1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се ослободам од срамот...

Дискусија во 'Секс' започната од martu6ka, 18 декември 2009.

  1. martu6ka

    martu6ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Епа вака девојки кога имаме односи со де4кото секогаш сум препалена ама никогаш не можам да свршам затоа што од многу работи што про4итав на интернет дека можи практи4но да го помо4ате ова она сега ми е страм....ве полам кажете ми што да правам....?
     
  2. Haha me nasmea :lol: Ne preoptovaruvaj se so toa i uzivaj si vo momentot. Voopsto nemoj da razmisluvas za takvi raboti, dali si premnogu slaba ili debela, kako izgledas ili sl. Stom deckoto e so tebe, ti za nego si najubava. A za toa deka moze da go pomocas... nitu sum slusnala nitu pa mislam deka e mozno. Opusti se i uzivajte zaedno. Pozz***
     
  3. martu6ka

    martu6ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    falaaa....ke probam taka....:D:D:D
     
  4. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Каде си го прочитала тоа дека можеш да го помочаш?? :lol: :lol: :lol: Си се изнасмеав. Немој да веруваш на се што ќе прочиташ. Не е точно тоа, не сум слушнала некогаш да се има случено. Само опуштено и уживкај си со дечкото. Тие глупости кои си ги читала остави ги на страна, мисли само на тоа колку ти е убаво. Поздравче и чекаме новости.
     
    На cupidsarow му/ѝ се допаѓа ова.
  5. martu6ka

    martu6ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    pa....nz nekoja zenska strana bese mislam ama nema vrska uzivame sega top e....falaaa...veke na nisto drugo ne mislam...:D:D:D
     
  6. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Е ова сакав да го слушнам. Мило ми е за тебе. Сега уживајјј си. Поззз
     
  7. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Хаха глупости :D
    Опуште се целосно, и ако си почетничка препушти му се на партнерот, тој ќе сврши работа :D
    А ова кај си го прочитала, врска нема. По никоја логика не е можно. Ти иди си сепак во тоалет пред да имате секс, што е сигурно сигурно си е. :lol:
     
  8. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626
    Хаха и јас се изнасмеав....Ако неможеш да свршиш нека ти обрне внимание партнерот на почеток само на тебе...Значи сега ќе бидам малце вулгарен, нека почне да те задоволува орално пред пенетрација за да можеш ако не да свршиш барем да се доближиш до тој степен на возбуда, после ќе ти е послесно...Исто така треба ти како девојка сама да си го знаеш твоето тело, за да можеш да му кажеш на партнерот што те возбудува а што не....Али како што ти кажаа девојкиве претходно...Опушти се и уживај, не мисли многу ;))
     
  9. swetty

    swetty Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    25
    e pa vaakaa baram pomoss... :)
    imam 16 god i imam decko koj ima 17 god :D seuste sum nevinaa..dodeka decko mi se razbira vo tie rabbb....pred nekoj mesec pocna da mi zboruva za seks...ocekuvaf takvo nesto od nego ali ne tolku brzoo...po samo 2 meseci vrskaa....neznam dali saka samo seks so mene ili pak od ljubof zboruva za seks...osejkam pregolema ljubof kon nego a misalm deka i toj osejka ljubof kon mene..toj e zatvoren tip ali go poznavam jas....problemot e vo toa sto neznam dali da mu se predadammm...se plasam da ne go izgubamm ako ne mu se predadaamm...a ako se predadam mislam deka nema da se kaam bidejki toa nesto ke go naprava od ljubof....ama ima i uste nestoo....se sramam da izlezam gola pred negoo... :worried::worried: neznam dali e i vozrasta dovolna za da ja izgubam nevinostaa....
    a da i edno me interesiraa... :worried: kako da go namalam stramott?? :worried::worried: pomosss ve molammm :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Да го изгубиш ако не му се предадеш? Имате само 2 месеци врска ако те сака треба да разбере дека не си спремна на таков чин а од друга старна се и годините, имаш само 16 години. Не се избрзувај, ако ти раскине поради тоа што не сакаш да му се предадеш тоа значи дека не те сака, па не идете 2 години па да не може да чека..
    А кога ќе се чувствуваш доволно спремна за да имаш односи без разлика дали со овој дечко или со друг тогаш ќе се ослободиш од срамот.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Зошто мислам дека за ова одговаравме на некоја друга тема (ти беше девојката што учи во медицинско)?
     
  12. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Најпрвин ако си ти спремна за тој чекор направи го тоа можеби е малце 2 месеци врска но ти си знајш најдобро каква ви е врската и дали треба да одиш на тој чекор или да почекаш некое време.....а тоа ако те остави ако не му дадеш тоа значи дека не те сака и дека него му било дојдено до секс ако те сака ќе те чека додека не бидиш спремна ти ..... се страмиш да излезеш гола пред него па мислам дека тој страм сите го чуствуваат првиот пат тоа мислам дека е нормално....па со среќа позз ;)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    хахах абе нема шанси тоа, уживкај си не се замарај :)
     
  14. maryyy

    maryyy Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2012
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    0
    има некој буден ?
     
  15. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    ^Да, има многу....

    : Ale.Ambrosio4, Aleks96, Alexa [Bot], Amelia, anadimitrievska, AngieVi, anichka94, Asterion, baby1234, badem4e, belieber, Betty..........Betty, bilebt, blosson, Blueeyes20, bobby.pin, Bright, BurstBerry, butterfly.93, Butterfly02, butterfly992, Chelsea, cigarce, Crackpot, CrazyOne, CrystalNoir, d.i.n.a, donna.17, Dudu4e, EffyPink, Elennaa, firequeenn, Forgotten, Google [Bot], gordost, gugi4, H.VAGA, Ickovska, iloveyou29, in.bloom, jessicalba, kamikazus, kate89, Katojiikutaka, katyimpossible, kejsi, kikkki, koritsaki, lalala3, LejdiD, Little-one, LittleBadGirl666, loki.c9, majami, Marbella, Marcey, MarchelineAmaru, maryyy, meredith, Milenagg, Mjauu, mona.s, MoonChild, morkov4eto, MSNbot Media, naturally, nitokris, Palestinec, Pirana, RainBow, Sanje.90, She, Sherryl, smiley-94, sophi.e, Stariot, strumfetka, SuperGirl24, sweetheart10, T.vampire, TamaraFjordovic, Teresa94, tessi, Trendafilka, trtla, tweety26, UniqueA, vesni4kaaa, Victorian, victoriasecret1, Vikita, ViktorijaMari, volsebna, WiseGuy, wwwbella, you.are.amazing, zan4etooooo
     
    На Forgotten му/ѝ се допаѓа ова.