Како да се заљубам?

Дискусија во 'Сингл' започната од sadgirl21, 13 март 2013.

 1. Baby-bubu

  Baby-bubu Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2014
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  13.277
  Пол:
  Женски
  Ајде Радо мисли некој рецепт :D
  Како и да е нема некој посебен рецепт за да се заљубиш. Спонтаното заљубување е најубаво, иако на многумина не им е верно. Кога тогаш, ќе си дојде! ;)
   
 2. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  721
  Со сила убавина и љубов не бидува. :) Стрпи се... заљубувањето не може и не смее да биде исфорсирано тоа се чувствува и доаѓа од :l: спонтано или како резултат на дружење со некоја личност која ни го одзела здивот. :)
   
 3. First Lady

  First Lady Нов член

  Се зачлени на:
  15 септември 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Devojki imam eden problem, imam 23 god i dosega sum imala samo edna vrska od godina dena i posle toa nikako da mozam pak da se vrzam emocionalno. Se e samo vo seksot i pocnuvam da se osekam
  prazno koga nekoj ke spomne nesto na ovaa tema. Ako ima nekoj nekakov sovet i mislenje bi me izraduvalo
   
  На parksey му/ѝ се допаѓа ова.
 4. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.328
  Допаѓања:
  10.748
  Пол:
  Женски
  Љубовта не е да речеш денес ќе се заљубам и оп заљубена си.
  Таа си доаѓа сама од себе.
  Кога ќе дојде сама ќе бидеш свесна.
  Сигурно уште не си го нашла вистинскиот.
  Млада си, има време за се.
  Ќе дојде и тој ден. Ич да не се грижиш.
   
  На Justicija, La.loca, Matotheja и 8 други им се допаѓа ова.
 5. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  36.859
  Пол:
  Женски
  Љубовта спонтано доаѓа т.е неочекувано кога не очекуваш тогаш доаѓа.
  Не очајувај, ќе се заљубиш.
   
  На Arthur, Dadusicka, PogbaPol и 5 други им се допаѓа ова.
 6. parksey

  parksey Активен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  i feel u osobeno vo delot kako se e samo seks a posle se osekas prazno i mene mi e vaka podolg period :/
   
 7. Youknow

  Youknow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  634
  Допаѓања:
  962
  Isto i kaj mene se slucuva podolg period,osejkam kako da nemam custva poveke za nisto kako sve da mi e seedno za bilo kogo, kako da mi e se proziveano a ne e tocno.. :worried: Nemam pojma sto se slucuva so mene veke godina dena
   
  На Matotheja и parksey им се допаѓа ова.
 8. +++

  +++ Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.740
  Допаѓања:
  8.047
  Да не ти се случило нешто во минатото со последниот па поради тоа не можеш да се врзеш за некоја особа?
  Инаку што се однесува до ова, треба секогаш да се стремиш кон некој кој е стабилен, сериозен, созреан и.т.н. да не набројувам. Дури и да нема на почетокот со некој ваков на кој ќе налеташ било какви чувства дај му шанса, можеби со тек на времето ќе се создадат чувства. Чувствата се минлива работа, траат некое време и после тоа исчезнуваат, дури и кога си во врска. Зошто тебе можат на пример да ти се појават некакви чувства и кај некоја бараба па после тоа како награда да добиваш ќотек од истиот.
  Никогаш не се ориентирај на тоа дека нема чувства на самиот почеток и сега по автоматизам мораш ти тој да го откачиш. Тоа е погрешно. Ако сакаш да бидеш среќна мораш и да го промениш начинот на размислување.

  Ова е мое мислење. Ти посакувам среќа.
   
  На Dust и parksey им се допаѓа ова.
 9. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.448
  Допаѓања:
  1.691
  Што ќе ви е да се заљубите бе да си ставите трн во здрава нога.. Лесно е да се заљубиш туку после шо прајме, мене ми треба нешто за одзаљубување каде да се обратам? :D
   
  На hermosa и Justicija им се допаѓа ова.
 10. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.783
  Пол:
  Машки
  Во земјоделска аптека.
  По цијанид
   
 11. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.510
  Пол:
  Женски
  Не се секирајтееее за секое лонче си има капаче така да cill ;)(само прашање на време е кога ке се најдат)
   
  На PogbaPol му/ѝ се допаѓа ова.
 12. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  2.214
  Ова дај му време на некој и ќе се заљубиш не успева. Барем не кај мене, времето си минува, а мене ми е сеедно. :)
   
 13. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  9.628
  Пол:
  Женски
  Лош е стрелец тој Купидон, драга...
   
  На strawberry06 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Xxx007

  Xxx007 Активен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2019
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  36
  kaj mene xaxa
   
 15. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  1.958
  Пол:
  Женски
  Јас изгледа не можам да се заљубам . Или не сум го нашла вистинскиот :^)
   
 16. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  1.021
  Допаѓања:
  14.295
  Пол:
  Машки
   
  На cresa-jagoda и burthdaykake им се допаѓа ова.
 17. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  1.704
  Пол:
  Женски
  И лист му дадов и уште нешто и не се заљуби. Ваљда се заљубив... просто не знам како се заљубив...
   
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  16.476
  Допаѓања:
  149.134
  Имаше еден период од скоро две години, кога никој вистински не ми се допаѓаше.
  Еден ден си праев муабет со моите за тоа и им кажав дека сум загрижена оти никој не ми се допаѓа и дека нема да најдам никој-никогаш заради тоа.

  Татко ми не беше човек што многу зборува.
  Само ми рече: “Срцето ќе ти кажи“

  ... и ми кажа

  Кога ќе го сретнете 'вистинскиот', ќе се заљубите.
  Не се брзајте... животот е пред вас.
   
  На Regina.Phalange, cresa-jagoda, marija305 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  13.890
  Пол:
  Женски
  Ако барате совети како да се заљубите ондак нема да се заљубите нит пак заслужувате да се заљубите.
  Шо е ова, прекидач па заљуби-одљуби ќе праите?
  Е од вакви форсирани “заљубувања” и срања се пунат темине за проблеми и совети. Свашта.
  Што не ќе им истекне.
   
  На DevilGirl212, eliesaab, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  2.643
  Допаѓања:
  52.447
  Тоа е чувство што доаѓа кога најмалку го очекуваме. Од искуство зборувам.
  Исто како кога се обидувате очајнички да заборавите некого, се' повеќе на таа личност ќе мислите.
  Освен тоа, можете одново и одново да се заљубувате, не значи дека има една ,,вистинска'' личност и толку... Само трпение, како што кажаа и пред мене, срцето само ќе ви јави :)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.