Како да се поправам?

Дискусија во 'Диети' започната од anste, 29 ноември 2009.

 1. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  22
  а бе јас јадам ко ненормална па повеќе од 60ка неможам да кренам, плус од тој пивскиот квасец само кожата и косата со ми беа супер инаку ослабнав и тоа 5-6кг па неколку месеци ко луда јадев да ги вратам
  изгледа не јадам тоа што дебелее, јас како цел живот на диета да сум зошто се што спаѓа во моја омилена храна се е диетално така да веќе и не се замарам
  а тие таблети и такви глупости не ти препорачувам да пиеш, обично се за билдери за маса па повеќето се штетни за жени...
   
 2. Victory-V

  Victory-V Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  offf vi se molam kazete mi kako da oslabeam hahahahah smesno e ama,,,
  bev mnogu slaba ali,,, se popraviv 25 kilogrami i se sega mi e tesko nemozam da se mrdam nikakva kondicija :roll:
  HELP
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  лелееееееее 25??? абе како аман? дај кажи им на овие шо сакаат да се поправат
   
 4. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100

  da be, daj stvarno kazi
   
 5. Suzeto

  Suzeto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  15
  pomalce jadi ,pij povece jogurt,ne pi sokovi i gazirano
   
 6. Suzeto

  Suzeto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  15
  sestrami isto naglo se zdebeli kako tebe mozda 20 kg.neznam tocno,prekina da jadi leb,gazirano nikako sokovi isto ne samo caj i toa bez secer i sega ima 60 kg,blago isto ne vezba na orbitrek redovno ustvari 1 god.ne e redovno ama ne oslabe od toa samo muskuli i se napravija i kakov ubav zadnik :lol: :lol: :lol: kako polutopce.drugo ne znam sto da ti kazam isto i mnogu jogurt piese ,a nikakva posebna dieta,supi jadi mandzi bez leb.pozdrav golem i so sreca
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  51
  Ke ve zamolam da mi go kazhete imeto na tije tableti please fala pozzz
   
 8. Victory-V

  Victory-V Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Pa vaka, se zdebeliv prvo jadev mrsna, suva hrana, nemav dvizenja mnogu, prestanav da vezbam kako sto vezbav porano- aktivno sekoj den, postojano bev napnata i po stres, pod ogromen stres i so sekoj sleden se poveke se siram vo obem. Sekako vi se molam site ovie karakteristiki ne gi primenuvajte posto,,,, mnogu e loso cuvstvoto koga si polnicok, nemozam da se dvizam - eve ne izgledam "ogromno" taman sum si ama nemozam ednostavno raka ili noga da krenam a kamoli da potrcam malku, baska nitu parce od oblekata ne mi se faka sega nosam dupli broista. Bev 50 kg. sega imam 80kg ovie nedeli pokaciv +5 kila hehehhe toa e. Ali hranete se zdravo, vezbajte, sportuvajte, odvojuvajte vreme za sebe - pojadok, rucek (bez vecera) moze mala zakuska, pijte mleko, sokovi, voda. Se nadevam deka ke vi koristi mojot primer ;) I ve sovetuvam se moze da se resi na dobar nacin vi se molam nemojte da potpagate pod stress- NIKOGAS
   
 9. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  499
  Луѓе јадам како ненормална се што ми се јаде и благо и месо и се и сешто... јадам нередовно-ми се случува во 3-4 часот наутро да јадам тост и мајонез. Исто така спијам нередовно-ми се случува цела недела да спијам само по 5-6 часови дневно, па после 13 часови да спијам. Не вежбам воопшто и НИКАКО не можам да се поправам.
  Имам 47 килограми и веќе 5 години не сум се поправила.
  Ве молам за помош!
   
 10. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  549
  Пол:
  Женски
  e i jas taka kao vas si bev slabicka,10 godini od 18 god pa do 28 god drzev ista kilaza 53 kila voopsto ne varirav,dali kilo pomalce ili poveke a imam visina 167 taka da imav idealna tezina i linija super.arno ama lani praev operacija i mesec dena lezev ne se dvizev osven po doma,a sum si ljubitel na mevce,mrsno,blacko i pocnav da se zdebeluvam,i posle toa mesto da si reguliram ishranata ili barem da vezbam jas nisto,prodlolziv da si gnetam kolku sakam i koga sakam i pocnav da se siram,ne me zbiraat poveke alistata,lanskite farmerki nemozam do butini da gi dignam a ne da gi oblecam i mnogu mi e maka ;( a i rabotata mi e na sedenje,i doma nemam nekoi kojznae kakvi obavezi,a po peski odenjeto ne sum.taka da za tie so sakam da se zdebelat ete im lek,jadete cesto,i blago i mrsno,ne se dvizite mnogu mnogu,nego lezete so poveke,pleskajte gaz od krevet na fotelja i obratno i zdebeluvanje garantirano :lol: e sea kolke e zdravo bidejki se formiraat masni naslagi toa neznam,ama neli sakate da se zdebeleete :D
   
