1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да му направам стриптиз?

Дискусија во 'Секс' започната од Victorya, 5 јануари 2010.

 1. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Вака... сакам да му изведам стриптиз на дечкото, ама малку ми е срам. Кажете ми како да се опуштам, на која музика да го изведам, што да носам, како да биде... :oops:
   
  На nedelce му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Jas dolgo vreme go planiram toa..eve ti edno linkce i vidi sto mozes :)
  [url-link:3h83ujzo]http://notformen.mk/ljubov-i-seks/seks-soveti/2098-kako-da-stanete-profesionalna-striptizerka-vo-spalnata.html[/url-link:3h83ujzo] [url-link:3h83ujzo]http://notformen.mk/ljubov-i-seks/seks-soveti/2144-stanete-profesionalna-striptizerka-vo-spalnata-2-del.html[/url-link:3h83ujzo]
  tolku mozam da ti pomognam :) so sreka
   
  На linija му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  ИЗБРИШАНО ОД МОДЕРАТОР
  Ве молиме користете го копчето „Редактирај“ наместо да испраќате две мислења едно по друго.
   
  На macheence му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  336
  da i jas go imam planirano ova,no mnogu mi e sram
   
 5. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Ги отворив линковите погоре... се е убаво објаснето. Само малку ми е срам... А и некако потпетициве ме бунат... нема да можи со чизми да се изведи, а за чевли малку е ладно... :?
  Btw песна?
   
 6. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Hm you can leave your hat on..ovaa pesna me ubivaa strasno i na skeoj film ja ima bas na striptiz ili seks i mislam deka nema da promasis..a potpetici pa i bas nemora ako ti pretstavuvat problem mada e poseksi :)
   
 7. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Во ред, таа песна ја имам, но не можи само таа...
  А за чизмите, ќе бидат со високи потпетици секакo, само мислам дека нема да биде истиот ефект како со чевли со високи потпетици... :?
   
 8. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  E nz za druga mislam..bottons i Slave for u mi s eisti taka seksi a da efektot nema da e toj posto moze da zaglavis so cizmite :worried: :D
   
 9. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  http://www.youtube.com/results?search_q ... type=&aq=1

  Било кое од овие да го отвориш(и научиш) нема да эажалиш. Carmen Electra е бомба во секоја смисла на эборот и си ја энае работата. Единствено мислам дека треба да си во малку подолга врска и да си комплетно опуштена и слободна со партнерот эа да можеш да дадеш максимум од себе и да не испаднеш смешна . Нормално эаедно со ова, мора да има секси долен веш, и некои интересни додатоци,и обавеэнооо. Штикли!!!
   
  На Tinushka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mirka

  mirka Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  13
  И мене ми беше многу срам ама морав да му го пружам тоа задоволство и не зажалив! Ме љубеше страсно и со желба како никогаш досега! секси долна облека (по можност прозирна) и кога ќе ги соблекуваш гаќичките наведни се ама биди му свртена со грбот! убава песна за тоа по мој предлог- Моја Гитара од Гиш!
   
 11. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Заедно сме 3 и пол години. :D
   
 12. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.295
  Допаѓања:
  144.702
  http://www.youtube.com/watch?v=RplnUWe2YpI

  Еве добар блуз,плус името на песната ќе ви паше ко шо треба!
  Децо,децо со шо ве ранат?!Амерички батаци?!
  У мое време на 16 сеуште се гледавме онака скришно по ходници,генерација после мене почнаа да се муваат,тие после мене почнаа со петинзи,тие па после нив со орал,тие па после нив со секс,а вие бре со секс и стриптиз! :lol:
  Се шегувам,прајте си како што ви е арно!
   
 13. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Абе напредна гнерација сме :D (се зезам).
   
 14. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  249
  lele zenski sto idea mi dadovte za edna nedela mi e godisnina pa ke go iznenadam decko mi :D
   
 15. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  121
  Пробајте на музика од "Enigma".Толку се еротски звуците што ќе те понесат,па кога ќе занишаш со колковите заносно...
  Опекотини ќе добие човекот. :lol:
   
  На Slinky му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
 17. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  Сигурно досега многупати ви текнало да изведете стриптиз за својот партнер. Не сомневајте се во тоа дека и тој не помислил на истото. Доволно е да погледнете некоја филмска сцена и да ви се роди желба и на обајцата. Вие да сакате да го приредите, а тој да сака да ве види во такво светло.

