1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се поправам?

Дискусија во 'Диети' започната од anste, 29 ноември 2009.

  1. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    jas sum zainteresirana te molam kazi kako se vikat ili pisi mi koe distributerot negov broj ili slicno.Odnapred ti blagodaram.
     
  2. anab

    anab Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    55
    da vo vid na tableti e .samo jas imam slusnato deka pivskiot kvasec se koristi za zajknuvanje na nokti,kosa i slicno.demek ne vlijael na kilazata :|
     
  3. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    Го има во вид на таблети но го има како капсули. капсулата е подобар избор според мене посто не го осекас малку гадниот мирис и вкус. пивскиот квацес е богат со Б витамини, тоцно е дека ја зајакнува косата, ноктите, има супер дејство на кожата, е сега за килажата...не знам баш.на некого му го подобрува апетито на некого не. у секој случај нема лошо дејство да с епроба. ништо неможеш да изгубиш, а можеш да добиеш...
    ја имам пиено и за месц ипол качив 3кг. е сега дали ради квасецот или па поише јадев а помалку трошев...кој да знае :rock:
     
  4. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    И јас го имам истиот проблем многу сакам да се попраам ама колку и да јадам се ми оде во стомакот само а во нозете и рацете ко чечкалица сум :@
     
  5. Mer4e

    Mer4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    30
    Сум пробала и со Б-комплекс, со разни витамини и инекции кои се пијат ... И пак ништо :( Сега решив да ве послушам за пивскиот квасец и ке ви пишам што се случува :) а инаку живеам многу брзо факултет, работа, излегување и ... дечко ... долга врска што добро знае да те стави под стрес да се нервираш и да немаш апетит ... а ... можно е од многу секс да слабеам ??? :$ :D позз срцки сте :hai:
     
  6. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Во текот на сексуалниот чин се трошат околу 80 калории, а дневно човекот просечно внесува околу 2000 калории. Што значи, не се слабее од сексот. :)
     
  7. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Како помала пиев еден сируп, со одвратен вкус, што ми го препорача матичниот лекар, а тој сируп те поттикнува да јадеш, однсно те огладнува. Имаше ефект додека го пиев, но потоа престанав поради гадењето кое го добивав при пиење. Инаку не ми текнува името на сирупот, знам дека беше во портокалово-кафена опаковка, а можеби веќе и не се произведува. :)
     
  8. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Имам 14 години но сум тешка 30кг и сум висока 144 цм
    тоа е мнг малце треба да имам најмалце 36 кила за моја воздраст
    но коа бев на лекар ми рекоа дека каснам 2 години со растот дека се водам ко 12 годишно дете.
    Дали некој користел диета некаква за дебелеење и дали ке може да ми ја даде?!
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Ме убедивте и јас да купам пивски квасец, 23 години имам и 45 кг, за греота, а висока 165... Ми се смачи веќеее
     
  10. Mer4e

    Mer4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    30
    откако прочитав на форумов за пивскиот квасец решив да пробам ... и еве сега си пијам веке 2 недели... јадам како будала ... ама сеуште нема резултати... се надевам дека наскоро ќе има ...
     
  11. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.568
    Допаѓања:
    80.643
    Пол:
    Женски
    И како, се поправивте ли од пивскиот квасец?
    Јас качив 2 килца, пресреќна сум :D
     
  12. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    изгледа само на мене не делува :sweat: ;(
     
  13. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Јас пијам пивски квасец веќе 2 недели, и аптитот ми е премногу зголемен, само јадам ко прасенце. Се надевам ке добијам и јас некое килце :) Јас најмногу ослабувам од цигари, никаков апетит немам од нив :( сеа ги поднамалувам, сакам скрос да ги откажам и да си ја вратам тежината.
     
  14. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    Девојки јас накачив 3 килца :party: :wasntme: од пивскиот квасец (а сега си купив и б комплекс) па да видиме и тие како ќе дејствуваат :lol:
     
    На angelce1 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Sara.1990

    Sara.1990 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0

    колку пати дневно го пиете ,пред или после јадење? :)
     
  16. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Јас дневно пијам половина од дозата дадена во упатстото, после јадење, али еве после неколку 1 месец пиење нема резултати кај мене. Може треба да пијам уште толку, ама некако многу ми е
     
  17. Sara.1990

    Sara.1990 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    значи вака бев во аптеката и реков дајте ми пивски квасец.ми дадоа некои кафени апчиња и ми ги ставија во мало хартиено кесенце но не ми напишаа ниту ми кажаа колку пати дневно да ги пијам или пред или после јадење ве молам кажете колкава треба да биде дозата дневно и дали пред или после јадење се пијат фала :* :* :)
     
  18. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    се пијат 3 пати на ден по 2 значи вкупно 6 на ден, не знам јас кога како или предјадење или послејадење :D не се штетни кога било пиј ги ;)
     
  19. Sara.1990

    Sara.1990 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    fala za sovetot :*
     
  20. babyblue

    babyblue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    12

    тие кафеавите апчиња што ти ги дале не се пивски квасец, туку б-комплекс!
    пивскиот квасец се бели таблети и се пијат 3 пати по 2, безразлика дали е пред или по јадење