Како да не јадам толку многу благо?

Дискусија во 'Диети' започната од Saraa, 19 февруари 2010.

 1. tuti

  tuti Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  abe coek ima i dietalni blagi mozis od niv da si zemas primer musli mozis da jadis ili cokolado ama dietalno posto to i onaka ne e mn stetno od ova obicnoto. I ako sakas da se otkazis od blago treba cekor po cekor se pomalce i pomalce da jadis a nemozis naednas da go ostajs jadi pojke ovosje primer jabolka zeleni ili banani cim ti se jadi blago kasni nekoe ovosje ;)
   
 2. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.923
  Допаѓања:
  3.398
  Не јадам многу благо ама кога ќе седнам незнам колку ми е доста но и затоа се здебелувам и со самата помисла дека нејќам свинче да бидам почнав онака да не јадам толку благо едноставно и не ме тера на благо а пред 4/5 месеци ни фабрика за чоколади не ми стигнуваше но ете сеа добро е се стабилизирав и се тоа од помислата да не бидам свиња :lol:
   
 3. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  19
  Од благо најмногу јадам ресани по три такви пакувања некогаш знам да изедам. Но чоколадо не можам многу да јадам затоа што ми се лоши од многу благо и на пример ќе земам два реда чоколадо и толку.
   
 4. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  22
  Исто :lol: Значи не можам да си го замислам денот без благо.Може да се случи леб да не каснам ама благо нема шанси.И шо е најтрагично не можам да заспијам без благо.Ако нема благо тогаш копам и во најамалта дупка во кујна да не останало нешто :lol: Ако обидот ми е неуспешен тогаш фино лепо ќе излезам по ноќевите до бензиска да си купам :rofl: Проблемот е и во тоа шо не јадам овошје и не можам да направам никаква компензација
   
 5. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  872
  Допаѓања:
  211
  ее стварно добра тема :) и јас спаѓам во оваа група може и цел ден да не јадам ништо ама благо мора да каснам и малку да е и понекогаш ме фаќа криза почнувам да се тресам додека дојдам до благо.пред некое време бев зависна од крем по цел ден висев над кофичката со крем па почнаа да ми излаваат акни еднај се отргнав,а сега јадам барем еднаш неделно крем :)
   
 6. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.123
  Па имај го тоа на ум дека не е убаво многу благо да јадеш .. дека одма ќе се поправиш . Само упорност и се издржува ! ;)
   
 7. stella007

  stella007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  ne gi citav site odgovori na postov,moze nekoj veke ima spomnato,ama pak ke napisam :)
  sekerot stvara zavisnost,isto kako nikotinot,ama za sreka mnogu e polesno da se odviknes od seker!
  ova e garantiran i proveren recept za odviknuvanje od blago:Daj se od sebe nikako da ne kasnes rafiniran seker edno 4 dena;tesko se izdrzuva,znam,ama pomisli deka toa se samo nekolku dena a dolgorocni rezultati se postignati.ke vidis posle toa deka potrebata da jades blago ke ti se namali skroz!istiot problem go imav i jas,i seuste na periodi koga ke pocnam da konzumiram mnogu blago,mi se vraka potrebata da jadam uste poveke.ama lesno e sega,oti znam kako da sopram :)
  so sreka i samo silna volja!
   
 8. tigrica

  tigrica Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  4
  се се ама некој кога ке ми спомне многу јадеш благо коските ми се ежат ... самата сум свесна дека благото не е добро толку многу да се конзумира но за тоа нема лек ......
   
 9. martina.d

  martina.d Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2
  Јадам, ама не сум зависник од благо ;)
   
 10. ZaklinaG

  ZaklinaG Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Хех па знаете на мене кога ми се јаде благо ќе земам ќе се напијам две чаши вода и ми опаѓа апетитот за благо.Верувајте на мене ми успева :) ;)
   
 11. emanuelce

  emanuelce Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  ne znam, i jas go imam istiov problem koj barem za mene nema resenie...zatoa da krkame kolku so mozime i ne mozime :D
   
 12. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.305
  без благо денот не ми поминува...и не се ни трудам да не јадам :lol:
   
 13. dalida

  dalida Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Vklucete vo vasata ishrana poveke integralni zitarici (moze so edna lazicka med)- i ke vi se namali potrebata za blago. Zamenete go beliot seker so zolt ili kafeav-pomalku se stetni.
   
 14. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.462
  Јас по УН диетата многу го намалив благото, скоро и да не јадам веќе. Тоа ми помогна многу, ем си ослабе, ем понатака се задржав на тоа да не внесувам толку благо во организмот. :)
   
 15. mima83

  mima83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  54
  Па земи си нешто интегрално благо,нешто посно да речеме-бананки или некои од овие[​IMG][​IMG] пробај со вакви интегрални кексови со чоколадо ама пак пази да не претераш.
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. 4ever

  4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  17
  sto mislite dali debeleat ovie integralnite gricki?
   
 17. Dulce

  Dulce Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  34
  ден без благо и изгубен ден :D
  но сепак се трудам да не јадам многу ...
  совет : koга ќе ти се пријаде нешто благо испи 2 чаши вода , ќе ти помине :)
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.279
  Допаѓања:
  420
  Пол:
  Женски
  Значи благооо :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: Иако ми е забрането да јадам благо поради мозолчињата на лице не можамм да не јадам !! :inlove: :inlove: :inlove:
   
 19. Missy16

  Missy16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  17
  lugje daj pomagajte ve molam!!!iam goolem problem nemozam da se kontroliram vo jadenje vooglavno blago i mn brzo se zdebeluvam i hranata mi e opsesija uzivam vo nea...kako da go smenam toa i da oslabam so da si recam za da ne jadam da go polozam toj predizvik,ve molam pisete :worried: :worried: :x
   
 20. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.702
  Е ова е мојот проблем. :D Не ми поминува ни еден ден без благо и неможам да се контролирам. Се трудев да јадам помалку благо ама не ми успеа и тоа е тоа. Си терам и понатаму. :D