1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да му докажам дека ми значи

Дискусија во 'Сингл' започната од dodo, 6 април 2010.

 1. dodo

  dodo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  27
  женски ве молам некое советче :)
  ми се свиѓа еден тип. се мувавме само еднаш.
  и имам чувство дека ќе останеме само на тоа бидејќи он како да се плаши од мене, а знам не му е сеедно. мислам дека не ми верува во поглед на чувствата. односно мисли дека ми е само играчка и дека ќе го повредам.
  се обидов неколку пати индиректно(не можам директно зашо сакам и некој труд од негова страна, а и гордоста не ми дава се ја прва да правам) да му кажам дека ми значи премногу и дека не би го повредила али нема никакво подобрување зашо типот сеуште се срами и се плаши од мене.
  како да му покажам дека стварно ми значи :?: :!: премногу ми се свиѓа. али само тапкаме у место. ве молам кажете ми што да нправам, на тв на вести ке излезам ке кажам, жими се! па не можам веке вака, ме напиња :D
   
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  ништо, биди своја, биди покрај него, забавувај се дружи се, знам дека ти звучи ко клише, но послушај совет. Опушти се, што е твое ке си дојде, ако гонаучиш дека треба да му докажуваш чувства на посебен начин лошо ке си поминеш.
  Биди негова подршка, бодри го, помагај му колку можеш. Биди пред се прав другар, се друго ке дојде само по себе.
   
  На Janina му/ѝ се допаѓа ова.
 3. miamateva

  miamateva Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  22
  Кажи му дека ти значи,кажи му се шо мислиш.Разговарајте.Размислете дали сакате да одите на поозбилно итн итн. Ќе видиш дека разговорот добро ќе ти дојде и тебе и него.И тебе ќе ти биде полесно затоа шо си му кажала шо чуствуваш. ;) Со среќа :up: :clap:
   
 4. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.245
  Допаѓања:
  5.694
  Пол:
  Женски
  можеш да му направиш муабет .. Посериозен муабет , на тоа што ќе останете , само пријатели , или сепак нешто поише ;)
   
 5. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.744
  Допаѓања:
  4.842
  Па,се согласувам со претходните коментари,биди му секогаш подршка,биди си тоа што си се надевам ќе ме сфатиш...И онака веќе си му ги кажала твоите чуства,и не брзај да... :clap: :sweat:
   
 6. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Ако постои страв и сомнеж уште сега батали го бидејки и да започнеш врска нема да има доверба........
  Разбирам дека ете некоја емоција,дозволи си да бидеш срекна а не да се замараш со некој кој при очи е слеп
   
 7. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.744
  Допаѓања:
  4.842
  Е не е баш така лесно... :talk: :yawn: :puke:
   
 8. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  476
  Пол:
  Женски
  Збори со него и види што како планира. Јас така си го фатив дечко ми. Се мувавме долго време и на крај му реков дека ми понудил некој друг дали планира он со мене нешто повеќе за да не трошам време за џабе. И еве сеа веке година дена сме заедно :D
   
 9. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  100 исти теми има -.-
   
 10. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.744
  Допаѓања:
  4.842
  Иста тема има?Не забележав може линк да ми дадеш?
   
 11. Shortie

  Shortie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Па имаш такво чувство зошто ти мислиш дека се плаши,а што си ти плашило?Има милион начини како да му докажеш дека ти значи само треба да најдеш кој е вистинскиот начин.А зашто едноставно не му кажеш ''МИ ЗНАЧИШ'' со огромна насмевка на твоето лице,и самодоверба секако..Tи посакувам среќа..:)
  Па кажи ни што си направила..JUST GO FOR IT! :)
   
 12. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  23
  Луѓе има еден дечко што ми се допаѓа излегуваме во исто друштво секогаш зборуваме ме испраќа секој ден до дома,но незнам како да му докажам дека ми се допаѓа..
   
 13. meow22

  meow22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  79
  Епа ќе почнеш муабет со него, ќе го прашаш нешто одоколу која му се допаѓа и сл. и ако се одвива муабетот во позитивна насока, едноставно и искрено кажи му дека ти се допаѓа и чекај реакција од него. :)
   
 14. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Само без брзање! Разговорот чини чуда! ;)
   
 15. meow22

  meow22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  79
  Да, се сложувам со тебе, а ти Драгана можеш прво да се распрашаш кај другарите негови која девојка му се допаѓа нему, за да нема разочарување ако тоа е некоја друга, а ти веќе му кажеш дека ти се допаѓа. :)
   
 16. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  23
  неколку пати зборувавме за тоа,вели дека никоја не му се допаѓа а и другарите така велат :)
   
 17. meow22

  meow22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  79
  Епа провери да не е геј. :D Ако не е, јас мислам треба да му кажеш дека ти се допаѓа и дека можеби и ти него му се допаѓаш, но не ти кажува. :)
   
  На Dragana96 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  23

  мене ме страв,ако емоциите не ми биднат возвратени како ќе го погледнам..
   
 19. meow22

  meow22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  79
  Епа ризик е, но што ако бидат возвратени, а ја испуштиш шансата? Ако не бидат возвратени емоциите, ќе искористиш нешто што го применуваат машките, ќе кажеш: Се зафркавав, ме интересираше како ќе реагираш. :)
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.