1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да му кажам...

Дискусија во 'Сингл' започната од bad-cat8, 4 јуни 2011.

 1. bad-cat8

  bad-cat8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  78
  Па значи вака.... :inlove: :inlove: :angel: зањубена сум во еден мнгууу убав дечко кој учи со мене :tmi: секогаш кога ке се завртам и ке го погледам тој ме гледа и ми се смее :) не ми зборува многу често (си е ташам демек дека му е срам :lol: :tmi: ) проблемот е што незнам какоо да му пијдам.. малце ми е глупаво да отиам до него и да му речам БРАТ ТЕ САКАМ :rofl: па девојки... помош :$ неможам да чекам повеќе.. :$ позз
   
 2. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  199
  работата не е директно да одиш и да му речиш те сакам.. туку пробај постепено запознавај се со него.. почни обични теми, нешто за на училиште, прашај го што било, некоја обична работа и така ќе започните разговор.. и постепено ќе се запознавате, па можеби тој ќе го направи првиот чекор
  со среќа! :)
   
  На srcekrsacka и bad-cat8 им се допаѓа ова.
 3. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  хахаххха па тој веке се знае..........остави тој да биде машко и да ја почне работата ]:) ]:)
   
 4. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Викни го да излезете некаде. Пример на кафе или сладолед, после остави на него ;)
   
 5. feminamk

  feminamk Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  20
  јас го имам истотот проблем..само што детето не е од мој клас...а онака блиски сме..ама незнам како да почнам..
  совет??:)
   
 6. bad-cat8

  bad-cat8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  78
  Ви благодарам на сите ;) ке пробам и ке ви пошам што бидна :D :call: :*
   
 7. brunete

  brunete Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  39
  Ќе почнеш пополека да се зближуваш со него,ќе го викнеш на кафе,филм и се ќе си дојде по свое.ако и тој осеќа нешто за тебе ќе го сватиш тоа со текот на времето,пошо може сега и он осеќа нешто за тебе ама срам му е да ти признае.Затоа преземи ја работата во твои раце :)
   
  На bad-cat8 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Обиди се да се зближиш со него, полека но сигурно. Немој да се срамиш, биди храбра и пријди му. Не е работата веднаш да му изјавуваш љубов. Можеш да го викнеш да излезете на кафе, тоа е најдобрата опција. Преку разговор добро ќе се запознаете и наскоро ќе можеш да дознаеш дали имаш шанси кај него.
   
  На bad-cat8 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  295
  Случајов ти е сличен ко мојот. Али јас гледам почесто да го задевам, прво да му бидам блиска другарка, али океј, нема преку ноќ да сменам однесување. Се ќе се одвива постепено ;) . И тебе би ти советувала да станеш поблиска со него, па нема да ти претставува проблем кога ќе се осеќаш доволно сигурна да му признаеш. :)
   
 10. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
  Дај му некои сигнали, збори нешто околу тоа, “како ке биде ако би..’’ ?
  или “ дали би.. “ ?
  Има разни теми да допреш до него, ако стоиш со скрстени раце нема да постигнеш нипто, дај му сигнали, нека осети дека го сакаш не е ваљда толку мутав типот!
  Ако е до толку па, ако мислиш дека ти раќа на сигналите, ис лично, направи прв чекор. Понекат поглупо нешто од машко, тешко се наоѓа! :)
   
 11. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  И јас сум некако во сличен проблем.
  Со типот се знаеме 2 години, и никако да се погодиме истовремено да се свиѓаме :?:
  Пред 1 година двајцата сакавме, све тоа тие муабети те сакам ме сакаш и оп, овој да ти се фати со братучетка ми !! :o
  Помина што помина цела ситуација, останавме само другари АМА тој после тоа пак сакаше да пробаме. Му акнав јака корпа и долг игнор. (Бев навредена со неговата "паметност" со тоа што го направи и сакав да осети на негова кожа како ми било). Човекот беше упорен и постојано ме прашуваше, ми пишуваше и наеднаш го снема. Останавме само на здраво и чао.

  Е сегааааааа, летово пак се сретнавме, си правевме онака опуштен муабет, се беше супер. И ко по обичај, мене пак ми се вратија чувствата кон него. Сега незнам како да му кажам дека ми се допаѓа зошто не му го знам рилејшншип статусот. Можда има девојка, можда е заљубен во некоја друга.(иако на фб пишува сингл, не сум баш реалист во тоа поле, не верувам многу на фб и не ми е ни важен)
  Страв ми е дека може да ме одбие и да го немам со него повеќе ни тој "другарски" oднос.