 11. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  499
  Верувај дека сум како правосмукалка, јадам ненормално многу, се што ќе ми се пријади-компири пржени, чоколадо, месо, јајца... се, апсолутно се. Како што кажав немам редовен живот воопшто, јадам по 5-6 пати на ден и во меѓувреме по нешто благо и сончоглед по 300 грама на ден. И еве 5 години (од 7мо на систематски) имав 47 кг и оттогаш само варирам 45, 46 и 47. Нагоре не сум мрдната ни грам. Не сакам да имам масни наслаги, сакам рамномерно тежината да ми биди распределена, бидејќи не можам веќе облека да си најдам. Најмалиот број хеланки, мене ми се широки и морам со хулахопки да ги носам... а и не сум баш ниска (164 цм сум)...
   
 12. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  549
  Пол:
  Женски
  victorya,i jas kao tebe vikav e koga ke se popravam,ama sega vikam e so ubavo si bev slabicka :D do metabolizmot e imas brz metabolizam zatoa,ama koga ke ti uspori eden den so godinite,kao mojov sega ke go baras :lol: zatoa bidi si raat,ubava si takva kakva sto si,dali slaba ili debela ne e bitno,taa si sto si,i uzivkaj :D
   
 13. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  499
  Фала бејби. :D
   
 14. zver

  zver Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  3
  Јас ги пијам апчињата пивски квасец и многу сум задоволна. Ги купив во аптека 500 апчиња 250 ден треба да се пијат од 5/6 на ден во почеток потоа по 3 на ден. Ако се пијат редовно резултатот е неизбежен јас за еден месец 8 килограми се поправив. :lol: потоа престанав да ги пијам имав некои проблеми и од нервоза ослабев сега пак ги пијам. :) Откако ке ги испијам после 15 мин. ненормално ми се јаде. Јадам баш се што ке ми се најде само да се најадам. А кога не ги пијам заборавам да јадам немам апетит воопшто ако не ми текне дека не сум јадела нема да јадам а плус многу се добри за косата ноктите кожата. Пробајте ги :D
   
  На Meri666 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Јас овој проблем од летото го иам .. си бев таман ..и нешто нервози .. престанав да јадам и од тоаш 49 кила .. јадам ко стока .. нишо не помага.. моите не веруваат колку јадам во школо .. ќе ги пробам и јас тие апчиња :D А да не ме здебелат многу? :)
   
 16. zver

  zver Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  3
  Не кога мислиш дека е доста едноставно престануваш да ги пиеш и потоа јадеш во помали количини само кога ти се јаде и така ке ја одржуваш таа килажа што ја сакаш :)
   
 17. Ledena

  Ledena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  1
  jas ne znam zosto se tolku mnogu zamarate za debeleenje... eve jas licno visoka sum 175 cm a imam 50 kg ... porano bev mnogu poslaba no sega ne deka mnogu se zdebeliv no sum zadovolna... ne probuvaj da se zdebelis zosto potoa mozes da se kaes , toa ti e moj sovet. ostavi so tekot na vremeto se da si dojde kako so treba i nemoj da pies nikakvi apcinja.. pozdrav
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Jas sum zainteresirana,ke moze li da mi kazes kako mozam da gi nabavam,koja e cenata i kako se vikaat?
   
 19. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  ejjj si nemate pojma jas kolku mnogu sakam da se zdebelam visoka sum 157 a imam samo 40 kilogrami neli e malku,probav i so pivski kvasec ama po edno apce na den,stoznam moze treba po poveke,piev i sekakvi vitamini,a si jadam najnormalno 3 obroci i + uzinki...mnogu sakam da se zdebelam barem uste edno 5/7 kila da si bidam taman i dosta mi e
   
 20. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  499
  Јас имам испиено 90 апчиња од пивскиот квасец редовно цел месец и здебелена сум само 1кг. а јадам како ретардирана :?