Како да и кажам дека не сум невина?

Дискусија во 'Секс' започната од sonique, 11 декември 2009.

 1. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.383
  Допаѓања:
  48.161
  Пол:
  Женски
  Мене ме интересира зошто мислиш дека чувањето до брак за тебе е повисокото добро?
   
  На Lolo5, crazylady, calliope и 9 други им се допаѓа ова.
 2. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  3.367
  Бреј, навистина не те разбирам. Како што кажа @crimson зошто милиш дека е повисоко добро? Имаш некои ставови за живтот и тоа е тоа, зошто потребата да навредуваш други, кога ни ти не си нешто подобро? Ајде тогаш да не мастурбираме и тоа испаѓа дека е лошо. Не значи дека ако земеш невина дека ќе биде подобра личност од некоја што не е невина, всушност има и многу такви примери.
   
  На Lolo5, crazylady, theowndemon и 6 други им се допаѓа ова.
 3. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.124
  Допаѓања:
  15.559
  ^^Абе да, ама ако земе невина барем ќе биде сигурен дека девојката нема да го споредува со други понадарени/ по„техничарски“ способни мажи ;)
   
  На Lolo5, Zeynep, crazylady и 13 други им се допаѓа ова.
 4. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  11.904
  Пол:
  Женски
  So poprosti zborovi: toj ne e*e pa krivo mu e zashto drug e*e. :D
   
  На Lolo5, Zeynep, crazylady и 13 други им се допаѓа ова.
 5. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.677
  Допаѓања:
  14.380
  Пол:
  Женски
  И пошо он не е*е, нејќе ни другите да еб*т па тука соли памет. Хмм
  Mistery solved :wasntme: :rofl:
   
  На Lolo5, crazylady, VivienLeigh и 8 други им се допаѓа ова.
 6. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.197
  evreite se krivi
   
  На Lolo5 и BoneMachine им се допаѓа ова.
 7. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.491
  Допаѓања:
  10.796
  Пол:
  Женски
  Хахаха... па уште му објаснувате на човеков... остајте го возвишениот, нека се гордее со својата невиност како на нескинато цветче, и нека се замислува дека е сега од некоја друга возвишена димензија, со неискварена душа и неискварен..... ај нема врска :D
  Дајте му аплауз, и шо ќе се напие од мене.... го частам за невиноста :D
   
  На Lolo5, crazylady, kjukli и 10 други им се допаѓа ова.
 8. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.452
  Апсолутно се сложувам со секој напишан збор, конечно некој на вистинските божји патеки на форумов. Но, што кога веќе сме го направиле гревот?
  Ќе завршат ли работа молитвите за избавување од примките на ѓаволот и блудството или треба да преминеме на порадикален чекор.
  Хименопластика ќе заврши работа?
   
  На Lolo5, crazylady, calliope и 14 други им се допаѓа ова.
 9. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.672
  Допаѓања:
  73.983
  Пол:
  Женски
  Ај што не ебе, не ебе ама изгледа не си игра ни сам со себе :lol: не е олеснет инаку не би бил толку исфрустриран.
  Човек, еднаш се живее и уживај малку, што толку мисиш што ќе зборувало општеството? Толку е тоа битно? Јас за мене живеам и ич не ме боли кој што зборува, ама очигледно тебе многу те засега мислењето на другите. Епа промени го тоа во главата и уживај малку.
   
  На Lolo5, crazylady, kjukli и 4 други им се допаѓа ова.
 10. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.677
  Допаѓања:
  14.380
  Пол:
  Женски
  Ти више си тргнала по лошиот пат а? :(
  Ама ај не знам јас многу, нека ти даде убав одговор нашиот спасител. :!:
   
  На Lolo5, theowndemon, Bender Rodriguez и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  11.904
  Пол:
  Женски
  Како тоа апсолутно се сложуваш а веќе си полна со гревови? Убаво е човек да се кае мила ама тебе спас ти нема.
  Не си чекала до брак, лапај си сеа етиќети цел живот. :!:

  П.С. Ако спасителот ни одговори дека хименопластика врши работа, закажете ми и мене, уште еднаш да губам невиност (пред брак) сакам. :D
   
  На Lolo5, kjukli, theowndemon и 8 други им се допаѓа ова.
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.419
  Допаѓања:
  46.558
  Пол:
  Женски
  @Hindsighter извини друже, грешно сум прочитала. Епа гледам ти кажале после мене, нема потреба да дофрлам, се согласувам со нив.
   
