1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се помирам со...

Дискусија во 'Сингл' започната од Xepp, 28 јануари 2012.

  1. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    Слујашај сега ти ваму внимателно ! прво и основно што ќе направиш е тоа што ќе престанеш да ја фалиш и да ја споредуваш со тебе бидејќи како што мислиш не ти е рамна ! ете така....Кога ќе го направиш ова тогаш почни и ти да се однесуваш женствено и е најубаво и и направи наместо неа сите машки во тебе да гледаат ! Не е се во циц**** верувај ! 8) Следно ! Сите коментари од нејзина страна упатени кон тебе : ОД ЕДНО УВО ВЛЕГЛО ОД ДРУГО УВО ИЗЛЕГЛО. Таа е популарна и најпосакувана затоа што така сите зборувате за неа и и ја кревате цената. Само прострелај ја со поглед и дај и до знаење дека ништо повредна од тебе....се друго само по себе ќе се нареди . Се најдоброооооо :*
     
  2. Pique1997

    Pique1997 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2013
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    8
    Вака се надевам дека ке помогнете,али мислам дека бар ова ке се совпадне со темава а можда и не али ке простите нов член сум.
    Иначе сакам помош да ми дадето како да се помирам со него.. го сакам скоро 2 години шо се вика,имам иначе 16 години сеа сум втора година, иначе типот ме сакал у 8мо ко шо знам (тогаш беше најголемо шмугле :devil: ) и цело лето 8мо за прва година... го поминував со него.. али џабе нишо не се деси без разлика шо ме сакаше а мислеше тој дека незнам ја.. а усвари беше спротивно... и на средина на летото ја го засакав .. човеков тотално се разубаве , и понашање смени се тоа...и ја луда го засакав...и мои БИВШИ другарки му кажалее на типот дека и ја го сакам .. али џабе не реагира... и сеа дојдовме прва година ... у исто школо учиме... колку се расипа детето тоа некоја невидена работа... летна у облаци .. т.е. типките од моја генерација го дигнаа многу.. пошо тој до 8мо се немаше мувано , нит беше со некоја у врска... а типот у прва ги сврте сите типки и ете го сеа се има мувано со 11 ... од кои со 4 беше у врска... и добро тоа поминуваа деновите од прва година, типот као ме глеаше као ми се насмевнуваше ко да сме биле бетер од ромео и јулија ... ради тоа.. цела генерација го напињале шо имало помеѓу мене и него ? оо боже ..
    и добро некој/а му кажала на него дека ја уште го сакам.. и овој сепак си продолжи и да ми се смешкаа и да си мува типки.. и сеа летово ова... за втора година излеа му пукнал филмот на него .. ми се стаи типот на фб на чет како ја тоа него сум му се мешала у сите врски , сум ги хејтала сите девојки шо биле со него, па уште ми вика ЗНАМ ДЕКА ЈА СУМ ТОЈ ТВОЈОТ...ама не сум .. незнам шо таму ... ама ја се осеќав подоле од го*но.... т.е. така и ме направи .. ама тоа шо ми го кажа сварно ме погоди.. и помина тоа го избришав од пријатели сеа .. го неам.. ама ја уште го сакааам... као да го отсакам господ знае или вие ке ми помогнете?? :?: :$ :$