1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ослабам?

Дискусија во 'Диети' започната од olgata, 27 март 2015.

  1. ennaz

    ennaz Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2013
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    412
    Избегнувај го и тој, и секаков. Се се тоа хидрогенизирани растителни масла хемиски произведени а маскирани под убави етикети со божем додадени витамии и без холестерол. Многу се штетни. Сега една книга што читам за исхана, пишувана од ендокринолог, Fat Chance се вика. Епа докторов се залага против шеќер во исхраната, ама сепак маргаринот го именува како најштетната намирница во која во мометов може да се купи на планетава. Јас уште од 8-ка на времето кога купував се заинтересирав за маргаринот, и од тогаш не купувам. Ни теста со маргарин не јадам.
     
    На Robin25 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. nadja29

    nadja29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    342
    здраво ми треба да ослабнам неколку килограми и да го стопам маснотите на стомакот во рок од еден месец и нешто дали можи да ми каже некоја ефикасна диета :)
     
    На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Диета некоја посебна не ти треба , само исфрли лебот , грицките и газираното а ако сакаш и овошјето ии млечните производи , фрли се на месо и салати колку сакаш за една недела со гаранција слабеееш 5 кила. Ти кажувам од искуство ;)
     
  4. nadja29

    nadja29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    342
    Во трите оброци да косумирам месо и салати ?
     
    На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Не мора само три оброци да имаш коа јадеш само месо и салати и риба.Јади колку сакаш, слабееш. И благо избегавај нормално .:* А да ке заборавев. Пиј зелен чај секој ден ако можеш и до 5 шољи најдоцна до 17часот. Е вака за една недела се губи 5 кг.
     
    Последна измена: 10 април 2015
    На nadja29 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. nadja29

    nadja29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    342
    Фалаа ти @Angel4eeee ќе пробам :*
     
    На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Дакноманиак

    Дакноманиак Активен член

    Се зачлени на:
    7 април 2015
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    Слабеење можеш да постигнеш и без да вежбаш, бидејќи и ако вежбаш и јадеш се што ти душа сака пак нема да ослабеш , се е до исхраната, вежбањето ти е ако сакаш поголема кондиција и мускулна маса.
    Насабајле најубаво е да конзумираш овошје со еден грст ореви, и после еден час да се напиеш зелен чај исто така можеш и да купиш чај од маточина што помага при варење на храната и се пие 30 минути пред јадење. Водата исто можеш да ја пиеш пред јадење а и во текот на денот, ако пред тоа не си била навикната на многу вода започни постепено, и многу ке ти помогне бидејќи ке ти помогне да ги контролираш порциите, и најбитно е да го џвакаш секој залак барем по 25 пати да не му ствараш товар на желудникот храната да може полесно да се вари.
     
    На Jordanovska-K и nadja29 им се допаѓа ова.
  8. mirena

    mirena Активен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Ако немате време за спорт и физичка активност, тешко ќе стане! Подобро е да разговарате со нутриционист или да пробате со производ за отлсбване!
     
  9. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Не е. во ρед да се гладува͵ не е ни најважно κолκу туκу Што јадете͵ И не може да се симнат многу κг за κρатκо вρеме· Испρобано и потвρдено од мене и неκолκу κои ме послушаа - само УН диета 90 дена!
     
  10. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Ima li efekt od pienje topla voda so limon na sabajle?
     
  11. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    да, има ефект. Особено со мед. Млака вода + мед+ лимон. Убавини :)
     
    На kjukli и Minnie 1 им се допаѓа ова.
  12. Ulove

    Ulove Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2015
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Јас за 4 месеци осбалев 20 кила имам 50 сакам 40,одам сега и во теретана а и не јадам баш нешто само пијам сок,кафе,какао,млеко...Избегнувам да јадам,понекогаш пред да добијам имам малце апетит и можам да земам салама и парче месо,но веднаш тоа го повраќам ..за жал,како да имам грижа на совест се осеќам
     
  13. Ulove

    Ulove Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2015
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски

    Инаку да.Или пак пијалок со Ѓумбир ,мајка ми ми го правеше и го пиев 2 недели
     
  14. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Ама не смееш така, ако само гладуваш губиш на мускулна маса. Јас си изгубив 11кг здраво.
    Наутро си пијам сок од киви, морков и јаболко, си јадам јајца со урда (приготвени без воопшто масло), или пак белки. Овесни снегулки, со нискомасленото млеко на Бимилк, и сецкам банана или пак Нестле фитнес тие што се со какао и темно чоколадо си ги јадам исто со млекце 20-тина минути пред тренинг. Јогуртот баланс секојдневно си го пијам.
    Месо, риба - варени, туна со маслиново масло... компир варен, оризот понекогаш само варен, понекогаш приготвен со маслиново масло, посни макарони со урда...
    Понекогаш и ред чоколадо од оние со над 70 проценти какао (микадо, горењка, европа).
    Гледам секој оброк да ми биде количински помал, ама да јадам повеќе пати. И цело време да сум сита, никако гладна. И се' си трошам на тренинг.:)
     
    На crazylady, ForeverYoung, Doozy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Ulove

    Ulove Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2015
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски

    Знам,така беше и кај мене во првите месеци,по мојот роденден во октомври почнав да повраќам се што ќе јадам,и сега имам грижа на совест,обично во мои години го прават девојчињата ова...Мајка ми нон стоп ме кара,ми купи се и ветив дека нема да продолжам...Но се по старо оди..
    Преголема грижа на совест имам дури и да каснам парче месо колку да ја усреќам...
     
  16. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Оди на лекар и не се окупирај толку со телото. Ја бев полничка во нозете највише, и на почеток многу ми беше тешко да се навикнам. Значи кога ќе видев некој со пица пред мене и јас си купував. Сега немам гајле, ќе си отидам во ресторан, јадат пица, ќе си земам туна салатка и цеден сок.
    Значи да се внесат здрави калории корисни за организам и да гледаш тоа парчиња салами, виршли такви ствари да исклучиш од исхрана. Најубаво пилешко месо, свежо стекче и што помалку зачинување на исхраната со сол.
    Мора да те ѕирне доктор, да не настане булимија, да си го нарушиш здравјето за глупости.
    Налет и тело и се'...
     
    На Ulove му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Ulove

    Ulove Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2015
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски

    Па рачунај од октомври до сега...колку месеци се со повраќање ?? :|
    Што значи веќе има настанато...
     
  18. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Трк на доктор и да ми пишеш што ти кажал и што ти препорачал! :hai:
     
  19. Ulove

    Ulove Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2015
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Ххахха,неколку пати ми рекоа да одам моите,т.е да ме носат...
    и психијатар,па ветив дека нема да правам такво нешто бидејки ме трогна тоа како ми збореше мама...
    но...ете три дена не повраќав ништо,сега пак имам грижи и продолжувам по свое :?:
     
  20. nataalli

    nataalli Активен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Ако немате време за спорт, многу тешко ќе станат работите. Има опција во който можеш да пробаш со производ за слабеење! Но биди внимателна!