Како да ослабам?

Дискусија во 'Диети' започната од olgata, 27 март 2015.

 1. olgata

  olgata Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Искрено не знам што да правам. Јас не знам и на кој производ за слабеење можам да се доверам.
   
  На Jasmin72 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Jasmin72

  Jasmin72 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Искрено, и мене тоа ме мачи... Што да се прави!
   
 3. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  44.734
  Пол:
  Машки
  Не е во мој домен да се мешам ама едно суфлирање зошто се потпирате на хемија зашто не пробате со исхраната да се исконтролирате повеќе на зеленчук овошје соја и во ретки случаи месо и доколку се користи да биде варено. Јас за време на постите велигденски ослабев 17 кг. за 60 дена.
   
  На Vip83 и anakonda88 им се допаѓа ова.
 4. Simona Gomez

  Simona Gomez Активен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2015
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Феминки најпрвин здраво:*:*:*
  Можда ќе ве зачуди ама јас имам слабо тело, а буцкасто лице,дали има некој што знае да ми даде некоја диета или совет како да го го направам лицето нормално како телото ?(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm):x
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. stiki18

  stiki18 Активен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  56
  Искрено мислам дека сите овие производи што ги рекламираат се без врска. Јас зимото се здебелив премногу, околе 10 кг., и сега летото го намалив лебот скоро и ретко јадам. Не доручкувам, јадам 1 праска, или цреши, или пак јагоди..потоа јадам нешто манџичка или течно за ручек и за вечера пак овошје. За ручек обавезно салата, дали е шопска или краставички зависи што имам. Ги намалив тие 10 кг што ми беа вишок. Физичката активност исто така има голема улога, сега и зависи од упорноста :)
   
 6. karlota

  karlota Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Јас сум многу задоволна од производот за слабеење липовон! Со него не сум имала никакви проблеми и изгубив доста килограми! Успех.
   
 7. olgata

  olgata Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Каков е овој производ, како дејствува!
   
 8. Elison

  Elison Нов член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo,jas imam okolu 70 kg i 1,75 sum visoka (a taa kilaza mi e premnogu za mojata vozrast - 16 god).Imam debeli noze,a nagore ne sum debela.E sega,ne drzam dieta,ama na savajle pijam 400ml mlaka voda ili pijam sok od magdonos(koj dava dobri efekti).Pojaduvam ovosje i pijam voda vo tekot na denot.Sekako vo 8 casot nautro vozam 1cas velosiped a koga kje dojdam doma pravam vezbi.Do rucekot ne jadam nisto,ama toa sto go imame za rucek jadam se do mnogu salata i parce leb-integralen (bidejki nemozam da zamislam rucek bez leb )i pijam voda so rucekot.Posle rucekot jadam ovosje.Po 7 casot mnogu mi se jade ,a znam deka ne smeam pa jadam ovosje.E sega moeto prasanje e dali e stetno navecer da se jade ovosje?Jas sum mnogu strvna ponekogas moze da zemam blago,no vo mali kolicini.Ako moze da mi pomognete dali da smenam nes vo mojata ishrana,i za kolku najbrzo mozam da oslabam?Sekako dajte i vie nekoj predlog.Vi blagodaram odnapred :* <3

  i da zaboraviv si go mrazam liceto zatoa sto mi e topka dali znaete nekoj nacin za brzo slabeenje na lice
   
 9. Valencia

  Valencia Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2015
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  610
  Пол:
  Женски
  За нозе има безброј вежби, отвори you tube пробарај таму Legs workout ... a за слабеење на лице прв пат слушам. Мислиш, формата ти е како топка, не дебело ... така?
   
