1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се извлечете со убиство (How To Get Away With Murder)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од MaggieTatum, 31 октомври 2014.

  1. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    И јас типувам на Нејт.
    Добро е што не е Конор, ма да навистина беше под чаршаф:D
     
    На Nellie му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Nellie

    Nellie Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    1.326
    Пол:
    Женски
    Коментари за новата епизода? Како што гледам на инстаграм кај Карла не ќе да е на арно
     
  3. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Ова не го очекував... Ја имав истата реакција како Аналис кога видов кој умрел ;( Nooooooooooo... ;( ;( ;(
     
    На Nellie му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Nellie

    Nellie Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    1.326
    Пол:
    Женски
    И јас се разочарав, не очекував а сѐ се вртеше околу него, ми нема смисла сега серијава, па сега ќе биде кој и зошто го направил тоа, глупости. И како му дошла идеја на режисерот откако ја направиле сцената во полициската станица знаел дека треба да е тој во пожарот. Ако не е Френк зад ова не знам
     
  5. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Stupid Jimmy Kimmel:envy:
    Луѓе не знаете како се пазев од спојлери, значи и страната ја одлајкнав на фб само да не прочитам, отварам youtube да пуштам песна и прво кај recomended videos ми се појавува интервјуто и наслов Alfred Enoch got murdered...
    :swear: nottt okayyyyy!!!!
    Зашто побогу би го крстиле видеото така ми ја упропасти најдолгоочекуваната епизодаа!!!
    И на страна тоа, знаев ете ама пак останав шокирана. Ни на крај памет дека ќе биде Вес или па дека ќе биде претходно убиен.
    Не очекував ама морам да признаам дека до негде не ми е криво зошто во последно време и досаден ми стана, се околу него. Само се радувам Френк што не е, или Конор. А кој го убил.. па Френк мислам дека не е, преочигледно ќе биде, можно е Бони или Нејт.
     
  6. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Не ве читам
    Не ве читам
    Сега ќе ја гледам :)
     
  7. Nellie

    Nellie Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    1.326
    Пол:
    Женски
    На сета мака ме насмеа jimmy Kimmel, сега уште останува детево да е од Френк и крај на програмата :D
     
  8. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Лелее,не очекував ова...па уште мртов пред пожарот. А детето ако испадне од Френк стварно веќе ќе ја затупат....туку кој може да е убиецот? Оваа Бони од сам старт ме нервира искрено...
     
  9. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Ништо чудно да испадне Бони. Вака ја гледаш на изглед невина, ама ете и Ребека ја уби, кај неа богами не би ме изненадило пак да убие само да ја заштити Аналис.
    Инаку мислам дека убиствово на Вес било несреќен случај и пожарот само да се замаскира тоа што навистина се случило. Ако испадне дека е Френк ќе биде преочигледно зашто имал мотив, бил љубоморен заради Лорел, така да мислам ќе испадне сосема нешто неочекувано и шокантно како оној пат кога открија дека Бони ја убила Ребека од нигде никаде.
    И баш ме интересира како ќе се развива приказната понатаму сега кога Вес го нема, зашто до сега се се вртеше околу него, па другиве ликови како запоставени ми беа.
    И на интервјуто кај Jimmy Kimmel кажува дека ќе го има до крај на сезонава,така да ќе биде интересно, едвај чекам.:(
     
  10. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Епизодава ме расплака искрено. Viola имаше најмалку текст ама со самите фацијални експресии ме расплака, па уште кога се стискаше или кога го јадеше плачејќи сендвичот на крај;( Феноменална актерка, феноменална!!! Исто браво и за глумата на Лорел,како се виткаше од болка сирота, многу ми падна жал.
    Цела епизода ми беше тажна некако, со флешбековите плус баш убаво направено. Мислам дека јасно беше со флешбекот на Лорел и Вес дека детето негово е, така да Френк и Лорел not gonna happen. Штета.
    Конор си го доби тоа што си го заслужи, не знам можеше барем солза да пушти, многу глупо и бесчувствително се испонаша.
    А за крајот, Френк не е убиецот, намерно да ја спаси Аналис така кажа сигурна сум. И стварно немам идеја кој би можел да биде. Ама сомнителна е работата, прво со менување на аутопсијата, и онаа јавната обвинителка ми е најсомнителна, ќе испадне нешто на крај сигурно.
     
