Како да му направам стриптиз?

Дискусија во 'Секс' започната од Victorya, 5 јануари 2010.

 1. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  212
  Аааа закон е песнава, прв пат ја слушнав и ја засакав :) :clap: Совршена за стриптиз хехехе :$ :lol:
   
 2. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.779
  Абе, имаше тема за секси песни а?

  Јас тука се распишав со техники вие сите само песни постирате :^)

  Женски, ајде дајте некоја идеја да се инспирираме, не туку само песни постирајте, лесна работа за музика :lol:

  Кажете како криете целулит нешо такво, а? :D
   
 3. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.267
  Целулит криеме со сепиа ефект :)
   
  На zhap4e и Phyramide им се допаѓа ова.
 4. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.849
  Допаѓања:
  103.580
  Пол:
  Женски
  ммм Foxy Lady J. Hendrix би јас.
  Ја имам слушано милиони пати, али никад не ми дошла во глава баш во таква варијанта.
  Побогу да не беше оној филм пред некој ден на А2 „Мonkeybone“ со Брендон Фрејзер не ќе ми текнеше :D ок у филмот е комедија танцот, али јас би да се обидам да не го направам нити трагедија :D

  http://www.youtube.com/watch?v=oTdwY1gN ... re=related

  А, пред некое време Кукличка имаше постирано еден клип од The White Stripes, едноставни и секси движења..

  http://www.youtube.com/watch?v=BC-6Fyxh ... r_embedded
   
  На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.039
  На Victorya и Rock-a-Fella им се допаѓа ова.
 6. LifeLove

  LifeLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  141
  Aerosmith-Crazy и Madonna-Justify my love,како создадени за стриптиз :)
   
 7. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.768
  зедов на мојон да му направам стриптиз, нешто така со играње :lol: , и вртам - сучам, се мачам (дома кога вежбав полесно ми беше :rofl: ), а тој на крајот (уствари уште недовршено :!: ) ми се згази од смеење :fubar: , наместо :clap: :inlove: :P
  ЗОШТО?????
  Па не бев толку лоша :?:
  И гледам Стој4е не му беше ни за мм поголем. Му викам што му е бе на овој? :^) А, тој ми вели-па од играње не се крева, дај фати го малку :talk:
   
  На koritsaki, Trendafilka и ROSII им се допаѓа ова.
 8. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Јас веќе подолго време се кандисувам некако за да му изиграм стриптиз. Вежбам по дома , барам соодветни песни ама кога требаше да се деси тоа јас едноставно се закочив неможев ни раката да ја мрднам.
  Но Имам еден совет за сите девојки кои вака како мене се срамат од свиоте партнерите.
  1. Снабдете се со добра секси долна облека (чипка,црвена розова црна боја)
  2.Дигитален апарат со Full батерии.
  3.Добра шминка,исцртани очи и испакнати усни.

  Мене ова ми помогна многу изпадна сосема неочекувано. Во домашна атмосфетра или уште поубаво во кола на периферија. Вие позирајте тој нека слика. Ако сте во кола и ако времето соработува можете да направите неколку фотки и надвор од колата. Кај мене даде многу собар резултат. Откако заврши фотосесијата немавме време ни да ги разгледаме сликите. Тоа накнадно го направивме кога веќе завршивме работа. :D :D :D
   
 9. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.626
  Е женски, абе утепајте се од обвинување, ама јас на двајца другари и изведов полустриптиз.

  На оваа песна :)
  http://www.youtube.com/watch?v=JAHA4Jh5jkw

  Благодарение на виски-то де :D Двајцата беа легнати на креветот, а јас таква внесена во филм и ја пуштив песната и седнав помеѓу нив. Почнав да мрдам со бутовите и си играв со косата, а овие си молчеа. По некое време едниот од нив ме замоли да ја соблечам кошулата и јас божем се препирав со него и демек се срамев (и тоа испадна ептен секси). Битно ја соблеков кошулата :$

  И така после се облеков и си запалив цигара и продолживме да си правиме муабет. Па си се дружиме скоро секој ден и фала богу си немам проблеми заради тоа :$

  Мој совет е да бидете природни. И без нападни движења. Еротика, а не перверзија :) Мирни, секси движења и се ќе биде океј ;)
   
 10. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.690
  http://www.youtube.com/watch?v=zanZFMqG75o Добро песниче за стриптиз.
  Деми Мур игра на оваа песна во филмот Стриптизета
  http://www.youtube.com/watch?v=D_oTk4Oe ... re=related
  Не можам да најдам видео од филмот каде што му играше на еден човек,тука беше баш убаво прикажан начинот на изведување стриптиз
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. hrizantema007

  hrizantema007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  25
  СТРИПТИЗ САМО ЗА НЕГОВИ ОЧИ

