1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да пронајдам личност која била дадена на посвојување?

Дискусија во 'Дете' започната од NotInLove88, 29 декември 2010.

  1. Malo81

    Malo81 Активен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2015
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Ne
     
  2. pahuljica sneza

    pahuljica sneza Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2015
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Jas bi zamolila da mi se javat licnosti koji
     
  3. pahuljica sneza

    pahuljica sneza Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2015
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Bi zamolila da se javat zenski osobi rodeni 1985 godina. A vo edno bi sakala da pocnat da se javuvat majki koji na ovoj ili onoj nacin morale da se oddelat od svojite deca . Vie ne ste svesni kolku dobri osbi bi bile srekni i bi oprostile i bi sakale da ve zapoznaat . Ako vi e glupo javno pisite mi mene . Ke probame so zaednicki sili da se izborime so nepravdata koja ne nekoj nacin je storena.. Zivotot je kratok nemojte da dozvolite da pomine bez vasite najdragi..
     
    На nenuska new, girl1985 и Dark Angel им се допаѓа ова.
  4. Olgica.bu

    Olgica.bu Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    261
    Немам ниκаκов κоментаρ,не знам што да κажам.
     
  5. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.149
    Мој совет не копајте по минатото, што било поминало. Кој на кого му е брат/сестра/родител небитно сите тие си имаат свој живот и тешко дека ќе ве прифатат, можи само да се разочарате ко ќе ве одбијат дека не ве сметаат за дел од семејството иако знам сите вие се надевате дека ќе бидите прифатени во реалноста вервајте не е се позитивно ко што е прикажано во све за љубав.
     
    На iloveyou29, meckicka, anaja1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.461
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Не се согласувам воопшто со тебе. Секој (кој има желба) треба да знае од каде потекнува, кои се родителите, браќа и сестри и ред други работи.
    Подобро е и одбивање отколку цел живот да се мислат кои се и од каде се, да нагаѓаат за причините. И зошто да не се прифатени од страна на биолошкото семејство? Знам за многу случаи кога биле прифатени, секако тој однос се гради ид двете страни.
    Не е тоа копање по минатото, тоа е барање на одговори и секој треба да има право на тоа и секој кој има желба треба да се заангажира.
     
  7. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    E sega jas ke vi raskazam sto jas vidov so svoi oci znaci me primija pred tri god naprvi avgust vo bolnica zasto imav spontan abortus vo 6 nedela i po mene dojde edna zena od romska nacionalnost zenata ostanala bremena za treto dete i mazot i ja brkal od kukata a tatko i so deca ne ja prebiral doma i dojdoa otkako se porodi edni luge od nejzinata nacionalnost so advokat da go posvojat deteto i doktorot gi prasa dali majkata moze da go dade deteto na poznati luge i advokatot rece da moze nejzino pravo e na kogo ona ke go dade deteto ona zalnata placese oti go dade na posvojuvanje a jas oti go gubam krevet do krevet bevme staveni da lezime placevme se tesevme dvete celo vreme
     
    На ilina-m му/ѝ се допаѓа ова.
  8. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    I seuste mi naviraat solzicki koga ke se potsetam na toa nesto kolku kolku placevme i dvetee sto bi pravele vo toj slucaj ako bioloskata majka znae kade ve ima dadeno dali razmisluvate zatoa i dali bi posvoile dete od zena so koja licno se znaete
     
  9. ilina-m

    ilina-m Активен член

    Се зачлени на:
    20 август 2016
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    56
    Пол:
    Женски
    @NotInLove88
    Девојкава дали иде на форумов сеуште?
    Ако има некој мејл од неа нека и пише да си провери приватна порака - има еден начин ако не го нашла брат и само мислам незнам до кој датум ќе биде...
     
  10. Mi-Ma

    Mi-Ma Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2016
    Пораки:
    492
    Допаѓања:
    1.127
    Пол:
    Женски
    I mojot tatko e posvoen vo Strumica, a roden e vo Belgrad i nikogas ne uspeavme da doznaeme koi se negovite roditeli,braka, sestri...
    Jas za ova doznav pred nekolku godini, a tatko mi doznal koga imal 18god. Zaminal da gi bara ali ne uspeal. Edinstevno doznal od vrabotena vo domot deka negovata majka (moja baba) bila maloletna i od bogato semejstvo pa bez nejzina dozvola i bil odzemen i daden na posvojuvanje od strana na nejzinite roditeli :( Zalno e sto tatko mi e roden 1963god i godinite si pomina on ne uspeam da doznae nisto.
    Nesakam da ve razocaruvam no morav da pisam i da navedam deka dedo mi i baba mi bile edni od najbogatite vo Mk vo toa vreme i godini posle toa. Taka da tatko mi potrosil celo bogatstvo za da gi najde i mnogu godini no bez uspeh.
    Vo toa vreme znam deka vo Srbija imalo i kriminal so prodavanje deca zatoa sto samo vo Belgrad imalo dom od kade mozelo da se posvoi pa taka samo najimotnite uspevale da otidat do tamu i da posvojat dete.
    Inace roden e na 03.11.1963 (neznam dali e tocen datumov ali taka e zapisen) pa moze nekoj znae nesto :)
     
