1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да постапиме во одредена ситуација според астрологијата

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 30 август 2012.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.401
  Сите барем еднаш во животот сме се нашле во дилема незнаејќи како да постапиме во одредена ситуација,не мачи премислување и нерешителност,тогаш одговорот е во астрологијатакоја може да ни помгне како да се поставиме во одредена ситуација тогаш на потег е хороскопскиот знак

  Овен
  Преземете иницијатива.Силно тргнете кон својата цел.Бидете истрајни и отворени.Со вас а МАРС кој ги штити иницијативните и активните.Значи без размислување туку време е за брза акција во која ќе делувате чесно,отворено но иназадржливо

  Бик
  Бидете трпеливи,тактични и толерантни.Делувајте полека и многу разбирливо бидете темелни.Всушност понекогаш е подобро да седите со"скрстени раце" и да согледате како ќе се развиваат работите сами од себе

  Близнаци
  Оваа ситуација најдобро ќе ја решите ако бидете ведри,разговорливи ибрзопотезнисамо немојте тврдоглаво да се држите само до една опција туку балансирајте дури и маклку површност и превртливост ќе ви бидат превртливи

  Рак
  Својата дилема најдобро ќе ја решите ако бидете нежни и чуствителни и ако се управувате според својте емоции.Токму со топлина и умилкување ќе ги отворите сите врати пред себе

  Лав
  Во оваа ситуација морате да покажете колку се цените себе си како и тоа дека вашите потреби се многу важни.Со дигната глава барај те целосно уважување на себе си и својте желби.Заобиколете го компромисот и бидете гордо истрајни,тоа ќе ве доведе кон најдобар исход

  Девица
  Бидете максимално аналитични и внимателни.Делувајте промислено и раководете со здравиот разум и со проверени методи.Само исправната логика и промисленоста можат да ве доведат до она што е најдобро за вас

  Терезија
  Во оваа ситуација би било пожелно да(делувате нерешително).Всушност не е лесно да се направи избор,но овој знак ви укажува дека треба да се раководите со убавината ида ја изберете опцијата која што најубаво делува.

  Скорпија
  Бидете таинствени,недофатливи и мистични.Секогаш имајте"тајни адути".Слушајте ја вашата интуиција и никому не ѓи откривајте својте намери кои што ѓи имате.Дозволена е и мала итрина

  Стрелец
  Прецизно нишанете на целта,а потоа појдете почитувај ќи ѓи моралните норми,правила на однесување и ферплеј.Слободно потпрете се на пријателите.

  Јарец
  Во овој случај потпрете се на традиционалните вредности,па дури и да бидете помалку конзервативни.Исто така препорачлива е извесна доза на строгост,студенило,воздржаност

  Водолија
  Би требало да бидете целосно оригинални и несекојдневни и да го направите она што никој никогаш не би го очекувал од вас.Бидете непофторливи и делувајте изненадно.Токму факторот на оригиналното однесување ќе ја реши работата во ваша корист

  Риби
  Бидете сензуални,нежни,креативни.Верувајте им на својте соништа раководете се токму со нив.Искористете го блесокот на инсирацијата.Искористете го блесокот на инспирацијата.Дури и ако некој ви приговори дека сте нереални немојте да отстапувате од своето сонување.Всушност,илузијата понекогаш умее да биде посебна сила и двигател

  Девојки драги мои феминки се надевам дека погоре напишаното ќе биде од корист.....поздрав[​IMG]
   
 2. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  779
  Пол:
  Женски
  НА ПОТЕГ Е ХОРОСКОПСКИОТ ЗНАК

  Хахахаха точно до негде :$

  Рак
  Својата дилема најдобро ќе ја решите ако бидете нежни и чуствителни и ако се управувате според својте емоции.Токму со топлина и умилкување ќе ги отворите сите врати пред себе :D
   
 3. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  НА ПОТЕГ Е ХОРОСКОПСКИОТ ЗНАК

  Хахахаххахаха па ова е точно.... :D :D :D :D :D
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  НА ПОТЕГ Е ХОРОСКОПСКИОТ ЗНАК

  Рак
  Својата дилема најдобро ќе ја решите ако бидете нежни и чуствителни и ако се управувате според својте емоции.Токму со топлина и умилкување ќе ги отворите сите врати пред себе
  до некаде е точно
   
 5. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.340
  Терезија
  Во оваа ситуација би било пожелно да(делувате нерешително).Всушност не е лесно да се направи избор,но овој знак ви укажува дека треба да се раководите со убавината ида ја изберете опцијата која што најубаво делува.


  Грешка , дилемата е да се избере најправичната ,а не најубавата опција.Убавото лесно се препознава ,нема тука двоумење.
   
 6. gita223

  gita223 Активен член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  8
  Овен
  Преземете иницијатива.Силно тргнете кон својата цел.Бидете истрајни и отворени.Со вас а МАРС кој ги штити иницијативните и активните.Значи без размислување туку време е за брза акција во која ќе делувате чесно,отворено но иназадржливо

  иако многу не верувам во хороскопите со ова стварно се согласувам :)
   
 7. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  Бик
  Бидете трпеливи,тактични и толерантни.Делувајте полека и многу разбирливо бидете темелни.Всушност понекогаш е подобро да седите со"скрстени раце" и да согледате како ќе се развиваат работите сами од себе

  Хмм ме замисли ... веројатно има нешто има
   
 8. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Секогаш вака делувам, таинствено, не баш, постапувам така во било која ситуација, интуицијата со оглед на тоа што ми е пресилна,никогаш не греши па и во случаеви кога станува збор за луѓе, особено непознати, односно нови личности, а секако и богами прецизна проценка на било каква ситуација, па и разоткривање на луѓе кои имаат задни намери спрема мене.Јас затоа и често пати во шега, велам човек и во Америка да е, ќе знам какви намери има спрема мене.Во однос на темава, морав да потенцирам за мојава интуиција.
   
 9. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Болдираното е точно. :)
  Ми се допаѓа како е напишано, но не можам баш да се сложам дека со топлина и умилкување се отвараат сите врати.
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.522
  Допаѓања:
  72.392
  Пол:
  Женски
  Рак. Па така некако. :D
   
 11. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  7.605
  Пол:
  Женски
  Близнаци
  Оваа ситуација најдобро ќе ја решите ако бидете ведри,разговорливи ибрзопотезнисамо немојте тврдоглаво да се држите само до една опција туку балансирајте дури и маклку површност и превртливост ќе ви бидат превртливи
   
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.032
  Пол:
  Женски
  Лав
  Во оваа ситуација морате да покажете колку се цените себе си како и тоа дека вашите потреби се многу важни.Со дигната глава барај те целосно уважување на себе си и својте желби.Заобиколете го компромисот и бидете гордо истрајни,тоа ќе ве доведе кон најдобар исход