1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се извлечете со убиство (How To Get Away With Murder)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од MaggieTatum, 31 октомври 2014.

  1. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
    ја следам серијава уште од почетокот. ја обожавам, најомилена серија ми е. не знам како ќе издржам до февруари за да видам што ќе се случи понатаму. се напнувам со серијава. :lol:
     
  2. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Ajde do 11 fevruari ke pocekame....Se nablizuva nova epizoda. Edvaj cekam.
     
    На Nellie му/ѝ се допаѓа ова.
  3. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
    Ја гледате ли уште серијава? Едвај ја чекам последнава епизода да видам што ќе се случи. Крајот беше врвен. Последнава епизода што ќе биде ќе отвори многу прашања за следната сезона. За оние нестрпливите како мене еве:

    Едвај чекам да видам кој ќе биде убиен и што ќе биде со Френк откако нели Аналис дозна дека он ја убил Лајла.
     
  4. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Yes yes:D
    Серијава секоја епизода ми предизвикува тахикардии и понапната и повозбудлива не сум гледала. Сезонава беше одлична и многу ми е криво што завршува, ептен ќе ми фали. Сега кога дозна Аналис за Френк и Лајла баш ме интересира што ќе се деси и се надевам нема да умре некој од Keating #5 зашто не нема да можам поднесам, сите ми прираснаа некако и покрај глупостите што ги прават. И последната епизода многу емотивна ми беше, дадоа конечно објаснување за Кристоф, а за татко му останав:x Не го очекував ич и одвај чекам финале:D
     
  5. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
    Серијава до крај може да те држи во неизвесност. Навистина не очекував ваков крај. Ни на памет не ми беше дека Кејлеб си ги убил родителите. :o А последната сцена :x. Едвај чекам наредна сезона.
     
  6. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Луѓе ја гледате ли новава сезона?
    Бони и Френк НЕ НЕ НЕ! Ќе го искршев телевизорот вчера значи, многу се изнервирав, Френк и Лорел ми се омилен пар, сакам да бидат заедно. Ама ај ќе го препишам нивново на самотија и збунетост.
    Се надевам дека Лорел нема да умре, зашто еден од омилените ликови ми е, ама бебето мислам дека нема да го спасат, исто се надевам дека бебето е од Френк, ако испадне од Вес, исто така многу ќе се изнервирам.
    Читав нешто демек оваа смрт ќе била од некои од главниве ликови, а според реакцијата на Аналис не знам што да мислам. Аналис е доста опасна и тоа може да биде и само глума.
    Не сакам Френк и Конор да умрат, Вес мислам нема да биде, зашто пола приказна се врти околу него.
    Што се однесува до мене може Нејт да биде или Ашер, а ништо чудно и Ив да умре.
    И морам да си пишам дека серијава никад не престанува да ме изненадува и го држи истото темпо од прва сезона. Обично кај повеќето серии (сите) првите две сезони се добри и после ја расипуваат, ама оваа ми е дефинитивно исклучок.:D
     
    На Nellie му/ѝ се допаѓа ова.
  7. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Почната е?
    Лелее, појма немав. Колку епизоди?
     
  8. Nellie

    Nellie Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    1.326
    Пол:
    Женски
    Веќе има 5. Одлична е сезонава. Само да не е Конор во куќата.
     
    На Tiki-lolipop и kikin им се допаѓа ова.
  9. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Да ги спуштам :)
     
    На Nellie му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Nellie

    Nellie Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    1.326
    Пол:
    Женски
    Јас типувам Конор да не е во куќата. Останува уште Френк и Нејт да е некој од нив.
     
  11. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Нејт не верувам дека е, зашто на сцената кај што го открија телото за Аналис да го види, се гледа дека е белец. Само се надевам дека не е Конор ;( А Френк многу-многу нема да ми фали...
     
  12. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Јас се молам да е Нејт. На нерви ми иде многу во последниве епизоди. Само Конор и Френк да не се.
    Исто и Вес почнува да ме нервира. И навистина го претераа со паровиве, прво Френк и Бони сега Лорел и Вес. Значи џабе пробуваат кога има нула хемија помеѓу нив! Колку убаво пријателство го уништија за глупости. Уште ако детето испадне на Вес:^)|(|(|(|(
     
    На black-angel му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Nellie

    Nellie Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    1.326
    Пол:
    Женски
    Детето е сигурно од Вес, освен ако оваа Лорел не била во плодни денови и ако се сплетка со Франк откако ќе се врати. Исто не се се сеќавам дали Вес го покажуваат каде е по пожарот, и зошто Аналис ја апсат. Мене па ми одговараат Вес и Лорел.
     
  14. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    :puke: Polos par ne mozea da najdat !
     
    На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Глупости скроз! Ми се свиѓа динамиката на серијава, заплети, се' останато, ама со новиве парови ме разочараа. Не можат да спојат ликови кои две сезони ги градат како најдобри пријатели, премногу избрзано и исфорсирано делува.
     
    На black-angel му/ѝ се допаѓа ова.
  16. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Јас типувам дека детето е на Вес.
     
    На kanella и Nellie им се допаѓа ова.
  17. Nellie

    Nellie Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    1.326
    Пол:
    Женски
    Ете Вес е жив, значи останува Конор и Нејт. Веројатно ми е да е Нејт, а сето ова да е уште еден план на Аналис, многу брзо се откажа и веднаш ја преведоа. Може и Френк да стои зад сето ова, не знаеме што се случувало до крај. А сега се врати и ќе има пак некој заплет.
     
  18. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Мислам дека Вес никогаш не би ја предал Аналис и ова е дел од некој поголем план. Така беше и во претходната сезона, цело време погрешно не наведуваа.
    Не верувам дека би го убиле Френк зашто реално сезонава се врти се околу него и е битен дел од приказната. Конор не гледам зашто би го убиле кога во последниве епизоди нема никаква врска со Аналис, Френк. Останува Нејт, што мислам дека најубаво би било да го убијат зашто ете прво ги разделија со Аналис, после го споија со D.A што се мразат најмногу со Аналис и ми стана најнебитен лик реално нема баш никаква улога нема во серијава.
    Многу ќе ми биде криво ако го убијат Френк или Конор.
     
  19. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Не е ни Конор....
     
    На Nellie му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Nellie

    Nellie Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    1.326
    Пол:
    Женски
    Не ја догледав вчера епизодата ама драго ми е што не е Конор. Ваљда е Нејт.