Како да ме викаат?

Дискусија во 'Канта' започната од eyesoftheocean, 29 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. eyesoftheocean

  eyesoftheocean Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Името ми е Марија и незнам како да ме викаат на скратено обично употребуваат Маре Маро Маријо и сл. Им стана навика и незнам некое друго име кое можат да го употребат за да ме викаат знаете ли некое убаво скратено име за да ме викаат? ама не Мацо и Маца
   
 2. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  188
  Многу прекари немаат никаква врска со вистинското име. Немора да биде поврзано со Марија...
   
  На Juicy03 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  465
  Зошто едноставно не би те викале Марија?
   
 4. agiagi

  agiagi Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  4
  Мачето :)
   
 5. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.887
  Маца, Мацо..
   
 6. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.524
  Допаѓања:
  9.342
  Тајче, Трајка, шо знам :?:
   
 7. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.652
  ...или Маре, Маро.
   
 8. cinderella.red

  cinderella.red Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  јас имам другарка Марија, она страшно се нервира кога ја викаат Маре. Најубаво би било Марија да ти викаат и не дозволувај да ти прават кратенки нема потреба твоето име е Марија па нека те викаат така :)
   
 9. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.652
  Може и Ија да ја викаат ако толку сака скратено, или Мариј.
   
 10. Princess.Of.Weed

  Princess.Of.Weed Активен член

  Се зачлени на:
  8 август 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  9
 11. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.264
  Допаѓања:
  15.744
  Пол:
  Женски
  Драгана Мирковиќ :wasntme:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.