Како да отворам форум?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Maeeeee, 5 август 2012.

 1. Maeeeee

  Maeeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  103
  Темава незнаев каде да ја сместам (и ако има ваква слободно канта :lol: )..Сакам да прашам како да отворам форум и дали се плаќа за тоа(нешто како Фемина, NotForMen , Кајгана и др) ако некој може да ми помогне нека пиши.Благодарамм... :D :*
   
  На silvanaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
 3. Maeeeee

  Maeeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  103
  TheaEsposito фалаа за помоштаа... :*
   
  На silvanaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Emche-kremche

  Emche-kremche Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  112
  И јас би сакала да отворам форум,ама ова е на англиски.Глупо е некако на англиски :worried: Некоја страна за на Мак да биде?
   
 5. Maeeeee

  Maeeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  103
  И јас тоа ке прашував..Ако може линк каде што може бесплатно да се отвори сајт или форум на мк..Фалави однапредд.. ;)
   
 6. Maeeeee

  Maeeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  103
  Знае ли некој како се отвора бесплатен сајт пр (Femina, NotForMen) на македонски?
   
  На silvanaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.494
  Допаѓања:
  80.306
  Пол:
  Женски
  Мислам за да отвориш некој форум се плаќа пари т.е. на месец , кој знае нека објасни повеке јас толку знам :)
   
 8. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.346
  Пол:
  Женски
  И да знае некој мислиш ќе ви каже?
  Да ја прашаме билката, па ако сака да ни каже добро. ;)
  Не знам да отварам форум, ама знам дека за да се отвори форум не е ни малку едноставно, тоа неколку процедури се, а и што вика коритсаки треба и нешто да се плати.
  Некој што знае повеќе нека се изјасни, толку знам. :wasntme:
   
 9. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  86.804
  10 еур. се плаќа во Марнет за регистрација на домен... секоја наредна година за продолжување на регистрација се плаќа 5 еур. - годишно.
  Е сега, одкако ова ќе се среди, за големината на сајтот и отстапениот интернет простор се плаќа на операторот со кој имате склучено договор.
  Потоа некој Ви прави сајт...па претпоставувам исто е и ако сајтот има форум...

  Многу лаички и со тотално непознавање го пишувам ова, но кога правевме веб сајт за фирмата, одприлика вака беше постапката.
   
 10. Maeeeee

  Maeeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  103
  Фалави за помоштаа...Кiiсчиња девојкiii... :* ;)
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.968
  Пол:
  Женски