Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се заљубам?

Дискусија во 'Сингл' започната од sadgirl21, 13 март 2013.

 1. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.395
  Здраво,
  Ја отворив темата првеснствено да поразговараме околу 'симптомите' на заљубеноста :)
  Значи мојот проблем е тоа што не можам да се заљубам искрено,онака длабоко..досегашните дечковци(не се премногу,само 2ца) и неколкуте дечки со кои излегувавме интензивно,ми беа онака привлечни и се тоа..ама мислам дека не беше заљубеност
  Секогаш после првиот состанок,ми се менуваат чувствата,односно ги снемува целосно..не чувствувам ништо повеќе за нив..
  Иако поседуваат се што сакам кај некое машко,едноставно после првото излегување..се снемува :)
  Посакувам да се заљубам во некој,да има на кој да мислам,да мечтаам..едноставно не бидува
  Со претходниот со кој се гледав,мислев дека се заљубив..ама како може по мах една недела да исчезне таа заљубеност?
  Не е сретнат вистинскиот сеуште или.. :D
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Be-yO-nCe

  Be-yO-nCe Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  6.496
  Пол:
  Женски
  Заљубеност е едно љубов е скроз друго...Заљубеноста кратко трај..Е сега клучниот момент е тој кога таја заљубеност ке се претвори во љубов...Значи не ги избрзвај работите...Ако ти се бендисва некој гледај се поќе време без да напрајш ништо,т.е да се бацваш ова она...Колку поќе истрпиш исчекувањето е поголемо а со то и желбата за да бидиш со него...Фактички тебе ти се губи се од кога ке напрајте нешто така?Си ја постигнала целта си го бацнала и готово а? :D ;) ...Пробај и остани со некој и од кога ке помини целата таја еуфорија по него..Разговор,прошетки,бакнежи,гушки и ќе видиш како ке си се заљубиш...Ти посакувам шо поскоро да се случи то пошто нема поубо нешто од љубовта :inlove:
   
  На sadgirl21 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.395


  Имаш право,не негирам :D Откако ќе се случи нешто,т.е ќе бидеме заедно,симпатиите спрема таа личност дефинитивно ми е губаат :) пробав и по таа првична еуфорија за него,да продолжеме зедно..се мачев едно 5 месеци,и на крај веќе немав сили да продолжам :)
  Можеби сепак не бил за мене ниеден до сега
  Еден ден секако ќе морам да се заљубам :lol:

  Ти благодарам за мислењето,
  поздрав и се најдобро
   
 4. hrcace

  hrcace Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  158
  што ќе ти е да се заљубиш? :D
   
  На First Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.173
  Пол:
  Женски
  нема начин- како да се заљубиш , јас првпат на 18-19 години ја сфатив љубовта
  е сега оние со кои си била само те привлекуваат ако веднаш после нив не чувствуваш ништо
  го немаш сретнато типот поради кој ќе не можеш да спиеш, и будна ќе сонуваш
  кулирај сега, тој ќе се појави биди самоуверена и чекај ..тука некаде е
  поздрав :) :)
   
 6. Sawyer

  Sawyer Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2011
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  3.032
  Пол:
  Машки
  Сега прашуваш како да се заљубам, утре ќе прашуваш како да го преболам!? :D Не си ја барај бељата девојче :P седи си, не размислувај и само тоа ќе си дојде, се надевам дека после нема да сакаш да пројде, али таков е животот, ја бараш коа ја нема, а коа ќе дојде сфаќаш е дека подобро ти било порано. Но како викаат, ако нема дожд, нема да ја знаеме вредноста на сонцето :D
   
 7. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.395


  ме насмеа ;) имаш право,доколку се заљубам не би сакала после некое време да барам совети од вас во категоријата како да го преболам :D
  не се форсирам јас никако за заљубување..само смачено ми луѓето околу мене постојано да зборуваат колку се заљубени,среќни итн,а јас немам што да кажам за темата..и постојано ме притискаат како јас треба да си најдам некој за врска и сл..
  Знам дека имам 21,скоро 22год,ама не сум престарена :^) па така да се однесуваат :D
  Сакам да се заљубам..понекогаш се чувствувам осамена,ама не сакам да страдам во никој случај :D

