1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ме приметуваат машките

Дискусија во 'Сингл' започната од milenna.torres, 8 јуни 2012.

  1. DebbieLegg

    DebbieLegg Популарен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    361
    Не е до тебе
     
  2. milenna.torres

    milenna.torres Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    120
    фала срце...се надевам ке "работи"....ке има информации
     
  3. DebbieLegg

    DebbieLegg Популарен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    361
    [​IMG]
     
  4. Cakica

    Cakica Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    7.664
    Пол:
    Женски
    А тебе другарка ти стварно ти е другарка или .......................
     
    На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
  5. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Сполај си му на Господа (смајлиштосекрсти)
     
    На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
  6. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    А таа другарка ти да не си го има „на ти го- дај ми го“ со машките? И праат што сакаат,а таа е демек наивна, right?
     
  7. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Молба до сите членови, не ја зезајте. Во пубертет е. Немојте дополнителни комплекси да и набивате!
    Тоа се случи со една моја другарка на која и се мали цицките, доборо де има време ќе пораснат. Е сега на неа и набија комплекси и таа сега само на ци*ки размислува. А таа е од убава по убава, озбилно ви зборам. Затоа немојте сега вака да ја вреѓате бидејќи е во чувствителни години. И ова вие што го правите е далеку по детинесто од тоа таа што прашува. Ќе ве замолам да бидете по внимателни :)
     
    На New York13, SnowWhite8, bluegirl7 и 5 други им се допаѓа ова.
  8. kika13

    kika13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    104
    А да пробаш со мимоза??? :)

    Биди покомуникативна, разговарај почесто со машките ова она, смеј се само опуштено како и да е....
     
    На MaggieTatum и milenna.torres им се допаѓа ова.
  9. Cloee

    Cloee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    35
    Треба само да бидеш опуштена покрај машките,ако не се замараш,повеќе ке трчаат по тебе. :mm:
     
  10. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Милена Торес, ја сфаќам во потполност твојата ситуација бидејки имам и јас слична девојка во друштво. Пред неколку години, кога ја отворив темата „Што гледаат во неа“ на форумов
    побарај ја и прочитај ја интересна е
    сите ме нападнаа дека сум била љубоморна, а дека страшно сум посакувала да бидам како неа и слично, а ништо од тоа немаше врска. Можеби погрешно се изразив во некој дел кога ја опишував другарка ми, која исто како твојата е грда а ги врти машките како што сака, ама воглавно вистината беше таа и јас не можев да ја декларирам како убава само затоа што ми е другарка!
    Значи другарка ми е грда, не се облекува убаво, ама сепак, до ден денес, има најголем број додворувачи од цело наше друштво кое вклучува далеку поубави девојки од неа. Не бев опседната по тоа прашање, ама често пати си го поставував. Што гледаат во неа? И знаеш, мислам дека ја открив тајната. Другарка ми има харизма, постојано е насмеана од шестка до шестка и преубаво игра во кафич. :dance: Цврста особа е на карактер, во животот ја немам видено да плаче или да се жали. И како што спомена некоја погоре, еве и јас ќе потврдам, другарка ми цврсто е убедена дека е убава. Таа се смета себеси за привлечна, дека може да го има секој што сака, и мислам дека токму самодовербата и е главното оружје кое ги доведува сите машки пред неа на колена.
    Пронајди си ги и ти твоите квалитети и истакнувај ги! Ако добро танцуваш, не мора кога ќе си излезена да седиш на стол со скрстени раце. Биди комуникативна, дружељубива и пред се насмеана. Престани да се жалиш и работи на подобрување на твоите недостатоци - пред се на самодовербата бидејки во голема мера ти е разнишана. Ќе видиш дека доколку успееш да стекнеш позитивност, тоа во комбинација со твојата убавина
    која верувам дека ја имаш
    ќе дадат прекрасна личност! :) Поздрав.
     
    На soffce, Saki15, LaraSolare и 2 други им се допаѓа ова.
  11. American.Virgin

    American.Virgin Активен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    20
    абе еден совет...батали ги и речи *КОЈ ГИ ЕБЕ !*
     
  12. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека треба да имаш и внатрешна убавина, а по ова што го пишуваш не ми изгледа како да имаш (ја навредуваш другарка ти, и се смееш зад грб, иако велиш дека ти е другарка).. не те знам во живо ама ако имаш и внатрешна убавина а сепак не те приметуваат тогаш незнам, веројатно е до нив или до другарка ти.. јас имам другарка со која можам да се ставам на исто ниво со убавина, значи никој не е совршен ама сепак имаме исти проблеми (криви заби, таа има малку крив нос) ама не се преоптеретува со тоа, од кога ја знам цело време си фаќа дечковци (шесто одд. е) значи си збора со машките од осмо како први другари да и се, иако не ги знае, ама морам да напоменам има навистина големи балони :lol: :!: сепак, не верувам дека е до тоа, си има некој карактер, не и е гајле што другите мислат за неа, самоуверена е и скоро секој што ќе го посака, за 1-2 недели го има.. се е до карактер, можеш да бидеш и најубава ама ако не се истакнуваш со карактерот (ако си повлечена и сл.) мислам дека потешко ќе најдеш дечко..
     
  13. American.Virgin

    American.Virgin Активен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    20
    абе остај ги машките кој ги ебе....има време ЧД
     
  14. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Мене ме викаа сисла зш имав поголеми од другите хахаа и не ми сметаше ич на 15 години.. Љубоморни души 8)
     
  15. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Kratka suknja samo:D