1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да му се приближам?

Дискусија во 'Сингл' започната од BlueEye, 19 февруари 2010.

  1. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626
    батали блу.....толку....завршено, си пробала, несакал он...живот иде даље.... а како што ти кажа хипи, солзите се од реакцијата на емоции ;) немаш гајле !!!! за некој ден ќе ти помине
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  2. devicaaa

    devicaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Здраво :P
    Мојот проблем не е некој голем, ама сепак би сакала ваше мислење....
    За 12 дена е роденден на мој мн добар другар и би сакала да му испратам некоја добра смс :rofl: Ова изгледам мн едноставно ако јас не осеќав нешто повеќе од другарска љубов кон него, и со таа смс би сакала да му пуштам некоја мушичка односно да му кажам (зошто вака во очи нема да мозам никогаш) :$
     
  3. cindy

    cindy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    166
    Htio sam ti poslati nesto neopisivo,
    lijepo, drago, osjecajno,
    eroticno i vrlo pametno,
    ali nazalost ne stanem u EKRAN!!!
    и долу пиши хехехе среќен роденден :D
     
    На devicaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. cindy

    cindy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    166
    Neka ti svijetlost novog dana obasja dusu,
    ispuni je najdivnijim osecajima
    i neka ti BOG podari sve sto NEMAS
    a ZELIS i sacuva sve sto IMAS a VOLIS!
     
  5. cindy

    cindy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    166
    Kad se noc spusti i prekrije prozor tvoj,
    po nebeskoj pomrcini poljubac ti saljem svoj,
    nek poljubac stigne tamo gdje ne mogu ja
    i tiho ti sapne mislim na tebe ja
     
  6. elenar

    elenar Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Здраво девојки :)
    Нова сум на форумов се пријавив за да ми кажете некои совети во врска со оваа тема...
    Прошло лето т.е лето 2010 се запознав со едно момче во интрнет кафе. Поќна да ми се допаѓа ако можем така да го наречам. Неколку вечери одев во истото интернет кафе да се сретнам само со него, а немавме ништо повеќе од здраво, што праеш, како си и понекогаш ме нарекуваше кукло... А он живи неколку куќи погоре од мене. Но кога дозна мајка ми за се тоа многу ми се налути, и кога се сретнале почнала да му збори некои нешта незнам што и ми забрани да излагам :( Потоа за го сретнав него со некое девојче и ми беше криво но и воедно мило што си ја нашол среќата. Потоа кога дознав дека раскинал со неа и дека се фатил со друга и ја видов а таа е другарка или сестра на една другарка од брат ми... Сега е заминат во Ск. Незнам што да правам ве молам некој нека кажее :( :(
    Поздрав и благодарам однапред :)
     
  7. Anastasijaaaaaa

    Anastasijaaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Абее има тип кој што многу ми се допаѓа и незнам како да се зближам со негоо :worried: пишевме само еднаш на facebook но тоа е се...а за во живо да му пријдам малку ми е срам..паа како да ме примети :worried: хаха :lol:
     
  8. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Пушти 3-4 чекори накај него и така мора да те примети
     
  9. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Да те примети е многу полесно отколку што можеби мислиш, но и да е така, сакаш да оставиш впечаток како срамежлива и затворена девојка? Така уште на почеток си во „негатива“, да знаеш. Поопуштено де малку, не ти е на одмет тоа. :)
     
  10. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Пиши му пак, и потоа во живо без срам пријди му. Поздрави се, започни муабет, па сте збореле веќе на фејсбук. :)
     
  11. Ilovetaylorlautner

    Ilovetaylorlautner Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    Како да му се приближам ?

    Епа вакаа.. Има едно момче што го знам од летово и за среќа учи и во моето школо. Често го гледам и проблемот е како да му се доближам, барем некако да се запознаеме. Ја во карактер сум малку срамежлива кога се машките во прашање а и немам некое големо искуство.. Ќе може ли да ми помогнете?? :)
     
  12. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Како да му се приближам ?

    Пробај преку некоја другарка или другар да се зближите ако ти е така страм!
     
    На Ilovetaylorlautner му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Jannaq

    Jannaq Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Како да му се приближам ?