  ДЕВОЈКИ,ОД СЕКОГАС СУМ ПОСАКУВАЛА ДА ТАНЦУВАМ ЗА МОЈОТ ДЕЧКО,ОНАКА ВЕДНАШ ДА СЕ ЗАПАЛИ,ДА УЖИВА,ДА МУ Е УБАВО...САКАМ ДА ГО НАДМИНАМ СРАМОТ И ДА ИЗИГРАМ НЕКОЈА СЕКСИ ПЕСНА СО СОБЛЕКУВАЊЕ...ДАЛИ НЕКОЈА ОД ВАС ГО НАПРАВИЛА ТОА?И ПРЕПОРАЧАЈТЕ НЕКОЈА СЕКСИ ПЕСНА,ЗА СОБЛЕКУВАЊЕ,СТРИПТИЗ...ИЛИ СПОДЕЛЕТЕ НЕКОЕ ВАШЕ ТАКВО ИСКУСТВО
   
 12. AnichkaButterfly

  AnichkaButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  7
  Најди на јутуб некои релаксирачки песни, на пример ова
  http://www.youtube.com/watch?v=p82QPNsR ... re=related

  Затемни ја собата,неколку свеќи облечи нешто интересно,прслуче и гаќички,немора да бидат тешка перверзија,врз нив кошула некоја широчка,чорапи со подвезици,штикли немораш да носиш...почни полека играј лабаво,нека те носи музиката..Веруј пријатно ке се изненади.Он не очекува од тебе некоја стриптизерка од некој бар...ЌЕ му бидеш совршена..
  Јас му играв стриптиз на дечко ми и многу ми беше срам ама после првата минута супер беше и мене ми се допадна многу...Пробај,нема да се разочараш,поздрав :*
   
 13. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.768
  Абе не треба дечкото да очекува дека ќе му играте како професионалец. :!:
  Напротив ако му играте `професионално` може да настане проблем!!! :D : `од кај знаеш ма ти вака`???

  И нема срамење, сепак дечко ви е, од него треба да немате ич срам бе за ништо! ;)
   
 14. ladymici

  ladymici Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  485
  Допаѓања:
  755
  Пол:
  Женски
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. dimoska

  dimoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  46
  искрено да кажам ми е малку незгодно не знам што сопругот би помислил а сакам да го изненадам.имаме прилика да сме сами децата ке бидат кај баба на село неколку дена ама малку ми е незгодно а знам дека би успеало да не звучам нескромно ама ме бидува за играње а само што ке мрднам со колковите тој збудалува плус обожава да ме гледа во високи попетици.спомнав деца да кажам дрка сме доста млади млади и се зедовме јас имам23 години тој 27 да не мислите дека сум некоја запалена 50 годишна жена.обожавам кога сум сама дома да пустам музика и да играм ама мислам дека пред него би се здрвила иако ми е сопруг.кажете како да се опуштем и не ми велете со алкохол оти во животот никогаш не сум пиела алкохол?
   
 16. Femina...1

  Femina...1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  28
  лелее... алал да ви што сте толку упатени..јас ова нема да го пробам барем не во блиска иднина иако ме фасцинира Стриптиз!!! :) Ќе ми послуже овоа понатаму .. :) Дефинитивно добар избор на песни
   
 17. LadyIvvy

  LadyIvvy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  770
  одлично
   
 18. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.564
  Допаѓања:
  2.858
  Пол:
  Женски
  Мене па ептен ми беше срам и глупо така луп туп уште од врата одеднаш да му кажам исклучи телевизорот спремај се за стриптиз и затоа чекав погоден момент. Се изгледаше демек случајно ми текнало во моментот. Плус далеку е помала тремата и веројатноста да се изглупираш (макар што мислам дека на секое машко би му било мило ако направиш за него такво нешто па макар и да се изглупираш).
   
  На kate-the-great му/ѝ се допаѓа ова.
 19. si.exs

  si.exs Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2011
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  138
  Не ја сфакам логиката како на некој не му е срам кога ќе се слечи гола пред дечкото,а и е срам да игра стриптиз.Најстрамно според мене е дури да се опуштиш пред него,т.е. да имаш секс. :) За стриптиз барем после е лесно. :D И интересно. :lol:
   
 20. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.564
  Допаѓања:
  2.858
  Пол:
  Женски
  Не знам за другите, ама мене не ми беше срам гола да се соблечам таман работа :) Срам ми беше да не се изглупирам нешто во стилот еве јас се спремав две недели за ова ама сега ми се закачи тангата за штиклата :doh:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.