  11. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Добро дали само мене епизодава повеќе ме збуни, оттколку што нешто демек се откри?
    Океј видовме дека татко и на Лорел стои позади убиството на Вес ама зашто не ми е јасно. Која е причината? Дури не ни знаеше дека ќерка му е бремена. И каква врска имаше со овој обвинителот, дека и тој беше замешан во се. Дали се обидуваа да ја наместат Аналис и зашто? Уфф многу сум збунета, секогаш на крај на сезона давале пологични објаснувања и одговори, а сега ништо дефинитивно не покажаа..
    Плус што беше тоа кога минатата епизода Вес зборуваше со некој на телефон и рече тука Кристоф? Дали го заборавија делот дека го вметнале или и наредна сезона ќе се обработува приказната.
    И крајот со Аналис и Вес дека е нејзин син, како мислеше како фигуративно или како навистина? So confused.:sweat:
     
  12. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    Има нови епизоди на замунда.
    @RainBow
     
    На kikin му/ѝ се допаѓа ова.
  13. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    Се потресов вчера дур гледав.

    Некако имам чуство дека дијагнозата и е точна на Лорел а не измислена од татко и. Може грешам ама се мислам дека на крај ќе испадне он у право а можеби и таа го убила Вес.
    Патем дали само мене оној Френд ми е малце налудничав :D
     
  14. smooch

    smooch Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2011
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    3.887
    Пол:
    Женски
    А Вес сигурно е мртов?
    Таман ќе си помислам ја сфатив епизодава супер, ќе дојде крајот и оп пак на почеток се збркано.
     
  15. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    Ако добро памтам го покажаа мртов нели... зар е можно и тоа да е некоја маска!?:?:
     
  16. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Јас мислам дека Вес е навистина мртов, зашто ептен го покажаа нели во мртовечницата, како би се излажирало тоа не знам.
    И мене Лорел на моменти ме нервира, знаеше која опасност е да оди против татко и, што би значело тоа за бебето и пак. А што се однесува до психичките проблеми, е малку психички лабилна ама далеку од тоа дека самата измислува, сепак мислам дека татко и е доста опасен човек. Дури некако и од неговата појава ме лазат морници.
    Во последно време Оливер ми оди многу на нерви. Стварно не разбирам зашто се вплетка во овие работи. Конор колку го штитеше да не го вмешуваат, 100 пати му кажа да стои на страна од нив и да си најде нормална работа, а кај не го слушаше, сеа самиот си е крив и нема што да изиграва жртва.
    Сега за сега, интересна ми е сезонава, баш ме интересира како Аналис ќе го среди татково на Лорел.
     
  17. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    После оваа епизода бетер верувам дека Лорел психички не е арна. Фактички мајка и е на страна на татко и ...
    Не разбрав само зашто е татко му на Нејт во затвор!?
    Исак си ја убил ќерка му??? :o
     
  18. smooch

    smooch Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2011
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    3.887
    Пол:
    Женски
    Или мајка и е на страната на тетко и, или поверојатно ми е дека тие се меѓусебно во војна, а Лорел е зафатена во средина и ги трпи последиците од тоа нивно непријателство.
    Мислам дека на крај ќе испадне дека мајка и е вистинскиот негативец, а татко и цело време и мислел добро и е на нејзина страна.
    Татко му на Нејт мислам дека е во затвор за со дрога нешто, па убил затвореник и затоа се продолжила казната -така нешто беше.
    За Исак, се надевам не е точно. Многу ми е мил актерот, и ми се допаѓа неговата врска со Анализ.
     
    На Tiki-lolipop и LiliBoz им се допаѓа ова.
  19. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Само да пријавам дека ја гледам и дека е супер. :)Мижечки скролав, за да не видам шо сте пишале.:tmi:

    До песнава кај шо се појавува, е до таму сум:music:

     
    На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.