  Ви благодарам за мислењата :*
   
 8. Be-yO-nCe

  Be-yO-nCe Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  6.496
  Пол:
  Женски
  Sawyer ме изнасмеа... :D А инаку sadgirl ќе си дојдат и твоите 5 минути па после тие што те зафркват нека барат совети во категоријата како да го преболам...Уживај си,секое добро! :*
   
  На sadgirl21 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lilybeth

  lilybeth Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  13
  Уживај си додека можеш , пошто после ке уживаш и можеби дупло ке се нервираш . И ако стварно си се вљубила ,а ете заврши брзо и неславно , веќе нема да ништо исто , а може и ке те боли дури и кога ке пробаш со др да го преболиш , убаво ти пишале погоре , не си ја барај бељата :D
   
  На sadgirl21 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  За да се заљубиш во некого најпрво треба да му веруваш барем ја така мислам и затоа тешко се заљубувам :!:
   
  На IvanaJenner, Dimkovska123, SparkyAngel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.787
  Пол:
  Машки
  Мислењево ме потсети на ова:
  The Encyclopedia Galactica chapter on love states that it is far too complicated to define. The Hitchhiker's Guide to the Galaxy has this to say on the subject of love: Avoid, if at all possible. Unfortunately, Arthur Dent has never read The Hitchhiker's Guide to the Galaxy.

  On topic: try sex. Научно докажано делува.
   
  На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. mlad-bitola

  mlad-bitola Нов член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  6
  здраво на сите, ај ке ве молам дали можи да ми дадете совет како да се заљубам ?? скоро 4 години не сум заљубен, порано бев ама сега не, сум излегол со многу девојки али во ниедна не се заљубив се плашам да нее до мене проблемот :(
   
 13. the-dark-angel

  the-dark-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  37
  верувај другар не ти треба заљубивање..
  заљубеност..неможеш сам да си решиш денес ќе се заљубам..
  за да се заљубиш треба да веруваш во неа да знаеш дека на прав пат си со неа.Зависи и каков тип си, јас на пр. тешко ми иде заљубувањето од чиста причина што додека не испитам терен додека не стекнам доверба нема шанси да ми значи некој нешто.
  да се навратиме..ти можеш да искачаш со многу девојќи ама ако ни една од тие не ти го фатила меракот џабе ти е..најди некоја коа ќе ти биде интересна и обиди се да стекнеш доверба со неа..другше нема...:)
   
 14. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.298

  Има, има...

  Ќе купиш 2 кг љубов, 3кг насмевка, 1,5 кг емоции и сето тоа убаво ќе го измешаш. Ќе налееш 1л вино и 500гр топено чоколадо. Ќе оформиш смеса и пред печење ќе забибериш со 4кг секс.
  Ќе му дадеш да лапне и верувај ќе се отруе од ,,заљубување,, во тебе ;)
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.978
  Пол:
  Женски
  Абеее феминки, до таа што ја отворила темата, и до тие што се пронаоѓаат во насловот. НЕМА РЕЦЕПТА
  Луѓе, до толку ли ниско и безвредно ја сметата љубовта? :?:
  Таа се создава како хемија некоја и ќе ја почуствувате, а по бабин рецепт неможете да ја направите :D
   
  На the-dark-angel и Libera им се допаѓа ова.
 16. SmileAlways

  SmileAlways Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  7
  не постои рецепт за заљубување, едноставно се случува кога најмалку очекуваш
   
 17. l-a-d-y-di

  l-a-d-y-di Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Тоа не е рецепт за торта, па ќе читаш и ќе си правиш
  Eдноставно се случува кога најмалце ќе очекувате и кога нема да мислите дали и кога ќе се случи 8)
   
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.413
  Пол:
  Женски
  А зошто некој би сакал да се заљуби? :wasntme:
   
 19. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.395
  Јас ја отворив темава, па редно е да пишам во неа. :)
  Епа имавте право, откако добро ќе го спознаеш партнерот, и стекнеш доверба во него, може да се заљубиш :D
  И така, сега сум заљубена. Среќно заљубена :!:
   
 20. Maria.Vampire

  Maria.Vampire Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  438
  Како што секој си има сопствена дефиниција за љубов така и секој различно може да се заљуби.
  А некои начини и ритуали за заљубување,можеби има,ама со сигурност немаат врска.Заљубеноста се случува спонтано,едноставно,неможеш од инает да се заљубиш.