1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да пронајдам личност која била дадена на посвојување?

Дискусија во 'Дете' започната од NotInLove88, 29 декември 2010.

 1. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  3.972
  Нема потреба за осуда, си пишала жената што и рекла и направила мајка и...тоа кажува повеќе од се за тоа во каква ситуација била. Нема да и помогнат никакви адвокати бидејќи е извршено посвојување на детето. да го добие назад после 6 години нема шанси. Документите што се и ги дале да ги потпише се биле за потполно посвојување, а тоа дека ке може да го гледа детето е само било убедување за да потпише, кое нешто нема шанса сега да се докаже. каде и да оди ќе и го дадат потписот пред очи и ке ја прашаат дали е нејзин, а бидејќи е нејзин, натаму нема што да се направи. Детето е премногу мало да го бара преку групи на фб. Најдобро е да се смириш со ситуацијата и да поработиш на себе. Можеш во центарот за социјално да оставиш писмо деке доколку кога ке порасне детето те побара тие ке му го дадат тоа писмо од тебе дека сакаш да го видиш и твои податоци. Другата опција е преку детективи и распрашување по луге, ама тоа нема ништо добро да ти донесе, освен трауми и за тебе и за детето.
   
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.107
  Допаѓања:
  149.378
  Пол:
  Женски
  Apsolutno nikakva vrska nemaat clenivovite od zakon postirani pogore.

  Tatkovstvo i majcinstvo NE se dokazuva otkako posvojuvanjeto E ZAVRSENO.

  Otkako ke se donese odlukata, za roditeli se vpisuvaat posvoitelite tuka prekinuva bilo kakva vrska pomegu bioloskite roditeli i deteto
   
 3. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.521
  Dust jas rekov ako uspee da dokaze deka bila izmamena, pod pritisoki vo zabluda vo moment na potpisuvanjeto.
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.107
  Допаѓања:
  149.378
  Пол:
  Женски
  Тоа во МК не се докажува нажалост :)
  Уште помалку после 6 години.

  Бидејќи ако тие направиле нешто незаконско, голема е веројатноста дека документи за тоа веќе не постојат
  Никој не е луд да архивира документи што можат да го пратат во затвор :)
   
  На crimson, glosipgirl и okcenzi им се допаѓа ова.
 5. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  2.061
  Пол:
  Женски
  ako sakate da go najdete sega verojatno vozrasen covek, prvo i osnovno mora da se konsultirate so zenata koja go dala na posvojuvanje. mozebi taa go izbrisala od nejziniot zivot zaradi pricini koi ne gi znaete, pa da ne pocnuvate nesto odnopaku. a vas mozi da vi e blizok rodnina, sepak taa zena mora da se prasa, a ne samo da i go odnesete eden den kaj nea taa licnost
   
 6. mira.mira

  mira.mira Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2016
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  5.858
  Morash da najdes sila i da si prostis na sebe si, da ne se izmacuvas, da se obides da zivees normalno i so toj teret. Ne se otkazuvaj od baranjeto na kerkata no ne se zalazuvaj deka ke uspees sa ja odgleduvas vo segasnata sostojba i po tolku vreme. Godinite pominuvaat mozes da izgradis dobar odnos so nea no morash da imash i svoj zivot so svoi decinja. Grevot na majka ti e golem no ne sudi i ne se gushi vo toj gnev. Gospod neka ti dari sila da izgradis sreken zivot, da si go najdes cedoto no ne da go istraumatiziras so svoite postapki. Imaj verba i ke imas mir na dushata. Samo prosti si. Covek koj ne go pominal tvojot pat moze se da pishuva i da zboruva, no sfati deka preku sopstvenite greshki sozrevame i stanuvame podobri lugje. Znam deka ke bides prekrasna majka na drugi decinja, ne ocajuvaj.
   
 7. Kana27

  Kana27 Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2017
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Moze nesto podetalno da kazes ako otkri? Sekako ako ne ti pretstavuva problem i dali ja najde sestra ti? Pozdravce

  Moze nekoj da mi kaze kako da stapam vo kontakt so clen od forumov koj ne bil aktiven od 2012. Dali imate kontakt od adminot na forumot. Vi blagodaram odnapred! :*
   
  Последна измена од модератор: 29 март 2017