1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да освоите машко СТРЕЛЕЦ?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Vaga03, 7 август 2011.

  1. Vaga03

    Vaga03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    ако има нешто слично ... клуч...не знаев точно каде да ја ставам темава...затоа што се мувам со тоа машко ... :D бтв ми требаат совети :D поздрав
     
    На Dark light ◇> му/ѝ се допаѓа ова.
  2. loola23

    loola23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    30
    :?: jas imam decko strelec ama ako mene me prasuvas ni za strelecot ni za bilo koj drug znak nema nekoi univerzalni pravila za toa kako da go osvois koi bi vazele vo sekoj slucaj. znaci sepak treba da obrnes vnimanie na toa kakov e toj i koi se negovite vkusovi i zelbi. kako i da e najdobro e da ne se opteretuvas premnogu so toa zato sto ako se rakovodis samo od toa sto toj bi sakal da vidi od tebe kako i da e ne ke mozes celo vreme da bides takva ako toa navistina ne si ti, a togas negovoto razocaruvanje ke bide go9lemo, koga ke sfati deka si se trudela da go impresioniras so nesto sto ne e del od tebe. ova mislam deka vazi i za maski i za zenski
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
  4. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Стрелецц :inlove:
     
    На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
  5. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    едноставно стави го на игнор, сам ќе трча после по тебе ..........
    стрелците се многу самобендисани, се знаат они, но ако малку ги ставиш на игнор - е тек тогаш ќе се заинтересраат за тебе
     
    На cresa-jagoda и tessie им се допаѓа ова.
  6. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки


    е сега се кажа бравос :clap:
    таков ти се има погодено :lol:
     
  7. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Не се самобендисани стрелците, сакаат отворени луѓе , со широки гледишта на животот . Јас како жена стрелец , кога некој ќе ми рече - спреми се, за половина час одиме за Русија, јас вадам ранец , пакувам основни потребни работи, се облекувам и тргнувам. Не сакам кога се натегам со некој одиме - не одиме. На нерви ми оди тоа можеби одиме ама можеби и не одиме . Кога се работи за љубов , сум потполно иста. Ако сакаш да си со мене, можам и планини да поместам. Ако не сакаш, тогаш ни една трепка нема да мрднам за тебе. Ако некој ме повредил, слободно нека ме заборави. И последен да е на светот, нема да му го заборавам она што ми го направил. Простувам само поради својата совест . Сакам да ми е мирна .
     
    На eta, Svetoslava и Dark light ◇> им се допаѓа ова.
  8. Dark light ◇>

    Dark light ◇> Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2019
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Машки
    Cisto od strelski apsekt :avantura spontanost opustenost strast iskrenost do najvisok stepen zasto znaeme da ja izvadime vistinata na videlina so psihicka tortura na zamaranje .
     
  9. Zvezdicka1

    Zvezdicka1 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2018
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Ovoj znak-strelec mi se mnogu nepredvidlivi, igraat na karta toplo ladno. Jas bev so maz strelec , i na pocetokot bese mn slatkoreciv ,planirase mnogu so mene , pisuvase postojano duri si pomisliv i zaljuben e. No otkako se vidovme nekolku pati posle ja snema istata energija .poretko pisuvase i na pokratki stazi. No koga e so mene e mnogu strasten i se custvuva golema hemija. I dvajcata sme vo brak. Mozebi sve e toa avantura no jas kako da se zatreskav vo nego.
     
  10. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Strelcite sekogaš se strasni , ne e poradi toa što vašeto e avantura . Jas sum strelec - žensko , vo brak sum vekje5 godini . Sekoj den imam seks so maž bik , i toj postojano mi veli : " Ti ne pokažuvas emocii onaka preku cel den si ladna kon mene , no zatoa koga vodime ljubov , ti goris , imaš nekoja posebna hemija i harizma što me poluduva ... Togaš se predavaš na emociite i gi pokažuvaš strasta i ljubovta kon mene .

    Vo tvojata situacija , lošo e što ste i dvajcata vo brak .. Ako možete da bidete zaedno , zošto ne ste ? Sekako , za toa treba soglasnost od dvete strani , kako i zemanje predvid na situacijata i lugjeto okolu vas ...
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Zvezdicka1

    Zvezdicka1 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2018
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    jas pak sum Lav i sakam celosno vnimanie mozebi zatoa taka si mislam. Nie sakame celosno posvetuvanja na misli, cuvstva, barame mnogu neli :)
     
    На CrazyGirl15 и mentalmk им се допаѓа ова.
  12. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Ne e mnogu , sepak strelcite se takvi tipovi , može da osekjaat mnogu , ama ne pokažuvaat ..
     
  13. Zvezdicka1

    Zvezdicka1 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2018
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    eve koga sme zaedno ni e preubavo na dvajcata, mi e strav od zaljubuvanje koe moze da sledi od dvete strani !
     
  14. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Можеби треба да се препуштиш . Штом си во " забранета врска " а исто и тој , можеби во бракот со партнерот ( за двајцата важи ) нешто не штимало одамна . Јас мислам дека е време да се преиспитате себе си , и ти и стрелецот . Не седете на две столици , бидејќи на крајот ќе останете без ниедна .