски
    Не сум и кажала. Таа мисли дека летото кога бев кај него сум изгубила невиност, но тоа всушност се случи пред две години. Си живее жената во минатиот век со некои фикс идеи дека до брак треба да се чувам па сега се туфка како ќе се омажам кога раскинав со него, другиот немало да ме сака. Јас всушност ништо и немам кажано околу таа тема, таа самата си прави претпоставки
     
    Последна измена: 20 јануари 2016
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Hindsighter

    Hindsighter Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2016
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Машки
    Си живеела мајка ти во минатиот век со некои фикс идеи. Така живееле и предминатиот век со истите тие фикс идеа, како и многу векови наназад. Напуштањето на тие "фикс идеи" во најновиот век е современ тренд и резултат на (како што се смета) високото ниво на цивилизираност и еманципација. Прашањето е дали овој нов тренд е добар или лош во телеолошка смисла на зборот (неговата целесообразност)?
     
    Последна измена: 21 јануари 2016
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.