1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се извишам?

Дискусија во 'Тело' започната од mace1, 11 август 2011.

  1. Marija6165

    Marija6165 Активен член

    Се зачлени на:
    9 август 2020
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    153
    Пол:
    Женски
    Епа сигурно е на татко и затоа што машка висина и женска не е исто. Еве пример претворање машка висина во женска и обратно.
    Ако машко е високо 170, тоа во женска висина е 160.
    Ако женско е високо 160, во машка висина тоа ќе биде 170.

    Така само со поглед не можеш да измериш кој колку е, за да измериш нешто еве во овој случај треба метро.:)
     
  2. Marija6165

    Marija6165 Активен член

    Се зачлени на:
    9 август 2020
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    153
    Пол:
    Женски
    Abe neka se davi so mleko mozhebi kje se izvishi.... Moj poznanik ima kravi i sekoj den pie po koj znae kolku mleko i pak ne e mnogu visok. Ako probivash da se izvishuvash i se hranish pravilno i sportuvash toa mozhe da te izvishi najmnogu 10 santima nishto povekje...
     
  3. Marija6165

    Marija6165 Активен член

    Се зачлени на:
    9 август 2020
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    153
    Пол:
    Женски
    I jas sum malku niska i mnogu taguvam za toa... Jas edna profesorka prashav kako da se izvisham i taa mi reshe deka 95% rabotata e vo genite a so sport mozhesh samo 2-3 santima da se izvishesh. Ne ti preostanuva nishto osven da se pomiresh so toa shto si nizok ili visok... Jas i matichniot go prashav do kolku godini se raste toj mi reche deka do 18 godini, no od 13 nagore zhenskite rastele sekoj den kolku edna bakterija. A moi rodnini pa mi kazhuvale deka do 21-22 godini rastelo teloto.
     
  4. Polumaturantite

    Polumaturantite Активен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2022
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    4
    Девојки, имам 15 а висока сум 159 сантиметри, што мислите, која е нормалната висина за тие години? Знам дека сум ниска:(|(
     
  5. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Толку сум на 20 години. Висината ти е нормална.
     
    На Jasmin88 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Jasmin88

    Jasmin88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2022
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    1.090
    На 34 години сум 157 cm, нормална висина е, не може сите да се високи луѓе...
    Дај деца не се брукајте со прашањава, ве читам и ви се чудам. Добро деца сте, но на 15 години вакви основни работи да не знаете. Прашања за роднини, братучетки, другарки, чудно делува. Колку луѓе го користите профилов веќе не сфаќам. Или некој добро не трола...
     
    На FridaodaMk му/ѝ се допаѓа ова.