1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да му помогнам на пријател???

Дискусија во 'Канта' започната од Nirvana69, 17 април 2014.

 1. Nirvana69

  Nirvana69 Нов член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Мојот пријател на кој сакам да му помогнам има недостаток на домашно воспитување, перверзен е и секој ден се повеќе и повеќе си го уништува животот со тоа што сака да биде кул но е премногу навлезен во филм :(
  Ве молам кажете што да направам?? :(
   
 2. Nirvana69

  Nirvana69 Нов член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  ве молам побрзајте :/
   
 3. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  8.016
  Пол:
  Женски
  mislam deka mu nemat pomosh..sedni razgovaraj so nego,kazi mu kako trebit da se odnesvit ako saka da bidi kul,a ne na kraj da ispadvit idiot..drugo care nemat.. srekno!
   
 4. Nirvana69

  Nirvana69 Нов член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Фала многу но сакам да му поможам затоа сакам повеќе одговори
   
 5. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  17.313
  Пол:
  Женски
  Оди бе легни си, не замарај.
   
 6. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Nirvana69, ако си генерација со него или тој да е помал од тебе, тогаш тоа му е период, тинејџер. Во денешно време има многу перверзни. Некои порано, некои подоцна, сите стануваат перверзни. Од мое одделение ми се згрозува... разговараат само за перверзни работи... добро, барем албумиве со фудбалски играчи се појавија, па сега и за тоа зборуваат... (деца)
  Но, мора да се помириш со фактот дека тој расте и ништо неможе да му го смени мислењето дека перверзноста е кул.
   
 7. BeautyAndTheBeast

  BeautyAndTheBeast Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  162
  Aко он самиот не се свести,односно не порасне нема како да му помогнеш..Веројатно фаза му е :)
   
 8. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.258
  Допаѓања:
  82.907
  Пол:
  Женски
  Тој како што велиш нема домашно воспитание а не па ти како пријателка да бараш помош за него.
  Што планираш да го воспитуваш да го учиш како да се однесува :?:
  Абее смешки ...
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  244
  Пол:
  Машки
  Како што гледам имаш 17 години,ако е тоа точно.Твојот пријател ако е иста генерација,не се секирај ќе му помине.Сите поминуваат низ такви фази во животот.Тој се сеуште тинејџер,затоа мора еднаш да се излудуваат сите глупости.Тие години се.Ти велиш дека нема домашно воспитување,а тоа веќе нешто друго.Ти тоа тешко дека можеш да го смениш,бидејки тој така е растен,нема воспитување и тоа е.
  Но,тие се годините,перверзии и сл. работи се случуваат во тој период. ;) Се надевам дека е повремено и ќе му помине.
   
 10. missfortuna

  missfortuna Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  171
  Освен разговор со него не знам како ќе му помогниш на друг начин.
  Јас имав порано една другарка која што си го напиша името на дечко му на рацете со нож, се сечеше за да биди многу кул, мислам колку треба да си пореметен за тоа да го правиш, си ги дупеше ушите со шајка, од долу до горе, па и се воспали, насекаде гној и крв, ред други работи.
  Па и ништо не слушаше, значи џабе ќе му зборуваш, кога си има сватено нешто во главата.
  Што си наумила тоа си прави.

  Ако не го воспитале од дома, ти ќе го воспиташ? :^)

  Животот ќе го научи и воспита, од грешките што ги прави ќе научи до кај треба да оди за да биди кул.
  Гледај да не те повлечи и тебе со тоа неговото пре кул однесување. :lol:
   
 11. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски
  Другар ти е невоспитан ако родителите не успеале да го воспитат и стават во ред кога требало сега ти пак ич нема да можеш. Ако не ти одговара не се дружи со него и толку. А да го промениш неможеш. Сеедно кој што прави на себе си прави.