Како да подготвам ракчиња?

Дискусија во 'Рецепти' започната од UbavkaBube, 13 март 2011.

 1. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.425
  Допаѓања:
  4.203
  Пол:
  Женски
  Jas malku gi obaruvam i posle gi valkam vo brasno izmesano so zacini i gi przam.
   
  На Zimone му/ѝ се допаѓа ова.
 2. IAmPresident

  IAmPresident Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2015
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  Женски имам ракчиња чистени вакумирани им поминал рокот до 24ти биле, дали да ги фрлам или може сеуште да се јадат, ги отворив не ми стојат расипани
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.464
  Допаѓања:
  129.797
  Пол:
  Женски
  Фрлај, со морска храна нема играчка.
   
  На Zimone и IAmPresident им се допаѓа ова.