1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да му направам стриптиз?

Дискусија во 'Секс' започната од Victorya, 5 јануари 2010.

  1. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213
    Аааа закон е песнава, прв пат ја слушнав и ја засакав :) :clap: Совршена за стриптиз хехехе :$ :lol:
     
  2. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Абе, имаше тема за секси песни а?

    Јас тука се распишав со техники вие сите само песни постирате :^)

    Женски, ајде дајте некоја идеја да се инспирираме, не туку само песни постирајте, лесна работа за музика :lol:

    Кажете како криете целулит нешо такво, а? :D
     
  3. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Целулит криеме со сепиа ефект :)
     
    На zhap4e и Phyramide им се допаѓа ова.
  4. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    ммм Foxy Lady J. Hendrix би јас.
    Ја имам слушано милиони пати, али никад не ми дошла во глава баш во таква варијанта.
    Побогу да не беше оној филм пред некој ден на А2 „Мonkeybone“ со Брендон Фрејзер не ќе ми текнеше :D ок у филмот е комедија танцот, али јас би да се обидам да не го направам нити трагедија :D

    http://www.youtube.com/watch?v=oTdwY1gN ... re=related

    А, пред некое време Кукличка имаше постирано еден клип од The White Stripes, едноставни и секси движења..

    http://www.youtube.com/watch?v=BC-6Fyxh ... r_embedded
     
    На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
  5. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    На Victorya и Rock-a-Fella им се допаѓа ова.
  6. LifeLove

    LifeLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    141
    Aerosmith-Crazy и Madonna-Justify my love,како создадени за стриптиз :)
     
  7. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    зедов на мојон да му направам стриптиз, нешто така со играње :lol: , и вртам - сучам, се мачам (дома кога вежбав полесно ми беше :rofl: ), а тој на крајот (уствари уште недовршено :!: ) ми се згази од смеење :fubar: , наместо :clap: :inlove: :P
    ЗОШТО?????
    Па не бев толку лоша :?:
    И гледам Стој4е не му беше ни за мм поголем. Му викам што му е бе на овој? :^) А, тој ми вели-па од играње не се крева, дај фати го малку :talk:
     
    На koritsaki, Trendafilka и ROSII им се допаѓа ова.
  8. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Јас веќе подолго време се кандисувам некако за да му изиграм стриптиз. Вежбам по дома , барам соодветни песни ама кога требаше да се деси тоа јас едноставно се закочив неможев ни раката да ја мрднам.
    Но Имам еден совет за сите девојки кои вака како мене се срамат од свиоте партнерите.
    1. Снабдете се со добра секси долна облека (чипка,црвена розова црна боја)
    2.Дигитален апарат со Full батерии.
    3.Добра шминка,исцртани очи и испакнати усни.

    Мене ова ми помогна многу изпадна сосема неочекувано. Во домашна атмосфетра или уште поубаво во кола на периферија. Вие позирајте тој нека слика. Ако сте во кола и ако времето соработува можете да направите неколку фотки и надвор од колата. Кај мене даде многу собар резултат. Откако заврши фотосесијата немавме време ни да ги разгледаме сликите. Тоа накнадно го направивме кога веќе завршивме работа. :D :D :D
     
  9. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Е женски, абе утепајте се од обвинување, ама јас на двајца другари и изведов полустриптиз.

    На оваа песна :)
    http://www.youtube.com/watch?v=JAHA4Jh5jkw

    Благодарение на виски-то де :D Двајцата беа легнати на креветот, а јас таква внесена во филм и ја пуштив песната и седнав помеѓу нив. Почнав да мрдам со бутовите и си играв со косата, а овие си молчеа. По некое време едниот од нив ме замоли да ја соблечам кошулата и јас божем се препирав со него и демек се срамев (и тоа испадна ептен секси). Битно ја соблеков кошулата :$

    И така после се облеков и си запалив цигара и продолживме да си правиме муабет. Па си се дружиме скоро секој ден и фала богу си немам проблеми заради тоа :$

    Мој совет е да бидете природни. И без нападни движења. Еротика, а не перверзија :) Мирни, секси движења и се ќе биде океј ;)
     
  10. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    http://www.youtube.com/watch?v=zanZFMqG75o Добро песниче за стриптиз.
    Деми Мур игра на оваа песна во филмот Стриптизета
    http://www.youtube.com/watch?v=D_oTk4Oe ... re=related
    Не можам да најдам видео од филмот каде што му играше на еден човек,тука беше баш убаво прикажан начинот на изведување стриптиз
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. hrizantema007

    hrizantema007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    СТРИПТИЗ САМО ЗА НЕГОВИ ОЧИ