  Ептен се затрескав во типов, со вечери го сонувам.
  Ве молам за совет, станувам ОЧАЈНА !
   
 12. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Епа ете се знаете долго, сте искочило, продолжете да се дружите :) Остави нека тече се спонтано, можеби ќе се случи нешто. Одете сами на кафе, шетајте низ парк, во опуштена атмосфера, прави муабет за неговиот моментален љубовен живот, што сака.. Така ќе дознаеш повеќе а можеби и ако чувствува нешто кон тебе ќе се опушти и ќе ти признае :) Само биди си фина, и своја ;)
   
 13. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Пишувај си на фб мислам така најлесно е и не мора директно да му кажеш сам ќе го осети тоа, значи лајк, кометар, обавезно пишување на чат :D :D
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. buterfly.fly.away

  buterfly.fly.away Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  20
  Учам со дете што се договоривме да бидеме партнери за полуматура . Ама сега е проблем дека неговиот најдобар другар ме праша уште оддамна и јас го одбив . Замислете каква пвреда би било ова . КАко да му кажам дека несакам да одиме заедно на полуматура , а воедно и да не го повредам ?
  Фала однапред феминки :*
   
 15. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  716
  Пол:
  Женски
  едноставно... кје му кажеш дека едниот веќе имаш избрано партнер и дека ако толку сака може слика да си напрвиете заедно па и онака само парнерите за сликање се бираат(јас за матура немам партнер малку машки ни се во клас па само за сликање кје најдам некој)
   
 16. buterfly.fly.away

  buterfly.fly.away Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  20
  Партнерите само за сликање се бираат ? :o Не сум знаела . Само толку ?
   
 17. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.416
  Пол:
  Женски
  Кажи му, машко е, верувај тие подобро се справуваат со вистината одколку жените. :lol:

  Инаку за кажување „те сакам“ без пред тоа да бидете заедно или пак да се имате запознаено НЕ! Прво бидете сигурни дека и тој чувствува нешто за вас па после спремете се да кажете. Така можеш целосно да се изгориш. :)
   
 18. astronautka4

  astronautka4 Активен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Значи и јас сум во една слична ситуација и едно машко од мојот клас сум СИГУРНА дека е затрескан во мене и повејќето деца така ми велат. Работава е дека тој ми е како најдобар другар ама во последно време и мене ми се допајѓа ама не сум сигурна дали да преземам таков чекор сепак ми е другар и тој некако чудно се однесува сингл е детево ама еден ден така се си прајме муабет си се дружиме се а другио ден ни едно здраво не прајме нешто ко топло-ладно ама не така опнато туку како срамежлив е ептен....незнам што да правам :/.. ПОМОШ??
   
 19. JackNicholson

  JackNicholson Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2013
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  40

  devojce spored moeto iskustvo sekogas se obiduvaat ama retko uspevaat masko i zensko najdobri drugari (sekoja cest na isklucocite) dokolku toj custvuva nesto zatebe a ne prevzeme nesto toa so tek na vreme kolklu ste pobliski se povejke i povejke raste taka da eden dek ke se iskazi i bez da saka pa ako i tebe ti se dopajga kako sto rece pa zosto ne se obidete ili ednostavno kazimu, pozz
   
 20. bobmarli

  bobmarli Активен член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  2
  Девојки и јас имам еден сличен проблем. Дечково го знам долго време, живееме во иста населба, само немаме никакви контакти. Знам дека ме сака, а и јас него го сакам :inlove: Сите негови другари знаат, но тој никако да го скрши мразот и да ми пријде. Јас искрено се плашам да го направам првиот чекор затоа што неколку пати до сега сум се зезнала. Штом јас ке соберев храброст да му пријдам на некој дечко, ке го видев излезен со друга. А овој па не е таков, ова ни трае веке 1 година, но многу е срамежлив. Забележувам дека е заинтересиран за мене,за озбилна врска.Брат му и негов колега од работа кој порано ме задеваше, сега веќе не ме задева и се однесува пристојно и со почит кон мене. Кажете ми ве молам што да правам, како да го натерам да ми се приближи, да не биде толку срамежлив ?