1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да му кажам...

Дискусија во 'Сингл' започната од bad-cat8, 4 јуни 2011.

  1. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    19 години така?
    ЕЕ мислам дека е време да се однесуваш како да имаш 19 а не 10 години (без навреда)
    Ако имаш негов број пиши му да одите на кафе или да се прошетате во парк, доколку енмаш побарај го на фб. Ако ни вака не може тогаш побарај го бројот од некој негов близок. Мислам дека само што ќе го напрвиш тоа работите ќе се сменат и тој сам ќе ги води работите натаму ме разбираш? И кола кога не пали подгурни ја и брм брм шиба како луда. хаха мала шала. поздрав и не се срами само си отежнувате еден на друг, опуштено и се ќе биде во ред.
     
    На Ana3567 и bobmarli им се допаѓа ова.
  2. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    прашај го да ти помогне со некој предмет за кој што знаеш дека го бива(ми звучи наједноставно).

    при ракување држи му ја дланката подолго и гледај го во очи (подолго)
    ако е срамежлив ке му треба повеке време да свати...
     
  3. bobmarli

    bobmarli Активен член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    2
    Го најдов на ФБ, не дека не го знаев до сега де :D , ме прифати и одтогаш се немаме видено :(
    Ама ако, си имам трпение јас, ке си почекам само нека биде на добро :)
     
  4. Simona Gomez

    Simona Gomez Активен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Ги разгледував темите и ја загледав оваа,токму како за мене(facepalm)(facepalm)
    Има едно момче кое ми се допаѓа,многу се дружиме,понекогаш денот го минуваме заедно+некои другарки и другари..
    :makeup::makeup::makeup:
    Детево изгледа знае дека ми се допаѓа ама не прави ништо,една другарка нешто му спомна за мене и тој кажал дека треба да бира меѓу мене и друго девојче,после ништо не се деси,изгледа другата ја одбрал:whew::whew:
    Ама секогаш кога ќе се видиме ме гушка,и пред некој ден ме праша како со љубовта,изгледа он знае дека ми се допаѓа и сеа сака да ме праи љубоморна,што да правам?
    Како да му кажам?Помош феминки:rock::rock:
     
  5. pepeturka123

    pepeturka123 Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Хаха очигледно он тоа сака да го слушне тоа од тебе, но според мене не треба да си дозволиш да бидеш нечија резерва. Почни со него некои лав муабети ова она, види како ќе оди па со среќа..
     
    На RecklessGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.242
    Пол:
    Женски
    Samo se sobira sila I.pamet I se kazuva:D