1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да и кажам дека не сум невина?

Дискусија во 'Секс' започната од sonique, 11 декември 2009.

  1. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    А замислете излезе некоја од тука со него и се заљуби, ама тој не сака да ја земе зашто не е невина? :(
     
    На Lolo5, Nigredo Odor, macka91 и 13 други им се допаѓа ова.
  2. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Логика? Па и здрава?
    За да се смета нештото за логично, првин треба да се докаже дека е валидно, а валидно е откако ќе испадне вистинито низ низа мерки предодредени за таа намена (докажување валидност) - тоа е меѓу првите дефиниции што се учат по филозофија.
    Логика не се бара во ваков личен избор.
    Ни јас, ни ти имаме инструменти да докажеме колку е некоја неморална. Сме ѝ виселе над глава да ѝ ги броиме партнерите? Од рекла-казала настанала „здравата логика“ некоја да се нарекува курва.
    Тоа што со генерации се наметнувала невиноста ко некаков симбол на чистота, веќе не значи ништо и е штета што уште се практикува. Невин не значи и наивен.
    Луис Карол (авторот на „Алиса во земјата на чудата“) бил невин, а педофил.
    Се верува дека и Хитлер бил невин (more like импотентен) и покрај бракот со Ева.
    Што вели здравата логика за овие?

    А за кого се чуваш ти до брак? За себе (демек не си имал сексуални фантазии) или затоа што ти налага религијата, да не ја налутиш вишата сила и за да не пукне срамот во општеството дека не си испочитувал ко што треба?
    Да сфатам асексуалец, ама човек на модерно време уште да е убеден дена во невиноста лежи зајакот и мирот во светот, не ми е сфатливо.
    На Марс вода открија, ќе го населат, кај и да е, имаме хотели каде работат само роботи, имаме јастуци што емитираат допир, без разлика на далечината... они уште за химен се држат.

    ---
    На темава, нема што да ми се замара мајка ми. Уште од најмала возраст ми кажала како се прават деца и како треба да се пазам од несакани болести и бремености, па мирна ѝ е главата штом нит сум закачила инфекции, нит сум ѝ дошла бремена. Сигурно е свесна дека двајца млади, кои се заедно веќе некое време, не пишуваат поеми кога се сами... ама нема што да потпрашува околу тоа.
    Ми текна на сликава. :D
    When he says "poems and chill" and he actually means poems and chill.
    [​IMG]
     
    На Lolo5, Mayyya, Oxymoron и 19 други им се допаѓа ова.
  3. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Леле бе, не сум дебела :punch:
    Ваква сум сега...си чекам јас....
    [​IMG]
     
    На Lolo5, eloves, simonna.a и 3 други им се допаѓа ова.
  4. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Брату јесте да неам сифони ама ми ги потече, цитрони ми ги напраи близначкиве |(

    1 болд.- Живот не се живее со ебавање кога сакаш и со кого сакаш пошто верувам дека огромен број луѓе не би се согласиле дека главната цел во животот им е да се изебат. Ако им е до тоа само и не знаат за повеќе, тоа е само индивидуално ограничување во размислувањата. Меѓудругото, сексот е нормала, природен нагон на секој жив да ги задоволи своите потреби и да се размножува. Немој со вакви демагогии жити се.
    Друга работа, од каде општеството би знаело дали ти се ебеш или чекаш да расцветаш у брак освен ако не истакнеш билборд на Рекорд па да те осудува или збори или не знам ти што?

    2 болд.- Не знаев дека у бракот служи за регулирање на сексуалните односи :^)Зарем парови што живеат заедно не смеат да имаат секс само зашто немаат хартија од матично? Парови што се у врска имаат поредовен и подобар секс него одредени парови што имаат потпишан папир со печат од матично. Не знаев дека тој печат ми го води сексуалниот живот :smoke: Да ми кажеше порано, ќе чекав до брак да иам односи, сеа вака ќе ме натераш да одам да ми го истераат ѓаволот што ме натерал да го праам тоа :x:worried:
    Знаеш колку членки има што имале секс со еден дечко само пред брак а се случило и тој да им биде ете сопруг после одредено време? Зарем се блудници само затоа што си ги исполнуваат своите потреби? Знаеш неиполнувањето и поттиснувањето на ваквите природни нагони кои мораат да се задоволат до какви психички фиксации доведуваат?

    Се нешто ми кажува дека ти си баш овој тип кој си бара оправдување на своите поттиснати сексуални потреби кои можеби од Х причини нема со кого да ги задоволи или имаш некој проблем кој те тера да живееш во светот на илузијата за рајот, чистите жени и сл..

    Брату најдобронамерно.. најди си женска и имај асален секс меѓудругите функции да ни олесни на сите.

    Добредојде во светот на блудниците, курвите и меракликите.
    Да си ни жив и здрав и долго да ебеш :handshake:
     
    На Lolo5, crazylady, Nigredo Odor и 8 други им се допаѓа ова.
  5. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски

    хахахаха Легенда сиииии (y) :inlove:
     
    На Lolo5 и srcence1607 им се допаѓа ова.
  6. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Kasno palam na zhurchevo izglea a? Gleam dejtovi frchat, falenje koj bil prav muzh, ovo ono.... Garant nevestava ni e impressed as f*ck. :D

    Nego ubav predlog imashe @BoneMachine, si trebal fino lepo da si kazhe otvoreno deka zhenche si bara, odma ke mu posredevme. Em chista, em muslimanka, mh mh mh. Kje si go regulirashe barem asalno seksualniot zhivot, a ne ovde frustraciite da ni gi istura na nas e*enite. :D pardon, ne gi istural, nego da ne pottikne da si gi zashieme pak.

