1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се извишам?

Дискусија во 'Тело' започната од mace1, 11 август 2011.

  1. rikita7

    rikita7 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Висината како комплекс

    Зошто да ти е тоа комплекс? Ние секогаш со другарките се смееме мало ме викаат(иначе 160цм сум) , ама она баш фкрај опуштено,секој си е таков каков што е ,и поради тоа е еден и единствен. Верувај има многу што би ја сакале твојата висина,па неможе секој да биде манекенски граден нели?
     
  2. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Висината како комплекс

    НЕ ТРЕБА висината да ти биде комплекс.Јас имам 13 и сум висока 1,73 и што ?? И мене ми викаат машала колкава си,па ич не ми е гајле.Така да не му се секирај ;)
     
  3. Katiija

    Katiija Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    10
    Висината како комплекс

    да ама многу се прости овде во мојата околина, само тоа го слушам амааан веќе... понекогаш си велам ех да сум пониска барем 7 цм
     
  4. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Висината како комплекс

    На прости луѓе секаде ќе наидеш, работата е да научиш истите да ги игнорираш. Како што кажа и Калиопе пред мене, луѓето секогаш наоѓаат некаква мана, ако си висока не чиниш, ниска исто така, а идеална (што и да значи тоа) ако си, или си грда или дебела.

    А за дечко не се секирај имаш и високи машки, можеби во помал број овде, но ги има :)
    Оние машки што ти се потсмеваат, верувај длабоко во себе се искомплексирани за тоа што они не успеале да ја достигнат таа висина. Правиот маж нема да има проблеми со тоа.
     
  5. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Висината како комплекс

    Ајде бре! Какво плачење, какво цимолење за тоа да си пониска! А што би рекла јас со моите сиротки 150, ама затоа имам добро тело и други предности. Така да ич се не секирај, еден ден ќе се смееш на ова гордеејќи се со својата висина и птичја преспектива :D
    Уживај, животот е пре краток за да се нервираш за својата висина, еве јас сум ептен ама сепак си се сакам :)
     
  6. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Висината како комплекс

    Ајде ако сакаш замена,тие 8цм што сакаш да ги немаш,дај ми ги мене,јас сум 170,ама уште 8 цм добро би ми дошле :lol:
    иначе до кога растеме у висина ние женските?
     
  7. Macushkaa

    Macushkaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    155
    Како да се поправам?

    Девојки, Да ми кажете некои таблети или нешто друго за Височина (само да не е со вежби,затоа што неможам имам проблем со раката..)

    Знае ли некој Како може да се Извижам ?? (имам 15год. а висока сум 1.52) :worried:
     
    На sara.kiss му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.097
    [​IMG]
    Тоа е...
    Ама имам жив пример дека со пливање и подоцна може човек да се извиши. Еве баш од скоро.
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. BlondeGirl8

    BlondeGirl8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    115
    јас сум 159 висока ама сакам уште барем 5-6 цм. :) :)
     
  10. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    Кошарка :D
    јас сум 180,а да не тренирав метар и ветар ќе бев :)
     
    На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. vale.96

    vale.96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    10
    тренирав кошарка порано ама заради некои незнам кои причини престанав. и сега сакам пак да се запишам на кошарка некаде за да извишам бидејќи сум многу ниска. на мои 16 години сум само 150. и многу имам желба да извишам. е сега ќе ве прашам дали знај некој на форумот каде има за почетници пошто од порано не играм и све заборајв. иначе јас сум од Битола и ако некој знае каде можам да се запишам, го молам да ми пиши или тука или во лп. фала однапред. :D :*
     
  12. vale.96

    vale.96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    10
    Anyone? :|
    Dali izvisi i kolku?:) p.s. se izvinuvam za latinicata no nemam makedonski fond..
     
  13. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Пубертет на 17?? :^)
     
  14. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Пошто и мене ме интересира, читнав нешто корисно од интернетов.
    Женското тело расте до 21 година, но кога е во пубертет највеќе.
    Со внесување на млеко за коските и со редовни вежби за 'рбетот и нозете исто така со скокање, со кошарка, пливање може да се порасне.
    Но прочитав и дека ако се спие во темна просторија и тогаш се расте. Па спуштајте сите ролетните и во кревет :lol:
     
  15. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Мислам дека до 13г колку се извишиш толку ти е.Тоа е мое мислење но сепак зависи и од твоите родители.Инаку најмногу се извишува со играње на кошарка и пливање.
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  16. lollipop93

    lollipop93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    88
    И јас сум ниска, :( Затоа секогаш кога купувам обувки земам барем 2-3-4цм повисоки и повеке по4ни да го применуваш ова поубаво ќе се 4уствуваш ќе бидеш посамоуверена ти каж од искуство.И не мислам на некои штикли или кондури по 10 -12цм високи,него ете сега има се и сешто ке си купиш високи патки и ке си уживкаш. позз4ее :* :*
     
  17. fear

    fear Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2013
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    19
    не се замарајте со вашата висина.Јас уште малце ке правам 19 па сум само 150 и баш ми е убаво. не се замарам и навредувам кога ке ми речат ниска си. Само уште малце да ослабам да не сум како топче :lol: :lol:
     
    На gentle.girl и lollipop93 им се допаѓа ова.
  18. MaCa-Swiss

    MaCa-Swiss Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    961
    Тренирај кошарка, тоа дефинитивно помага :nod: :punch:
     
  19. gentle.girl

    gentle.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    250
    Така нешто и јас сум можда малце повисока и слаба сум . и баш ми е убаво.. :D
    уште малце да поизвишам сакам.. ама можда ке си биде.. и да не си бидне океи си е вака :)
     
  20. avita

    avita Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    31
    нз можеби звучи смешно но јас мојата керка која има 13 год.. и давам вежби за истегнуванје точно со докачуванје на нешто високо.. и плус скоканје по врати .. нормално и спорт треба .. ама до неаодамна слушанв дека децата што се ниски.. доброе да пијат мелко за .. бебинја но оние во прав на хип. нестле .. ама оние со се за растенје за дечинја од 3 годинки ги има според годинките секое сабајле .. по една часа и вежби.. бидејки тоа мелко.. има повеке минерали.. и витамнини.. за еден организам.. збогатено е па почнавме веке 1 месец. мислам .. дека ке има резултати ништо не смета да се проба чч