  За да се уверите и сами во ова што го зборуваме, прашавме неколку момци дали би сакале нивните партнерки да им приредат приватен стриптиз?

  Благоја (27 години) „Тоа би било вистинско летно освежување. Ако навистина се потруди, ќе има за што да се радувам наредните месеци."

  Стефан (24 години) „Па речиси и да не постои маж што не би го посакал тоа. Самата сензуалност на телото, исчекувањето, еротиката на танцот го крева адреналинот."

  Ако ве убедивме на ваков чекор, не смееме да ги оставиме работите на случајноста. Не е финтата само да се соблечете пред него додека во заднината има музика. Потребна е добра стратегија и претходна подготовка за на крајот да го добиете епитетот ПРОФЕСИОНАЛЕЦ.

  Претходна подготовка. Во оваа фаза треба да обезбедите локација, соодветна атмосфера, облека. Ова се трите елементи што мора добро да ги осмислите.

  Локација: Бидејќи сега е период на одмори, можете да го искористете неговиот слободен стан или вашиот дом. Ако тоа биде кај вас, дајте му инструкции во колку часот да дојде, каде ќе биде оставен клучот за да влезе, на која фотелја да седне... Ако танцот планирате да го изведете кај него, тогаш е полесно. Само ќе треба да се појавите.

  Атмосфера: придушете го светлото во собата за да создадете интимност. Снимете компилација со песни што во вас знаат да ја разбудат дивата страна, кои поттикнуваат на еротика и на фантазија. Слободно можете да искористите некоја од филм. Не останувајте без резерва. На пример, сте снимиле една песна, таа завршува за нешто помалку од 5 минути и потоа системот трешти од некоја металика. Доволно за да се уништи моментот.

  Облека: за танцот што го имаме замислено за вас потребни ви се следните парчиња облека: свилена марама, блуза, кошула, маичка, сé е прифатливо додека има копчиња за откопчување, здолниште по можност со патент. Не дека панталоните се лоша опција, но се далеку покомплицирани за соблекување. Подвезиците се најсекси долната облека што можете да ја најдете во вашиот плакар. Можеби најважниот момент за стриптиз-комбинацијата се потпетиците. Што повисоки тоа подобро.

  Зачини: мирис, ново име, мазна кожа, провокативни усни, нежни раце со средени нокти, миризлива и сјајна коса. На кожата нанесете бебешко масло за да свети и да изгледа провокативно истакнувајќи ја линијата на самите нозе. Усните истакнете ги со малку кармин, а повеќе сјај. Ставете од парфемот што проверено го возбудува. Прснете малку и во косата, откако претходно убаво ќе ја измиете и ќе поработите на волуменот. Додека го изведувате танцот, ќе треба да се допирате и да се галите сама, затоа обрнете внимание и на дланките. За да се внесете во целиот филм, најдобро е да си замислите дека тоа всушност се неговите дланки што ве галат. За крај смислете сочно име со кое ќе ви се обраќа.

  Засега толку, во следниот текст ќе научите како да го изведете танцот како вистински професионалец.
   
  На Petra3 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  Вие што сте збунети и што не знаете за што зборуваме, сé уште имате можност да ни се приклучите. Вратете се на статијата во која зборувавме за подготовката и ќе нé стасате за помалку од 5 минути.

  Сега кога сите сме на број, време е да почнеме со часот по стриптиз. За почеток да ја доловиме атмосферата што сами ја создадовте.

  ТОЈ е веќе седнат на позицијата која ја одредивте за него, претходно стиснал на плеј за да оди музика во заднина и нестрпливо чека да се појавите од вратата.

  ВИЕ облечена во претходно предложената комбинација, зачинета со мали трикови, нервозно стоите пред вратата како актерка пред премиера.

  И време е за настапот...

  Отворете ја вратата, влезете, постојано одржувајте контакт со неговите очи, прошетајте низ собата со исправен од. Застанете... Завртете му се со грб и стојте неколку секунди со подраширени нозе.

  Тој целиот збунет ќе ве гледа и нема да му биде јасно што го очекува понатаму. Постепено ќе почне да ве испитува. Половината, тесното здолниште кое одлично го истакнува задникот, издолжените нозе, истакнатите ножни листови и секако високите потпетици.

