1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да му се приближам?

Дискусија во 'Сингл' започната од BlueEye, 19 февруари 2010.

  1. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Излегуваме на исто место оттаму го знам..
     
  2. +++

    +++ Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2017
    Пораки:
    1.752
    Допаѓања:
    8.058
    Епа тогаш пробај преку најобичен муабет да стекнеш некакво пријателство со него.
     
  3. LanaSGirl

    LanaSGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Ми симнуваше ѕвезди од небото, ме доби, имавме односи (ме бараше тој повеќе пати залудно),после тоа јас почнав да не му зборувам го одбивав (не знам ни сама зошто), а тој се трудеше, но по некое време и тој почна да не ми зборува и сега веќе 2-3 месеци не зборуваме а заедно сме на работа 24/7.. Како повторно да стапам во контакт со него не знам како да му се приближам и да му кажам дека не ми е сеедно а знам дек аи него не му е. Бидејќи вака без муабет не можам повеќе дури не му кажам се што сакам...Ионака само на тоа мислам цело време.
     
  4. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    2.872
    Пол:
    Женски
    @LanaSGirl Која беше причината што не му зборуваше и го одбиваше кога веќе те барал и се трудел? Секој има гордост..Сепак јас би собрала храброст и би му рекла се во 4 очи да ја видам реакцијата дали сеуште е ''слаб'' на мене. Тоа е најдобра артернатива, смс, фб можеби ќе му се крени егото и нема да постигнеш ништо. Со среќа.
     
  5. LanaSGirl

    LanaSGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Би му кажала јас све у 4 очи само се плашам да не си ја крене цената и да се умисли важен.. демек оваа не може без мене.
     
  6. najjacha

    najjacha Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2018
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Женски
    Знам дека не треба да му се приближувам. Имам дечко 2 години...ама запознав нов дечко,и стојам многу добро со него. Другари сме. Веќе месец дена. И страв ми е да не се затрескам или ептен да ми се засвиѓа, иако мислам дека, за жал почнува. Мада, никогаш не би го изневерила дечко ми. Никогаш не би направила тој да изгледа како гомно во очите на новово дете.
     
    На Milita18 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Unique__

    Unique__ Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2018
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    1.918
    Пол:
    Женски
    Го сакаш дечко ти?
    Ако да, задржи ја врската и не дозволувај да пропадне поради личност кој ти е другар месец дена и чии негови чувства не ти се познати.
    Ако мислиш дека ти се допаѓа тргни се настрана се додека не би си направила проблеми во врската за кои подоцна ќе се каеш.
    И самата велиш дека никогаш не би го изварала.
    Но доколку не постојат чувства кон дечко ти, а не сакаш да го извараш, раскини му и прави што сакаш, зошто никој не заслужува неверство, не прави нешто што не сакаш да ти го прават.

    Што би советувала другарка на твое место? Одговорот е и решение на твојот проблем.
     
  8. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.846
    Пол:
    Женски
    Да си останиш со дечкото. Јас потполно иста грешка имам направено пред десетина години и сеуште се каам за тоа.
     
    На najjacha му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Dlyli_123

    Dlyli_123 Активен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2018
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    И јас незнам како да му се приближам, знам дека ме свиѓа и јас него но незнам како, а да не биде ептен приближување онака малку колку да му дадам добар знак не се знаеме многу учиме у исто училишто но јас имам проблем со другарките и не можам да излезам сама на местата каде што оди тој а не сум тип кој прв ќе му пише незнам како да почнам а камоли да се приближам до него ми треба некоја добра причина или нешто слично колку да не изгледа дека така наречено горам по него.Едноставно да се доближиме еден со друг а знам дека и двајцата тоа многу го сакаме:)
     
  10. $ophia

    $ophia Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2018
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    677
    Пол:
    Женски
    Како стоиш со дечкото од пред десетина години?

    Дали делите ист круг на пријатели?
     