  11. nenuska new

    nenuska new Активен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Zdravo jas sum posvoena rodena sum 1985 vo ohrid ako nesto znaci
     
  12. pahuljica sneza

    pahuljica sneza Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2015
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
     
  13. pahuljica sneza

    pahuljica sneza Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2015
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Nenuska mojata kerka je rodena vo Skopje . MENE MNOGU MI ZAL ZA SVE OVO .NO SEGA IMA BAS MNOGU GRUPI PA DA SE NADEVAME DEKA SEKOJ KE SI JA PRONAJDE IZGUBENATA SREKA . IMA GRUPA koja se vika SE BARA
    A I MA NEKOJA NOVA SE VIKA KADE SI R MAKEDONIJA . JAS NA SITE VI POSAKUVAM LJUBOV I SREKA .AKO IMAS NEKOJE IME BILO STO TI PISI SLOBODNO. SVE BILO MAMERNO POMESANO .NO KE DADE GOSPOD KE SE RESI SVE
    POZDRAV I UBAVA NOK..
     
    На nenuska new му/ѝ се допаѓа ова.
  14. EminemsGirl

    EminemsGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2016
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    1.163
    Пол:
    Женски
    Јас се би направила да дознаам нешто за сестра , брат подобро нека меодбијаt отколку цел живот да се прашувам што било , како било и како би било....
     
    На nenuska new му/ѝ се допаѓа ова.
  15. nenuska new

    nenuska new Активен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Draga moja ako dobro razbrav vie si ja barate kerkata?Kolku posakuvam jas da sum taa vi gi citav postovite i mnogu mi e zal kolku patite da ne recam poveke od site nas koi i realno ne sme gi videle i ne se sekavame na majkite nasi koi sto ne rodile,dodeka vie ste bile izlezeni na golema maka I togas i se di denes.JAS kako dete koe me ostavile nikogas ama bas nikogas ne sum ja osudila zenata sto ne rodila,sekogas ja opravduvav koga bev mala si mislev bila siromasna i nemala pari da me cuva, koga porasnav deka deckoto koj ja zatrudnel ne sakal da ja zeme No odkako I jas stanav majka I nosev 9 meseci zivot vo mene,samo ja svativ deka i bil Najtazniot I najteskoit den koga me rodila t.e dala na posvojuvanje ako e taka bidejki veke I nisto ne mi e jasno pod koi uslovi sum posvoena ili ukradena....kako I da e ve razbiram pred se bidejki sun zensko mozelo I jas da zgresam vo zivotot a potoa I kako majka.Bi ve zamolila bidejki vie ste zena koja go pominaa toj proces da mi kazete nesto poveke okolu uslovite za posvojuvanje vo toa vreme vie kako majka sto potpisuvavte i dali znaete kako odelo toa vreme dali posvoitelite cekame I kolku za bebe I drugi raboti sto bi mozelo nas posvoenite deca da ni bide od korist.I sega koga spomnavte deka se pravele mnogu raboti namerni dali toa znaci deka moeto kartonce koe pisuva deka sum rodena vo ohrid ne e sigyrno I deka moze da e namerno dadeno nisto veke ne mi e jasno
     
    Последна измена: 1 септември 2016
    На pahuljica sneza му/ѝ се допаѓа ова.
  16. nenuska new

    nenuska new Активен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    A zosto pisuvame na dve temi za ista rabota?mislam deka e podobro da ima edna
    Tuku sakav da prasam dali ima nekoj sto e roden vo bolnicata vo ohrid?
     
  17. Maria83

    Maria83 Нов член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Може ли дата на раѓање?
     
  18. tanja130

    tanja130 Нов член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Kerka mi ja baram skoro 6 god,ne sakav da ja ostavam,me prisilija na toa. Potpisav dokumenti za koji mislev deka potpisuvam za da bide na kratko vo domot,koga ke najdam rabota deka ke mozam da ja najdam. Ali toa bese laga,se dodeka ne potpisav
     
  19. Pcelka94

    Pcelka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    4.390
    Пол:
    Женски
    Тужи ги aкo имaш дoкaз декa е лaгa.
     
    На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
  20. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Се чита пред да се потпише било каков документ, а особено кога станува збор за сериозни работи, за сериозни документи.

    И колку што знам правилно е секој документ да биде во два примероци. Ти имаш ли некој документ? Обрати се кај некој стручен адвокат.
     
    На sofijanoka, glosipgirl, zalosna и 6 други им се допаѓа ова.