    ДЕВОЈКИ,ОД СЕКОГАС СУМ ПОСАКУВАЛА ДА ТАНЦУВАМ ЗА МОЈОТ ДЕЧКО,ОНАКА ВЕДНАШ ДА СЕ ЗАПАЛИ,ДА УЖИВА,ДА МУ Е УБАВО...САКАМ ДА ГО НАДМИНАМ СРАМОТ И ДА ИЗИГРАМ НЕКОЈА СЕКСИ ПЕСНА СО СОБЛЕКУВАЊЕ...ДАЛИ НЕКОЈА ОД ВАС ГО НАПРАВИЛА ТОА?И ПРЕПОРАЧАЈТЕ НЕКОЈА СЕКСИ ПЕСНА,ЗА СОБЛЕКУВАЊЕ,СТРИПТИЗ...ИЛИ СПОДЕЛЕТЕ НЕКОЕ ВАШЕ ТАКВО ИСКУСТВО
     
  12. AnichkaButterfly

    AnichkaButterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Најди на јутуб некои релаксирачки песни, на пример ова
    http://www.youtube.com/watch?v=p82QPNsR ... re=related

    Затемни ја собата,неколку свеќи облечи нешто интересно,прслуче и гаќички,немора да бидат тешка перверзија,врз нив кошула некоја широчка,чорапи со подвезици,штикли немораш да носиш...почни полека играј лабаво,нека те носи музиката..Веруј пријатно ке се изненади.Он не очекува од тебе некоја стриптизерка од некој бар...ЌЕ му бидеш совршена..
    Јас му играв стриптиз на дечко ми и многу ми беше срам ама после првата минута супер беше и мене ми се допадна многу...Пробај,нема да се разочараш,поздрав :*
     
  13. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Абе не треба дечкото да очекува дека ќе му играте како професионалец. :!:
    Напротив ако му играте `професионално` може да настане проблем!!! :D : `од кај знаеш ма ти вака`???

    И нема срамење, сепак дечко ви е, од него треба да немате ич срам бе за ништо! ;)
     
  14. ladymici

    ladymici Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    785
    Пол:
    Женски
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. dimoska

    dimoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    47
    искрено да кажам ми е малку незгодно не знам што сопругот би помислил а сакам да го изненадам.имаме прилика да сме сами децата ке бидат кај баба на село неколку дена ама малку ми е незгодно а знам дека би успеало да не звучам нескромно ама ме бидува за играње а само што ке мрднам со колковите тој збудалува плус обожава да ме гледа во високи попетици.спомнав деца да кажам дрка сме доста млади млади и се зедовме јас имам23 години тој 27 да не мислите дека сум некоја запалена 50 годишна жена.обожавам кога сум сама дома да пустам музика и да играм ама мислам дека пред него би се здрвила иако ми е сопруг.кажете како да се опуштем и не ми велете со алкохол оти во животот никогаш не сум пиела алкохол?
     
  16. Femina...1

    Femina...1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    28
    лелее... алал да ви што сте толку упатени..јас ова нема да го пробам барем не во блиска иднина иако ме фасцинира Стриптиз!!! :) Ќе ми послуже овоа понатаму .. :) Дефинитивно добар избор на песни
     
  17. LadyIvvy

    LadyIvvy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    772
    одлично
     
  18. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Мене па ептен ми беше срам и глупо така луп туп уште од врата одеднаш да му кажам исклучи телевизорот спремај се за стриптиз и затоа чекав погоден момент. Се изгледаше демек случајно ми текнало во моментот. Плус далеку е помала тремата и веројатноста да се изглупираш (макар што мислам дека на секое машко би му било мило ако направиш за него такво нешто па макар и да се изглупираш).
     
    На kate-the-great му/ѝ се допаѓа ова.
  19. si.exs

    si.exs Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2011
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    139
    Не ја сфакам логиката како на некој не му е срам кога ќе се слечи гола пред дечкото,а и е срам да игра стриптиз.Најстрамно според мене е дури да се опуштиш пред него,т.е. да имаш секс. :) За стриптиз барем после е лесно. :D И интересно. :lol:
     
  20. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Не знам за другите, ама мене не ми беше срам гола да се соблечам таман работа :) Срам ми беше да не се изглупирам нешто во стилот еве јас се спремав две недели за ова ама сега ми се закачи тангата за штиклата :doh:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.