1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да му докажам дека ми значи

Дискусија во 'Сингл' започната од dodo, 6 април 2010.

  1. dodo

    dodo Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    27
    женски ве молам некое советче :)
    ми се свиѓа еден тип. се мувавме само еднаш.
    и имам чувство дека ќе останеме само на тоа бидејќи он како да се плаши од мене, а знам не му е сеедно. мислам дека не ми верува во поглед на чувствата. односно мисли дека ми е само играчка и дека ќе го повредам.
    се обидов неколку пати индиректно(не можам директно зашо сакам и некој труд од негова страна, а и гордоста не ми дава се ја прва да правам) да му кажам дека ми значи премногу и дека не би го повредила али нема никакво подобрување зашо типот сеуште се срами и се плаши од мене.
    како да му покажам дека стварно ми значи :?: :!: премногу ми се свиѓа. али само тапкаме у место. ве молам кажете ми што да нправам, на тв на вести ке излезам ке кажам, жими се! па не можам веке вака, ме напиња :D
     
    На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    ништо, биди своја, биди покрај него, забавувај се дружи се, знам дека ти звучи ко клише, но послушај совет. Опушти се, што е твое ке си дојде, ако гонаучиш дека треба да му докажуваш чувства на посебен начин лошо ке си поминеш.
    Биди негова подршка, бодри го, помагај му колку можеш. Биди пред се прав другар, се друго ке дојде само по себе.
     
    На Janina му/ѝ се допаѓа ова.
  3. miamateva

    miamateva Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    22
    Кажи му дека ти значи,кажи му се шо мислиш.Разговарајте.Размислете дали сакате да одите на поозбилно итн итн. Ќе видиш дека разговорот добро ќе ти дојде и тебе и него.И тебе ќе ти биде полесно затоа шо си му кажала шо чуствуваш. ;) Со среќа :up: :clap:
     
  4. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.235
    Допаѓања:
    5.657
    Пол:
    Женски
    можеш да му направиш муабет .. Посериозен муабет , на тоа што ќе останете , само пријатели , или сепак нешто поише ;)
     
  5. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Па,се согласувам со претходните коментари,биди му секогаш подршка,биди си тоа што си се надевам ќе ме сфатиш...И онака веќе си му ги кажала твоите чуства,и не брзај да... :clap: :sweat:
     
  6. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Ако постои страв и сомнеж уште сега батали го бидејки и да започнеш врска нема да има доверба........
    Разбирам дека ете некоја емоција,дозволи си да бидеш срекна а не да се замараш со некој кој при очи е слеп
     
  7. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Е не е баш така лесно... :talk: :yawn: :puke:
     
  8. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Збори со него и види што како планира. Јас така си го фатив дечко ми. Се мувавме долго време и на крај му реков дека ми понудил некој друг дали планира он со мене нешто повеќе за да не трошам време за џабе. И еве сеа веке година дена сме заедно :D
     
  9. Macushkaa

    Macushkaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    155
    100 исти теми има -.-
     
  10. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Иста тема има?Не забележав може линк да ми дадеш?
     
  11. Shortie

    Shortie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
    Па имаш такво чувство зошто ти мислиш дека се плаши,а што си ти плашило?Има милион начини како да му докажеш дека ти значи само треба да најдеш кој е вистинскиот начин.А зашто едноставно не му кажеш ''МИ ЗНАЧИШ'' со огромна насмевка на твоето лице,и самодоверба секако..Tи посакувам среќа..:)
    Па кажи ни што си направила..JUST GO FOR IT! :)
     
  12. Dragana96

    Dragana96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    23
    Луѓе има еден дечко што ми се допаѓа излегуваме во исто друштво секогаш зборуваме ме испраќа секој ден до дома,но незнам како да му докажам дека ми се допаѓа..
     
  13. meow22

    meow22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    213
    Допаѓања:
    79
    Епа ќе почнеш муабет со него, ќе го прашаш нешто одоколу која му се допаѓа и сл. и ако се одвива муабетот во позитивна насока, едноставно и искрено кажи му дека ти се допаѓа и чекај реакција од него. :)
     
  14. Angelinkka

    Angelinkka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Само без брзање! Разговорот чини чуда! ;)
     
  15. meow22

    meow22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    213
    Допаѓања:
    79
    Да, се сложувам со тебе, а ти Драгана можеш прво да се распрашаш кај другарите негови која девојка му се допаѓа нему, за да нема разочарување ако тоа е некоја друга, а ти веќе му кажеш дека ти се допаѓа. :)
     
  16. Dragana96

    Dragana96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    23
    неколку пати зборувавме за тоа,вели дека никоја не му се допаѓа а и другарите така велат :)
     
  17. meow22

    meow22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    213
    Допаѓања:
    79
    Епа провери да не е геј. :D Ако не е, јас мислам треба да му кажеш дека ти се допаѓа и дека можеби и ти него му се допаѓаш, но не ти кажува. :)
     
    На Dragana96 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Dragana96

    Dragana96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    23

    мене ме страв,ако емоциите не ми биднат возвратени како ќе го погледнам..
     
  19. meow22

    meow22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    213
    Допаѓања:
    79
    Епа ризик е, но што ако бидат возвратени, а ја испуштиш шансата? Ако не бидат возвратени емоциите, ќе искористиш нешто што го применуваат машките, ќе кажеш: Се зафркавав, ме интересираше како ќе реагираш. :)
     
    На Name му/ѝ се допаѓа ова.