Како да се поправам?

Дискусија во 'Диети' започната од anste, 29 ноември 2009.

 1. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  jas sum zainteresirana te molam kazi kako se vikat ili pisi mi koe distributerot negov broj ili slicno.Odnapred ti blagodaram.
   
 2. anab

  anab Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  54
  da vo vid na tableti e .samo jas imam slusnato deka pivskiot kvasec se koristi za zajknuvanje na nokti,kosa i slicno.demek ne vlijael na kilazata :|
   
 3. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  851
  Го има во вид на таблети но го има како капсули. капсулата е подобар избор според мене посто не го осекас малку гадниот мирис и вкус. пивскиот квацес е богат со Б витамини, тоцно е дека ја зајакнува косата, ноктите, има супер дејство на кожата, е сега за килажата...не знам баш.на некого му го подобрува апетито на некого не. у секој случај нема лошо дејство да с епроба. ништо неможеш да изгубиш, а можеш да добиеш...
  ја имам пиено и за месц ипол качив 3кг. е сега дали ради квасецот или па поише јадев а помалку трошев...кој да знае :rock:
   
 4. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  951
  Допаѓања:
  7.280
  Пол:
  Женски
  И јас го имам истиот проблем многу сакам да се попраам ама колку и да јадам се ми оде во стомакот само а во нозете и рацете ко чечкалица сум :@
   
 5. Mer4e

  Mer4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  29
  Сум пробала и со Б-комплекс, со разни витамини и инекции кои се пијат ... И пак ништо :( Сега решив да ве послушам за пивскиот квасец и ке ви пишам што се случува :) а инаку живеам многу брзо факултет, работа, излегување и ... дечко ... долга врска што добро знае да те стави под стрес да се нервираш и да немаш апетит ... а ... можно е од многу секс да слабеам ??? :$ :D позз срцки сте :hai:
   
 6. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  499
  Во текот на сексуалниот чин се трошат околу 80 калории, а дневно човекот просечно внесува околу 2000 калории. Што значи, не се слабее од сексот. :)
   
 7. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Како помала пиев еден сируп, со одвратен вкус, што ми го препорача матичниот лекар, а тој сируп те поттикнува да јадеш, однсно те огладнува. Имаше ефект додека го пиев, но потоа престанав поради гадењето кое го добивав при пиење. Инаку не ми текнува името на сирупот, знам дека беше во портокалово-кафена опаковка, а можеби веќе и не се произведува. :)
   
 8. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Имам 14 години но сум тешка 30кг и сум висока 144 цм
  тоа е мнг малце треба да имам најмалце 36 кила за моја воздраст
  но коа бев на лекар ми рекоа дека каснам 2 години со растот дека се водам ко 12 годишно дете.
  Дали некој користел диета некаква за дебелеење и дали ке може да ми ја даде?!
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100
  Ме убедивте и јас да купам пивски квасец, 23 години имам и 45 кг, за греота, а висока 165... Ми се смачи веќеее
   
 10. Mer4e

  Mer4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  29
  откако прочитав на форумов за пивскиот квасец решив да пробам ... и еве сега си пијам веке 2 недели... јадам како будала ... ама сеуште нема резултати... се надевам дека наскоро ќе има ...
   
 11. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.078
  Допаѓања:
  74.332
  Пол:
  Женски
  И како, се поправивте ли од пивскиот квасец?
  Јас качив 2 килца, пресреќна сум :D
   
 12. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  118
  изгледа само на мене не делува :sweat: ;(
   
 13. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.337
  Јас пијам пивски квасец веќе 2 недели, и аптитот ми е премногу зголемен, само јадам ко прасенце. Се надевам ке добијам и јас некое килце :) Јас најмногу ослабувам од цигари, никаков апетит немам од нив :( сеа ги поднамалувам, сакам скрос да ги откажам и да си ја вратам тежината.
   
 14. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.243
  Девојки јас накачив 3 килца :party: :wasntme: од пивскиот квасец (а сега си купив и б комплекс) па да видиме и тие како ќе дејствуваат :lol:
   
  На angelce1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Sara.1990

  Sara.1990 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0

  колку пати дневно го пиете ,пред или после јадење? :)
   
 16. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100
  Јас дневно пијам половина од дозата дадена во упатстото, после јадење, али еве после неколку 1 месец пиење нема резултати кај мене. Може треба да пијам уште толку, ама некако многу ми е
   
 17. Sara.1990

  Sara.1990 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  значи вака бев во аптеката и реков дајте ми пивски квасец.ми дадоа некои кафени апчиња и ми ги ставија во мало хартиено кесенце но не ми напишаа ниту ми кажаа колку пати дневно да ги пијам или пред или после јадење ве молам кажете колкава треба да биде дозата дневно и дали пред или после јадење се пијат фала :* :* :)
   
 18. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  118
  се пијат 3 пати на ден по 2 значи вкупно 6 на ден, не знам јас кога како или предјадење или послејадење :D не се штетни кога било пиј ги ;)
   
 19. Sara.1990

  Sara.1990 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  fala za sovetot :*
   
 20. babyblue

  babyblue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  12

  тие кафеавите апчиња што ти ги дале не се пивски квасец, туку б-комплекс!
  пивскиот квасец се бели таблети и се пијат 3 пати по 2, безразлика дали е пред или по јадење