  На Lolo5 и Hindsighter им се допаѓа ова.
 13. Hindsighter

  Hindsighter Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2016
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Машки
  Нема проблем. Се прават грешки. Ти благодарам на одговорот.
  @JollyGirl Едуцирај се повеќе за ова тема, за да не избрзуваш при донесување на заклучоци за тоа кои се причините што ги искажувам моите мислења. Ќе биде во твоја корист едуцирањето :)
  А сега, да се држиме до темата, shall we?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Wahnsinn

  Wahnsinn Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  2.414
  Пол:
  Женски
  Кога веќе нема да бидам невина дефинивно ќе и кажам на мајка ми.Не можам ништо да кријам од неа и таа е правата личност да и се доверам за се.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.672
  Допаѓања:
  73.983
  Пол:
  Женски
  Да се едуцирам повеќе на оваа тема? Оваа тема е за како да и се кже на мајката дека не си невина веќе.... Што има да се едуцирам на толку едноставна, и да не речам глупа, тема? Ама ти очигледно обожаваш да се правиш паметен и во наједноставни теми.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Hindsighter

  Hindsighter Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2016
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Машки
  Не мислев за ова тема во смисла овој топик, туку за тоа што ние разговаравме до сега. Никако не ми е целта да се покажам паметен, во ниту еден случај. Целта ми е да ги поттикнам заинтересираните да размислуваат за кажаното, за да укажам дека постојат поголеми вредности во животот отколку чистото исполнување на нагоните кога да ни се посака. Паметот, срамот и имањето некакви црвени линии во посегањето по сексот се трите есенцијални нешта што не разликуваат нас луѓето од животните на крајот на краиштата, нели? Што не прави нас поразлични од животните ако ги запоставуваме овие три нешта? Во оваа смисла едуцирај се па донесувај поубаво конципирани заклучоци.
   
  На Lolo5 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.896
  Допаѓања:
  16.289
  Секако дека има некаква мудрост. Во тоа свето парче документ се содржат древните тајни за апсолутната среќа. Впрочем, познато е дека секоја воздишка и капка бел еликсир не доближуваат до Светото царство. :)

  Едно од есенцијалните нешта беше и свесноста...
   
  Последна измена: 22 јануари 2016
  На Lolo5, Sanjichka007, Jordanovska-K и 2 други им се допаѓа ова.
 18. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.672
  Допаѓања:
  73.983
  Пол:
  Женски
  Пак го тупиш и тоа баш онака досдно. Го читаш ли ти воопшто насловот на темава? А се гледаш ли самиот што пишуваш? Сфаќаш колку си забеган од темава? Сфаќаш колку ти се офф топиците? А и нема човек попаметна работа па ќе застане да истражува за твоите ставови. Сите овие твои мислења се наменети за друга тема.
   
  На Lolo5 и H.VAGA им се допаѓа ова.
 19. Hindsighter

  Hindsighter Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2016
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Машки
  @JollyGirl Ова беше само дообјаснување за тебе. Не излегувам оффтопик. Но знаеш, имаме можност, ако ти е тешко да ги разбереш овие работи и да се видиме ние. Кроз еден кафе-муабет да си поразговараме за темава и со текот на времето да се зближиме. Јас можам да бидам мажот кој тебе отсекогаш ти требало. Јас можам да ти докажам што значи да си вистински маж и што се тој може да направи за жената. Како твоите женски квалитети можат да излезат на виделина преку мојата машка храброст и заедно да го освоиме овој свет.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.677
  Допаѓања:
  14.380
  Пол:
  Женски
  AAAAA НЕМОЖАМ :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
  Шо не кажа бе жена на форум дека бараш ^_^

  @JollyGirl каква среќничка си мх мхх
   
  На Lolo5, blueberry93, Oneo и 19 други им се допаѓа ова.