  Мора да признаете дека досега беше лесно, но сега следува најважниот момент кога мора да се отпуштите и да влезете во филмот. Постепено ќе почнете да го соблекувате секое парче облека. Тоа мора да го изведете со голема елеганција, еротичност која ќе ја градите со погледите и гризењето на усните, а најважно од сé е да бидете бавна. Ништо не сте направиле ако набрзина слечете сé од себе и веднаш во кревет. Обрнете внимание на секоја ситница за приказната за стриптизерката да стане реалност.

  Свилениот шал...

  Застанавме до моментот кога вие стоите завртена со грб. Почнете бавно да се нишате на музиката. Ритамот нека шета по целото тело, од рамената, нека се спушта на колковите, па сé до нозете. Со нежен потег извадете го свилениот шал од вратот. Нека летне во воздухот за да го пренесе вашиот мирис до неговите сетила. Обиколете ја половината со него и правете кружни движења постепено спуштајќи го под задникот. Неочекувано свртете се и пријдете му. Ставете го околу неговиот врат, потегнете го за лицето да дојде до вашите гради и веднаш турнете го назад, оставајќи го шалот зад себе.

  Кошулата...

  Не тргнувајте поглед од него, не заборавајте да мрдате според ритамот, почнете да се откопчувате. Наизменично, еден поглед во копчето еден во него. Кога ќе стигнете до градите, завртете се со грб. Покажете му го едното рамо, подоцна другото. Нежно соблечете ја кошулата и оставете сама да падне на подот.

  Здолништето...

  Ако имате патент одзади, почнете да си играте со него. Почнете полека да го откопчувате надолу додека задникот полека го мрдате и го истакнувате. Со рацете фатете го здолништето за ременот и полека симнувајте го надолу по нозете. Внимавајте кога ќе треба да излезете од него со високите потпетици. Правете сигурни движења за да не се сопнете.

  Потпетиците...

  Потпетиците се најтешкиот дел за соблекување бидејќи лесно може да се сопнете и наместо еротика да создадете комедија. Можеби ќе си речете дека нема потреба од толку комплицирање, но навистина не иде одеднаш да прекинете сé за да се наведнете и да ги собуете чевлите. Доволно е мала дистракција и магијата да се намали. Затоа или изведете го тоа сами додека танцувате или пријдете му и побарајте помош од него.

  Подвезиците...

  За него доволно е што ве гледа облечена во подвезици, па уште да почнете да ги соблекувате. Откачете го чорапот од штипката и полека тркалајте го надолу по ногата. За да има уште подобар видик, качете ја ногата на креветот или на стол. Сторете го тоа и со другиот чорап, но подвезиците оставете ги на себе.

  Градникот...

  Соблекувањето на градникот дополнително ќе ја загрее атмосферата, возбудата кај него ќе биде на висока точка. Симнете ја левата прерамка, потоа десната, откопчајте го, но не дозволувајте да падне. Држете го за вашите гради додека танцувате. Тргнете го со едната рака, а со другата веднаш скријте ги градите. Полека почнувајте да ги покажувате по малку, првин од страна и на крајот брадавиците. Неколку секунди масирајте ги пред неговите очи.

  Гаќичките...

  Бидејќи го навикнавте на бавно, тој сигурно очекува дека ќе треба двојно да чека за да ги соблечете гаќичките, бидејќи тие се јаготката на шлагот. Изненадете го, набрзина собујте ги и фрлете му ги во скут. Жартиерите останаа да висат на вас. Оставете ги за тој да ги соблече.

  Сега кога сте сосема гола, треба да покажете многу сензуалност и страст. Играјте си со косата, допирајте се по телото и гризете ги усните. Целта е да му покажете колку многу го посакувате... Уживајте!

  се надевам дека помогнав :)
  поздрав
   
  На MD17, LadyR, Petra3 и 3 други им се допаѓа ова.
 19. mjay-mjay

  mjay-mjay Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  16
  spored mene nema boja pesna za striptiz od ova duri melodijata i zborovite ti kazuvaat so treba da pravis http://www.youtube.com/results?search_q ... type=&aq=f  Baby take off your coat
  Real slow
  Take off your shoes
  I'll take off your shoes
  Baby take off your dress
  Yes, yes, yes
   
 20. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Фала женски најмногу, се е скоро готово, само уште нова кошулка да си купам :)
  И се двоумам за мејк апот... :roll: нежна или нападна шминка?