    Nego druzhe, drugo me zanima. Mesechno kolku ti davaat be? 500 evrikji? Pa sea i nuse si barash da si go zatvorish, pa i taa 500 evrichki shklap u dzeb. Oh sho ubavo. Kjebap. :D

    Greshki ako ima sorry, malo nisam treznichka.
     
    На Lolo5, BoneMachine, kim.k и 7 други им се допаѓа ова.
  7. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    хахахахаххаха да си жива и здрава,ме изнасмеа
     
    На Lolo5 и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
  8. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    [​IMG]
     
    На Lolo5, Sesil, Mia.MGK и 7 други им се допаѓа ова.
  9. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.726
    Пол:
    Женски
    @JollyGirl кажи како ќе поминеш на состанокот. А ние од фоурмов ти посакуваме среќа и знај дека си во вистинските раце.
    ПС барем знаеш дека е од оние машки што нема да ти побараат и сигурна си.
     
    На Lolo5, srcence1607, eloves и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    ^
    Бетер Мачко, брак ќе и бара овој. :D
     
    На Lolo5, crazylady, simonna.a и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    А ја се чудам од кај ми е познат муабетов на дечково...



    "Стварно не знам што е со рибите у градов. Они мислат ќе се залапаш еднаш и одма у кревет, тоа е."
     
    На Lolo5, crazylady, theowndemon и 6 други им се допаѓа ова.
  12. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.726
    Пол:
    Женски
    Ама битно брак па после секс...Прва и последна ќе му биде која чест е тоа. :D :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Чекам уште од пред зграда да ме собере, ама го нема
    [​IMG]
     
    На Lolo5, crazylady, kim.k и 4 други им се допаѓа ова.
  14. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    @Hindsighter дали ако некоја жена исклучително практикува анален секс е невина?
     
    На Lolo5 и srcence1607 им се допаѓа ова.
  15. MagnumXXXL

    MagnumXXXL Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2016
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Машки
    Jas sum
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MagnumXXXL

    MagnumXXXL Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2016
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Машки
    Инаку мојата ќерка има врска веќе 2ипол-3 години незнам дали имала секс не ми кажува што мислите вие инаку кога ќе ја прашав порано велеше ке се чува до брак
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    Како да и кажете - не мора да и кажете! Наместо тоа, кажете го вашиот став: не сакате некој да ве земе само заради невиноста, сакате да ве сака, нема причина да сте невини, сега никое машко и онака не го заслужува тоа, ако некој тоа го стаи на важност, ќе знаете не ве сака и супер, ќе се откажете од безвредна врска итн.
    Мене бившиот кога ќе ме побара, мајка ми секогаш ми го спомнува другиот бивши кој беше 8г. постар од мене велејќи ми дека бившиот кој ме бара постојано е сепак толку гневен поради тоа што си мисли дека сум имала нешто со оној постариот. Јас само и реков на мајка ми дека уште поубаво ако си го мисли тоа, бар ако на крајот сепак биде со мене, значи заслужил. Тогаш таа само рече Криво би му било и оттогаш не ми се меша на таа тема. Невина сум, ама тој еден многу сакаше да ме земе за жена поради тоа. Плус тоа, дури и ми кажа дека постара малкумина би ме зеле, никој не би зел 25-6 годишна што е отприлика на таа возраст, сите 20 годишни си бараат, помлади, постарите веќе за пројдени се сметале. А тој порано имал 3 годишна врска, го зезнал девојчето пошто не му се брзало. Мразам такви! Да можев, сите со коишто идев досеа би ги излажала дека сум скината, како смее некој да се прашува за таква моја интимна работа. Уште и па мајка ми што е женско да ми труби - нема шанси бе, човекот кој би сакала да ми биде маж баш ТАА особина не сакам да ја има (невиноста да ми ја цени), така ќе и кажам. Како може да цени нешто што нема врска само со мене, таа работа зависи од двајца, можеби некој ме силувал, можеби ме лажел и ме заебал, може долга врска сум имала на која џабе сум се надевала... Па и покрај такви осетливи работи кои далеку повредуваат женско од едно обично кинење, тој кон невиноста да центрира... РОПАААК!
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Stem3

    Stem3 Нов член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Јас сум во врска нешто повеќе од 2 години, а невиноста ја изгубив пред 1 година. Одам со дечкото и на одмор и на патување, таа се уште мисли дека сум невина... Имено минативе недели имав потреба да одам на гинеколог и нормално се обратив прво кај неа, таа изреагира чудно како ќе одиш таму вика не си ти за таму не може да те прегледа немаш предиспозиции. Нормално, бев шокирана, не мислев дека после цел одмор и патување претходно и одењето кај него се уште ќе мисли така, но што да се прави. Не гледам причина да и кажам, ако ме праша можеби и ќе и кажам, но не ми е нешто за што би размислувала. Единствено ми е жал што не сфаќа сама, не сака да сфати, не сака да си признае дека нема да останам само нејзина засекогаш, тоа е и проблемот на сите мајки според мене...
     
    На twilight123 и Simonss2 им се допаѓа ова.
  19. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Искрено блиски или не никого не го засега тоа дали сум невина.Мојот избор е само мој аоо ме прашаат ќе кажам ако не нема.Никој нема право да ми се меша.За чување до брак тоа ми е чиста глупост.Можеби некои од нас нема ни да доживеат до брак сакам животот да го дишам во целост.Да пробам се што ќе посака мојата душа.Немора се да се одложува за иднината која не се знае дали ќе постои.Овој момент е оној во кој треба да направиме се што ќе посакаме.
     
    На Amelia, twilight123, FVP и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Beautiful Dreams

    Beautiful Dreams Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2022
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    1.928
    Пол:
    Женски
    Majка ми не знам дали знае.Не сум и кажала.
     
    На Katemo и Aleksbonito им се допаѓа ова.