Како да најдам работа?

Дискусија во 'Барање работа' започната од natali25, 6 декември 2009.

 1. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.180
  Допаѓања:
  27.665
  ova vi e internet zarabotka
   
 2. Aleks1234

  Aleks1234 Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2015
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Lugje daj kazete nesto nema rabota :/ baram celo vreme site oglasi gi vrtam I ne mozham. Da najdam :(
   
 3. irina.007

  irina.007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  75
  Ме заболеа веќе и палците на рацете од испраќање цв , мотивациони и пишување на маил, а од работа ни Р :@
   
  На Aleks1234 и flowersss им се допаѓа ова.
 4. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Популарен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.371
  Допаѓања:
  93.784
  Пол:
  Женски
  Да го оставиме настрана фактот дека за 90% од вработувањата овде потребни се добри врски, да да дури и за некои многу глупави и неплатени работни места требаат врски, верувајте, минативе две години како сум невработена ( после 5 години во фирмата и по завршување на породолното таа која ме замени ќе ја задржела а јас адио зашто таа имала појаки врски ), се изнагледав секакви чуда и лудории... Аплицирав на над 100 огласи, ме повикаа на едвај 10,ме примијана едно место, и тоа за сезонски за два месеци, а бев тазе трудна и ко приметија, на вториот ден само шо ме осигураа ме отпуштија:@


  За останатите 10% приватни фирми кои бараат вистински работници по квалитет не со врски, важно е соодветно овразование, мнооогу значајно е работното искуство, и како позитивен впечаток делува богато cv со обуки и дипломи. Јас имам високо образование, дипломирав пред 7 години и веднаш се вработив на прекрасно работно место, уште кога студирав посетував бројни обуки и курсеви, фирмата каде работев постојано не обучуваше и таму си спечалив уште толку, но еве 2 години сум дома, уште две минимум би била дома со новото бебе, па понатаму здравје. И мене ме фаќаа кризи и депресии, разочарување. За државните работни места само со потписи, на едно за кое аплицирав и бев на тестирање, кандидатот кој го примија дојде последен, прв излезе, се знаеше дека ќе е тој примениот, се шпекулира, шо е веројатно точно дека тестот решен му бил од претходно.... Кај шо има сила нема правдина, така да вистонски одговор на ова прашање нема, за жал:( Единствено, иако сте со дипломи, магистратури и сл. ако имате можност подобро работете и работа која не е по струка и е помалку платена и пак бидете во потрага по нова, ем нема да сте дома, ем свои пари ќе си имате, ем комуникација, познанства, може полесно до нова шанса ќе дојдете, ем искуство и уште една алинеја во cv ќе се има..... знам тешко е, кога некој кој го познаваш и сите му биле едвај двојки во школо, сега да има работа од соништата, а вие кои со сите петки, со дипломи и години минати во учење си знаете само вие како, да седите дома или да бркате врски за касиерки во некој дуќан:x(facepalm) :envy:
   
  На makgirl, CrazyOne, irina.007 и 2 други им се допаѓа ова.
 5. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.374
  Пол:
  Машки
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.907
  Се бараат хостеси во City Mall. За подетално контактирајте ме.
   
 7. Gohkan

  Gohkan Нов член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Sto rabots baras i god.
   
 8. makgirl

  makgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  2.102
  Пол:
  Женски
  Што конкретно бараш?
   
 9. Aleks1234

  Aleks1234 Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2015
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Butik.. Samo kolonijal da ne bide I market
   
 10. Gohkan

  Gohkan Нов член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Салон за масажа има потреба од масерки и бес искуство на работава имаме салон во бг. Стрг. Сега о скоп..
   
 11. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.522
  kade potocno vo Skopje?Zainteresirana sum no ja sum od bitola
   
  На Gohkan му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Mravce

  Mravce Популарен член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  191
  Eheeeeeee ako nekoj znae neka kaze i jas dolgo vreme sum bez rabota, dzabe faxot,dzabe angliski diplomi, kompjuteri i knigovodstvo, ako nemas vrski nisto ne biva tuka :D
   
  На cresa-jagoda, VladeMila, mila89 и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Gohkan

  Gohkan Нов член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Vo chento i vo kisela voda
   
 14. Maro87

  Maro87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  483
  Пол:
  Женски
  Ако може да го кажете името на салонот и дали имате веб страна или нешто на фб, инаку и јас сум заинтересирана.
   
 15. Gohkan

  Gohkan Нов член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  MasazzaCentar pisi na fb strana i pisimi poraka od tamu kje vi objasneme edna devojka kako treba sto treba ili kazi kako e vasiot FB