    Последна измена од модератор: 28 мај 2018
  11. Dlyli_123

    Dlyli_123 Активен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2018
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Па по тоа што учиме во исто школо да сите се пзнаваме понекогаш ке се видиме тој ке игра фудбал некогаш ке ме загледа некогаш се прави ладен децка игра накратко кажано но иам проблем и во тоа што мојте "другарки" почесто ме викаат да излегувам со нив и не сум сигурна во нив за да се доверам и да им кажам дека го сакам. Понекогаш си помислувам дека се ќе беше по убаво да имав другарки со кој ке одам да го гледам на кој ке им кажам дека го сакамм а тие ке закачаа. Сакам да сум со него едноставно убаво ми е ама никогаш не сум била во врска незнам како одат тие работи имам зацртано во глава дела бес пријатели нема ни дечко:(
     
  12. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.846
    Пол:
    Женски
    Никако. Не правиме муабет а ми беше колега од факултет.
     
  13. ☆°Night°☆

    ☆°Night°☆ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2019
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    312
    Пол:
    Женски
    Со типот не разговарам имам часови со него 2 пати неделно. Долго време ме интересира, а го забележувам и тој се обидува да ми направи некој впечаток кога сум во моја околина е гласен и скоро секогаш го наоѓам во моја близина. Но кога ке му се доближам јас разговарам со него преку неговата група на пријатели, но тој поради некоја причина можеби срам се повлекува и молчи. Се запрашав дали е можеби заинтересиран за некоја моја другарка ама небитребало зошто сум секогаш со различна и секогаш ги ловам неговите погледи.
    И сега прашање за вас: како да му пристапам, што да направам?
     
  14. S.J.Parker

    S.J.Parker Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    7.314
    Пробај преку некој од неговото друштво да дознаеш дали тебе те мерка, па после преземај акција:mm:
     
    На candy.cane и Biljarkata им се допаѓа ова.
  15. LadyLollypop

    LadyLollypop Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2019
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Зошто едноставно не бидеш директна? Пријди му, започни разговор, викни го на кафе... или доколку го имаш на фб, инста, пиши му...
     
    На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ☆°Night°☆

    ☆°Night°☆ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2019
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    312
    Пол:
    Женски
    Ако ме одбие ке треба 2пати неделно по 4 5 саати да си мислам дека сим резили
     
  17. LadyLollypop

    LadyLollypop Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2019
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Првин започни разговор, па доколку ти одговара со да и не ќе се повлечеш, а ако тече разговорот ќе прашаш за кафе, дури и да те одбие нема ништо лошо.
    Ако не пробаш, нема да знаеш.
     
    На LITIUM и ☆°Night°☆ им се допаѓа ова.
  18. Malatadevojka

    Malatadevojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2020
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Здраво!Супер е темава па ајде и јас нешто во врска со ова да си прашам. Јас сакам едно машко кое е поголемо од мене две години. Сезапознавме на размена и беше супер кон мене. Во исто училиште сме и ретко се гледаме, а кога ќе се видиме се поздравуваме со здраво како си и толку... Ама јас сакам нешто повеќе со него.. Како да му пристапам и како да му привлечам внимание...? И малку повеќе сум срамежлива...голема маана кај мене..
     
  19. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.080
    Пол:
    Женски
    Можеби веќе сте заедно , но да не ми остане мислава во памет , можеби некоја девојка со сличен проблем ќе ја искористи :) .
    Спомна дека имате часови заедно два пати неделно . Можеш да започнеш разговор нешто околу часовите , да побараш белешки или книги . Ако му оди предметот , тогаш може да одиш на изговор " не ми е јасно ова , можеш ли да ми помогнеш " . Покани го на кафе со изговор дека е за училиште/факс , така ќе започнете муабет , пријателство , а потоа можеби и повеќе .
     
    На DiCaprio и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  20. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Сопни се пред него како за почеток. :lol:
    Од таму почнува се.