1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да пронајдам стар пријател?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од westt, 14 јули 2016.

 1. westt

  westt Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2015
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  163
  Одамна имав едни многу добри пријатели па изгубив контакт со нив. Сега сакам да ги најдам. Им ги знам инињата и местото од кај шо се,и професијата. Би сакала да ги пронајдам па ете ако има некој од кавадарви/глишиќ да ми се обрати инбох.
   
 2. mami blue

  mami blue Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  21.995
  Пол:
  Женски
  Преку ФБ???
   
  На MilaP му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.241
  Допаѓања:
  77.078
  Пол:
  Женски
  Пријави се на Све за љубав. :)
  Ако немаат Фејсбук потешко е. Треба многу да се распрашуваш а гледам веќе си го почнала тој процес. Епа со среќа.
  П.с. Не би сакала да те обесхрабрам ама мислиш ли дека и тие сакаат да те пронајдат тебе? Ако сте биле толку добри зошто сте дозволиле да се оддалечите?
   
  На Јаневски му/ѝ се допаѓа ова.
 4. My_Vezilka

  My_Vezilka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2015
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  170
  Пол:
  Женски
  Понекогаш има многу причини со кои си приморена да се одалечиш,ако ти си ги напуштил сигурно има добра причина за тоа а ако ти те напуштиле не би требало да ги пронајдеш пак.
   
 5. westt

  westt Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2015
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  163
  Не не ние немавме тогаш услови да одиме кај нив. Па потоа изгубивме контакт значи зборам за пред 10 години. И оттогаш не сум ги видела а многу ги сакав. Незнам како да ги пронајдам.
   
 6. My_Vezilka

  My_Vezilka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2015
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  170
  Пол:
  Женски
  Епа побарај ги на социјалните мрежи или пак распрашај се по роднини или заеднички пријатели со кои си сеуште во контакт.
   
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Ако ги нема на ФБ гуглај ги со име и презиме и основни податоци, веројатно нешто ќе излезе, денес е барем лесно.
  Јас ги имам пронајдено на татко ми полубратот со се децата кои никогаш ги немам запознаено, на ФБ, куцаш име и презиме, град и ете ти.
   
 8. westt

  westt Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2015
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  163
  Незнам презиме
   
 9. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  22.551
  Пол:
  Женски
  Ако се од Глишиќ или од Кавадарци лесно е само да се најде некој на форумот што е од таму, мора да ги познава. Мало е местото таму сите се знаат. И некогаш успат ако поминуваш кој и да сретнеш таму можиш да го прашаш каде живеат точно.
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. westt

  westt Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2015
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  163
  Знам јас каде точно живеат ама нз како се вика улицата.
   
 11. queen007

  queen007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2015
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  305
  Пол:
  Женски
  Па зошто не отидеш кај нив дома?
   
  На Јаневски и zhap4e им се допаѓа ова.
 12. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.702
  Допаѓања:
  322.359
  [​IMG]

  Не објаснувајте, туку тркнете најдете ги !!
   
  На sugarlips, Dust, cresa-jagoda и 12 други им се допаѓа ова.
 13. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  9.689
  Допаѓања:
  134.895
  Палам колата, ја собирам @referentka и правец Глишиќ :o:
   
  На sugarlips, Elenche87, cresa-jagoda и 11 други им се допаѓа ова.
 14. mami blue

  mami blue Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  21.995
  Пол:
  Женски
  не издржа и пиша :D
   
  На joy1, Tajnaotrovna, duffi и 2 други им се допаѓа ова.
 15. westt

  westt Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2015
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  163
  :clap::clap:(facepalm)(facepalm)Taka da bez da stapis u kontakt lupni se Kaj nekoj doma. Cc
   
  На Иван404 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.520
  Допаѓања:
  144.281
  Па ако ви биле добри пријатели, зошто да не.
  Зар треба посебни церемонии
   
  На cresa-jagoda, Tajnaotrovna, zhap4e и 2 други им се допаѓа ова.
 17. westt

  westt Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2015
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  163
  Da ni bea prijateli ama ottogas pominaa 16 god
   
 18. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.702
  Допаѓања:
  322.359
  10 или 16..
   
  На cresa-jagoda, JollyGirl, Tajnaotrovna и 4 други им се допаѓа ова.
 19. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.520
  Допаѓања:
  144.281
  Па ако нема друг начин, зошто да не.
  Пријатно ќе ги изненадите или непријатно. :D:D
   
  На cresa-jagoda, Tajnaotrovna, Bitter-Sweet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  9.689
  Допаѓања:
  134.895
  -Добар ден Бриџит, ме паметиш? Јас сум пријателка на мајка ти, се дружевме често кога ти беше малечка. Дома се твоите да влезам?
  #трауми од детството

  @duffi
   
  На Elinora, Bender Rodriguez, cresa-jagoda и 9 други им се допаѓа ова.