1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ме викаат?

Дискусија во 'Канта' започната од eyesoftheocean, 29 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. eyesoftheocean

  eyesoftheocean Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Името ми е Марија и незнам како да ме викаат на скратено обично употребуваат Маре Маро Маријо и сл. Им стана навика и незнам некое друго име кое можат да го употребат за да ме викаат знаете ли некое убаво скратено име за да ме викаат? ама не Мацо и Маца
   
 2. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  189
  Многу прекари немаат никаква врска со вистинското име. Немора да биде поврзано со Марија...
   
  На Juicy03 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  468
  Зошто едноставно не би те викале Марија?
   
 4. agiagi

  agiagi Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  6
  Мачето :)
   
 5. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  Маца, Мацо..
   
 6. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.315
  Допаѓања:
  16.770
  Тајче, Трајка, шо знам :?:
   
 7. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.659
  ...или Маре, Маро.
   
 8. cinderella.red

  cinderella.red Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  јас имам другарка Марија, она страшно се нервира кога ја викаат Маре. Најубаво би било Марија да ти викаат и не дозволувај да ти прават кратенки нема потреба твоето име е Марија па нека те викаат така :)
   
 9. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.659
  Може и Ија да ја викаат ако толку сака скратено, или Мариј.
   
 10. Princess.Of.Weed

  Princess.Of.Weed Активен член

  Се зачлени на:
  8 август 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  9
 11. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.990
  Пол:
  Женски
  Драгана Мирковиќ :wasntme:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.