    пробај преку фејсбук? :D Не е лошо да пробаш... Јас така се зближив со едно прекрасно момче (иако има девојка сепак.. добри другари сме ) Но за среќа он ми пиша прв :$
     
  14. Bieber-Fever

    Bieber-Fever Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    3
    Епа драги фемики вака: многу ми е потребно вашето мислење како да постапам во врска со едно дете :) Значи вака: Тој се познава со мојата другарка мислам учат во исто училиште но таа е 1ва а тој 2ра година..но сепак се познават и се поздравуват (не толку често ама важно зборат) :D Епа јас го видов покрај неа бевме еднаш излезени со неа и тој помина со моторот застана тука и праеја нешто муабет и после тој си замина. И јас и викам на другарками кој е дечково таа вели школски ми е се знајме онака и јас добро си реков убо детенцето ми се бендиса :$ после неколку дена со ред повторно го гледав и си велам аа убо детето ова она и сакав да се запознајме ама никако немавме прилика..и сега пред една недела седиме со другарками и иди тој со еден другар негов вака така здраво јас сум таја јас сум тој ова она и седеа малце со нас и после продолжија по пато...и јас целата :rofl: кефоој дека се запознавме...ама сега сакам да ве замолам да ме посоветувате како да продолжам да имам контакт со него..пак го гледам ама тој се поздравува само со другарками и заминува ама јас сакам да се зближам повеќе со него ама имам многу страм зато ако знаете ве молам кажетеми некој "трик" како да се зближиме т.е. повеќе да комуницираме :) :) фала Ви однапред. :*
     
  15. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    После толку време ми треба љубовен совет. :D Значи еве ја мојата приказна.
    Му го имам фрлено меракот на комшијата од втори кат.Со дечково сум само на едно здраво,никогаш не сме се дружеле ниту како пријатели ниту било како интимно. :) Ужасно многу ме привлекува,а не знам како да му се приближам.
    Се имаме на фејсбук и речиси секој ден ми лајкнува некоја слика. :$ Никогаш не ми пишал,мислам дека му е срам...Многу го свиѓам и сакам да започнам разговор со него но не можам да се досетам што да го прашам.
    Се мислам дали да му побарам некоја услуга од негово поле или пак да го прашам за број на некого демек ми е потребен... :D Се занесов многу.Дајте некој совет,вие сте поискусни.
     
  16. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Па не мора ништо конкретно да го прашуваш. Само пиши му за муабет. Ако и ти си ептен срамежливка, кога ќе ти лајкне некоја слика, пиши му веднаш, едно смајли само. Нека му ја мисли он понатаму што ќе пишува. :D

    Ние девојчињава сме некогаш ептен чудни. Ако ни се свиѓа некој ептен, секогаш бараме изговор да му пишеме. Ма пишуј му бре таму, одма. Замисли дека не ти се свиѓа и само сакаш да го задреш малкуцка. Сигурно нема тогаш да бараш теми на муабет. :D

    Плус, колку и да планираш претходно што да правите муабет, на крај секогаш поразлично излегува, така да... :wasntme:
     
    На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    багуш ја знаеш ли што ќе напраам?
    ќе зеам едно мало фиџанче ќе му се качам горе ќе му тропнам и ќе му кажам, еј комшија немам брашно/зејтин/шеќер/ пуни шољата :rofl: A најбоље кажи му немам кафе, па малиот
    ќе се понуди да ти свари едно :D Jас искрено ама најисрекно вака ќе направам :!: не се шалам :lol:
     
    На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.568
    Допаѓања:
    80.643
    Пол:
    Женски
    Баге, а да разврзеш муабет?
    Наредниот пат кога ќе го видиш, освен ''здравото'', прашај го некое рандом прашање, као ''Добар?'' или ''Кај брзаш вака ?'' бла бла , обично успева. :)
     
    На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Следниот пат кога ќе ти лајкне некоја слика, доколку моментот си онлајн, му пишуваш на чет „Фала за лајкот,“ или нешто во тој стил...
    Едноставен, ненападен, а сепак топол почеток на разговор, зашто потоа воедно препушташ на него, може да бира на каков сака начин да ти врати, а ти со тоа и да видиш колку дечкото „го бива“. Доколку тргне на чет, потоа во живо со многу полесна душа ќе можеш да сврзиш разговорче ил две, додека ние тука ќе ти држиме среќа и за многу-многу повеќе.:)
    Среќно! :)
     
    На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  20. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Да ви кажам како иде ситуацијата па да ми дадете понатамошни совети. :D
    Се боцнавме два-три пати на фејсбук,па му пишав едно смајли и разврзавме еден краток муабет. :) Го прашав која година е на факултет,како му иде..Тој ме праша како сум поминала викендот,како ми идело на школо и то...Кажете нешто интересно да го прашам,не премногу нападно ама што ќе му даде знак дека го свиѓам. :D :$