 10. Elison

  Elison Нов член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ne moeto lice e buckasto,od koga se zdebeliv mi e takvo,i citav deka so pienje mnogu voda moze da se postignat efekti,i pravam vezbi za lice od you tube ama sakam nes za pobfzo vreme
   
 11. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.479
  Пол:
  Женски
  за нозе трчање по скали или на you tube како што ти рече феминката такви вежби , доколку не вежбаш а држиш диета залудно ти е , бидејки и јас го имам истиот проблем и само со вежби може да се ослабе во нозе и задник . Среќно
   
 12. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.642
  Допаѓања:
  10.677
  Да, не е препорачливо да се јаде после 4-5 часот.
   
 13. Tatia

  Tatia Нов член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Видете би ви ја препорачала 8 часовната диета лесна е јадете се што сакате. Јас лично сум многу задоволна од резултатите
   
 14. FoodLover

  FoodLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2015
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
  Здраво.Пошто сум си обожавател невиден на нездрава брза храна.Се здебелив!:worried::pizza:И би сакала да ми споделите искуства со диети.Каква диета сте практикувале,имало ли некаков ефект и сл.А би сакала и да ве прашам дали некој ја има практикувано оваа 7 дневна диета со јајца. http://www.brkajrabota.mk/lifestyle...ajca-so-koja-se-gubat-7-kilogrami-za-1-nedela
  Поздрав! :l:
   
 15. karlota

  karlota Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Липовон делува како потиснува гладот и зголемува метаболизмот. Тоа е неговото главно акција!
   
 16. macalavica

  macalavica Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  1.587
  Пол:
  Женски
  Девојки имам вишок 6-7 кг препорачајте ми диета.Проблем ми е што од 07,00 ч наутро излегувам на работа и се вракам во 17,00 ч, како да вклопам диета во која има 3 оброка?
  Прво пијам кафе, доручкувам околу 10.00ч , ручам околу 17,00ч и не вечерам.Работата ми е пред компјутер, слабо се движам, и пијам малце вода никако да се натерам да пијам повеке.Единствено пешачам, дневно ама цел еден км од дома до кај дечко ми :) Се спремам за веридба ама за да најдам фустан мора да ги симнам овие кг што ми се вишок.Веке една недела за појадок јадам 1 чаша домашен кефир со 1 лажица мелено ленено семе и 1 лажица мелени мешани семиња(лен, сусам, сончоглед, тиква, чиа) и 1/2 парче ржан двопек, за ужина овошје ама не многу количински.За ручек јадам околу 17.30 нешто готвено или пржено и салата без леб. Не вечерам.Цело време сум гладна;( не ослабнав до сега ич, каде грешам?
  Висока сум 179 цм а имам 67 кг? Таргет ми се 60 кг, ве молам за совет. Благодарам!
   
 17. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.857
  Допаѓања:
  15.361
  Пол:
  Женски
  Не сум јас многу по диетите:Dза да те советувам,ама ако си висока 180см. кг ти се ок.На таа висина со 60 кг ќе бидеш соленка:)
   
 18. veren

  veren Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.266
  Mоже да се ослаби само доколку практикувате 3 работи , физичка активност најмалку 4 дена во неделата, здрава храна , и здрав начин на живот , нормално и генетиката на вашето крвно стебло има улого но пред се 3- МОРА работи , заборавете на препаратите, шејковите и сличните нереални средства залудно ке ги потрошите парите и времетон со истите тие пари купете добри и удобни патики и почнете со физичка активност :)
   
 19. olgata

  olgata Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Како треба да се прифаќа има ли некакви особености?
   
 20. GrungeGirl123

  GrungeGirl123 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Значи сакам да ослабнам ама никако да ми успее. Вака имам 14 години, висока сум 168 цм и имам 70 кг. Сум пробала разни диети и такви работи, но се беше контрапродуктивно. Се запишав и на теретана и не ослабнаав, освен што набив мускули на нозете. Инаку, количински не јадам многу и нешто премногу штетно. Имам другарки кој јадат дупло повеќе од мене, а се слаби како даски. (facepalm) И незнаев каде на друго место да се обратам, па затоа ако има некој ваков проблем или ако има некакво блиско искуство, кажете ми. Ќе ви бидам многу благодарна ако ми помогнете. Поздрав :):D